ریاست عارف قطعی‌ است اگر…!

تصویرمردمی

کواکبیان: عارف تنها گزینه فراکسیون امید است
ریاست عارف قطعی‌ است اگر…!

به گزارش خبرنگار جوان فردا به نقل از گروه سیاسی: یک فعال سیاسی گفت: در صورت عدم اقداماتِ فراقانونی ریاست دکتر عارف قطعی است و فراکسیون امید در روز انتخاب هیات رییسه قدرتش را نشان خواهد داد.
ریاست عارف قطعی‌ است اگر…!
منتخب مردم تهران در مجلس دهم گفت: تنها نامزد فراکسیون امید برای ریاست مجلس “عارف” است و شخص دیگری نامزد نخواهد شد. مصطفی کواکبیان منتخب مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که نامزد ریاست مجلس از فراکسیون امید چه کسی خواهد بود، اظهار کرد: تنها نامزد ریاست مجلس در جلسه روز شنبه (هشتم اسفند) این فراکسیون “عارف” است و شخص دیگری نامزد نخواهد شد. بنده در صورتی نامزد می‌شدم که عارف نامزد ریاست نمی‌شد. دبیرکل حزب مردم سالاری در واکنش به سخنان علی لاریجانی که گفته بود حضورش در لیست امید در آرای وی تاثیری نداشته است، خاطرنشان کرد: این کم‌لطفی است که وقتی لیست امید در کشور رای آورده بگوییم حضور در این لیست تاثیری نداشته است و این را باید از مردم قم پرسید. وی درباره احتمال ریاست عارف در مرکز پژوهشهای مجلس نیز گفت:‌ این حرف‌ها شایعه است و عارف به ریاست مجلس خواهد رسید.

ریاست عارف قطعی‌ است اگر…!
در همین حال، یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مردم در انتخابات مجلس علی رغم همه ی محدودیت ها نشان دادند که به دنبال تغییر هستند و انتظار دارند در انتخاب رییس مجلس نیز خواسته شان توسط نمایندگان منتخب در نظر گرفته و محقق شود. رضا باوفا در گفت وگو با ایسنا افزود: هر چند ایده آل این بود که رییس مجلس با اجماع بین اصلاح طلبان و معتدلین اصولگرا انتخاب می شد اما حال که گریزی از رقابت بین دکتر عارف و لاریجانی نیست نباید این رقابت موجب بهره برداری و سوء استفاده تندروها شود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اظهار داشت: امیدواریم این رقابت به صورت سالم و فقط تا زمان انتخاب رییس مجلس ادامه داشته باشد و بعد از آن مجددا بین مجموعه نیروهای دلسوز نظام در جهت منافع ملی اجماع ایجاد شود. این فعال اصلاح طلب گفت: دکتر عارف تجربه و شایستگی لازم جهت ریاست مجلس را داراست و رای بالای ایشان در انتخابات هفت اسفند و همچنین استقبال پرشور از حضورشان در شهرهای مختلف هم جایگاه مردمی ایشان را نشان داد.

باوفا با بیان اینکه متاسفانه در مسیر رقابت انتخاب ریاست مجلس شاهد بداخلاقی ها و مداخلاتی هستیم افزود: نمایندگان مجلس نباید تحت تاثیر فشارهای بیرون از مجلس قرار بگیرند. عضو شورای مرکزی اتحاد ملت در باره ی وضعیت فراکسیون امید اظهار داشت: فراکسیون امید با قدرت در حال فعالیت هست و به جز چند مورد استثنا تمام منتخبینی که از سوی لیست امید حمایت شده بودند با این فراکسیون همراه هستند و هماهنگی کامل دارند ضمن اینکه تعداد قابل توجهی از مستقلین و افرادی که خارج از لیست امید به مجلس راه یافته اند نیز با فراکسیون امید همراه شده اند. باوفا در خصوص پیش بینی اش از انتخاب رییس مجلس گفت: بر اساس اطلاعاتی که داریم و در صورت عدم اقداماتِ فراقانونی ریاست دکتر عارف قطعی است و فراکسیون امید در روز انتخاب هیات رییسه قدرتش را نشان خواهد داد.