ظریف: در این هشت سال شنیدم. به من دروغگو، جاسوس و خائن گفتند./الحمدلله رابطه‌ام با رسانه‌ها خوب است/ با «فارس» مصاحبه نمی کنم

وزیر امور خارجه گفت: قرار من این است که با نمایندگان و رسانه‌ها تعامل کنم. الحمدلله رابطه من با رسانه‌ها که خوب است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس، به سوالی درباره تفاوت رویکردش نسبت به رسانه‌های خارجی با رسانه‌های داخلی پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری معتقدند ادبیات شما در داخل و خارج کشور متفاوت است و زبان نرم‌تری با رسانه‌ها و مسئولین کشورهای دیگر دارید و برای نمونه، شما در مقابل یک خبرنگار از کشور همسایه که حتی در برخی مواردی به وزیر خارجه ایران هم بی احترامی کرد با سعه صدر بیشتری رفتار می‌کنید اما در داخل این صبر را ندارید، گفت: در مجلس من باید دیگر چکار می‌کردم؟

ظریف ادامه داد: فراموش نکنیم که من رفتم صدا و سیما، دو ساعت و نیم حتی مرا بازجویی کردند اما من با احترام صحبت کردم. روش صحبت همین است. در مجلس هم بنده انواع توهین ها را در این هشت سال شنیدم. به من دروغگو، جاسوس و خائن گفتند.

وی اضافه کرد: (در مجلس) تقریبا ده دقیقه یکسره دروغ گفتند، من سکوت کردم، لذا اینطور نیست و واقعاً قرار من این است که با نمایندگان و رسانه‌ها تعامل کنم. الحمدلله رابطه من با رسانه‌ها که خوب است.

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد اینکه شما در این سال‌ها هیچ مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری فارس، نداشته‌اید، گفت: من تا الان به هیچ خبرگزاری نرفته‌ام.

وی در پاسخ به این سوال «اما شما مصاحبه‌ای هم با خبرگزاری رسمی فارس نداشته‌اید»، بیان داشت: با خبرگزاری ‌های مختلف مصاحبه کرده‌ام اما آن خبرگزاری ها صحبت من را در مورد موشک تقطیع نکردند که بگویند «ظریف گفت موشک‌های آمریکایی ظرف دو دقیقه می‌توانند بزنند اما نگفتند که چیزی که آمریکا از آن می‌ترسد، شهادت و ایثار مردم ایران است».

وزیر امور خارجه گفت: اگر فارس کل حرف من را زده‌ بود که در دانشگاه چه گفتم حتما مصاحبه با آن را به روی چشم می‌گذاشتم.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف ۱۲ آذر ۱۳۹۲ در نشستی با دانشجویان دانشگاه تهران گفته بود: آیا شما فکر کرده اید آمریکا که می‌تواند با یک بمبش تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد، از سیستم دفاعی ما می‌ترسد یا از مردم ما؟

این اظهار ضعف در مقابل سیستم نظامی آمریکا با انتقادات گسترده ای همراه شد و پس از آن ظریف ترجیح داد به جای اصلاح سخنانش، خبرگزاری فارس را متهم به تقطیع کند. 

همانطور که در فیلم آرشیوی زیر مشخص است بخش دوم جمله ظریف هم منتشر شده و حذف نشده است.