جانباز ۸سال دفاع مقدس یا جانباز اقتصادی

وی در مورد اقدام استانداری گفت هفته پیش مارا به جلسه رفع موانع تولید  دعوت کردند  مدارک تکمیل شده است و تسلیم مقامات نمودیم  ولی بانک کشاورزی با فشار خود فکر ترمیم و راه اندازی را از ما گرفته است . قرار ایت جلسه در هفته پیش رو با مدیران کل و استاندار محترم داشته باشیم .

جانباز ۸سال دفاع مقدس یا جانباز اقتصادی

دو مرکز تولیدی مرغداری تخمی در مرند تعطیل است

گزارش جوان فردا از مراکزتولید

مرغ داری تخمی حاج نقی شعبانی  در سال ۱۳۸۴ که قبلاً با ۲۵۰راس گاو که دام های این مرکز اصیل و هلندی بود ذ  تبدیل به مرغداری تخمی شد .این مرکز تولید با ۳۰۰۰مترمربع در دو سالن که ظرفیت  ۶۰۰۰۰ قطعه مرغ بود از ۳۰/۴/۹۹ تعطیل شده اند علت تعطیلی این مرکز اشتغالزائی و تولید در سال جهش تولید با هزینه ۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰تومان  در بازار قلبی یعنی اگر امروز چنین مرکز تولیدی راه اندازی شود باید بیش از ۴۰میلیارد تومان هزینه گردد ولی متاسفانه به علت نوسات کرونائی بازار این مرکز تعطیل شده است

حاج نقی شعبانی جانباز ۷۰ در صد که کارمند بازنشسته و دانشجوی دکترای می باشد گفت  با توجه به اینکه قیمتهای نهاده ها بی رویه افزایش یافت و تهیه این مواد در بازار آزاد به قیمت ۳۰ برابر افزایش یافت در حدود ۹ ماه به علت شیوع بیماری کرونا  فروش خیلی کاهش یافت  و از طرفی وقتی تخم مرغ کیلوئی به تولید کننده به ۸۰۰۰یا ۹۰۰۰تومان تمام شد ولی دولت از ما خواست فقط به ۴۵۰۰ تومان خواهیم داد آنهم در زمان پیک تولید ما. بی توجهی مسئولین قیمت گذاری ما را فلج کرد

شعبانی افزود خرید سویا به قیمت کیلو.ئی ۱۶۰۰۰تومان و ذرت ۴۵۰۰ تومان  و ویتامین های دیگر  به قیمت غیرمعمول  از بازار آزاد  حتی قیمت گزاف  سایر مایحتاج  و بالا رفتن بیمه کارگران و افزایش حقوق کارگران  و ۵ برابر شدن هزینه حمل و نقل  و پر بودن انبارها از تخم مرغ و نخریدن مراکز خرید تخم مرغ  عواملی هستند که کمر ما را شکست .بحدی در ضرر و زیان بودیم که تخم مرغ هایمان  فاسد شدند کسی برای خرید نبود

شعبانی در مورد تعطیلی مرکز تولید گفت  با توجه به موارد فوق و بی توجهی مسئولین  تصمیم به حذف گله کنیم خریدار نبود بطوریکه حاضر شدیم هر سر  مرغ را به ۱۰۰۰تومان بدهیم خریدار نشد مجبور شدیم به کشتار گاه پناه ببریم یک ماه طول کشید در این یک ماه دوباره با هزاران مشکل اعم از نبود دان و جهت جلوگیری از بیماری مرغ ها با خرید دارو بصورت آزاد تهیه کردیم ولی مرغ ها را کشتارگاه سر برید و فروختیم هزینه کشتارگاه هم  بدست مان نرسید تا اینکه مبالغی قرض گرفتیم تا طلب کشتارگاه را بدهیم .

شعبانی در مورد فشار بانک کشاورزی گفت ۵۰۰۰۰۰۰۰۰تومان وام از بانک کشاورزی داده اند که ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده ام الان ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰تومان دوباره طلب کار است هر روز زنگ می زنند و اخطار می فرستند نمی دانم این بانکها وضعیت را نمی دانند یا دنبال تعطیلی و غصب مراکز تولیدی هستنداینقدر ربا و نزول !

حال با توجه به شرایط پیش آمده سالن های ما خالیاز گله مرغ  است  و امده جوجه ریز است ولی مشکل دیگر ما مافیای پلت است ( پلت) یعنی جوجه ای بعداز ۹۰ روز رسیدگی مورد بهره برداری قرار می گیرد.وی در مورد مافیای پلت گفت ما قبلاً خودمان جوجه یک روزه می خریدیم و خودمان با سلیقه خودمان به آنها می رسیدیم و واکسنهایشان را به موقع و میدانستیم که چه غذائی و چه نهادهائی به گله می دهیم . ولی امروز چنین نیست بالاجبار می گویند باید پلت بخرید ماهم اعتماد به این پلت ها نداریم .

شعبانی در مورد جانبازی دوران ۸ دفاع مقدس و جانبازی اقتصادی گفت  در زمان جنگ بوط داوطلب با نیت قربت الی الله  جهت دفاع از کشور و انقلاب اسلامی و حفظ آرمانهای امام شهدا و شهدای امام در جبهه حضور یافتیم امروز هم با توجه به توطئه های دشمن  برعلیه ایران اسلامی و در مقابله با تحریم های نا جوانمردانه استکبار پا به میدان اقتصادی گذاشتیم .متاسفانه بی توجهی مسئولین امر اقتصادی در استان و کشور ما را به چنین روزی انداخته است که شرمنده خانواده خود هم شدیه ایم .

آری باید مسئولین در سال جهش تولید چنین عمل نمی کردندباید بگویم مسئولین و کارشناسان امر جهت رفع موانع تولید خودشان موانع ایجاد کردند  به حرف هیچکس گوش نمی کنند  و هر کس  وهر مقام کار خود را می کند دنبال شتر گم شده ایشان  می گردند

شعبانی از مسئولین چنین درخواست کرد  با توجه به وضعیت پیش آمده  همه مسئولان و متولیان امر که جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی  و دولت محترم همه براین امر واقفند ما در شاریط سخت کرونا با تولید دچار ضرر و زیان جبران ناپذیری روبرو شدیم  والان بانک کشاورزی  اصرار بر توقیف و اخذ اقساط خود را دارد حال شما بگویئ ما چکار کنیم ؟

وی در مورد اقدام استانداری گفت هفته پیش مارا به جلسه رفع موانع تولید  دعوت کردند  مدارک تکمیل شده است و تسلیم مقامات نمودیم  ولی بانک کشاورزی با فشار خود فکر ترمیم و راه اندازی را از ما گرفته است . قرار ایت جلسه در هفته پیش رو با مدیران کل و استاندار محترم داشته باشیم .

شعبانی در پاسخ سوال خبرنگار جوان فردا  که از زندگی کارگران خود مطلع هستید ؟ شعبانی با مکث معنی دار با گلوی بغض گرفته گفت بخدا نگران زندگی آنها هستیم ولی آنقدر گرفتار شده ایم که خبر از زندگی کارگران نداریم.

حاج نقی شعبانی درمورد مقدار ضرر زیان خود دراین موضوع کرونا گفت اگر درست حساب کنیم با اموالی که فروخته ایم و بیش از ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰تومان متضرر هستم .