ارتش یمن ۹ اسیر را از زندان مزدوران سعودی در مأرب آزاد کرد

وزارت کشور دولت نجات ملی یمن از تسلط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی بر یک زندان وابسته به نیروهای «هادی» در شهر مأرب خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت کشور دولت نجات ملی یمن امروز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند یک زندان وابسته به نیروهای هادی در شهر مأرب را تحت تسلط خود درآورند.

شبکه المیادین به نقل از وزارت کشور صنعاء گزارش کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از تسلط بر این زندان ۹ اسیر را که مزدوردان قصد داشتند آن‌ها را به افسران سعودی تحویل دهند، آزاد کردند.

بنابراین گزارش، این اسرا پس از آزادی از زندان به مناطق تحت سیطره ارتش و کمیته‌های مردمی منتقل شدند.

استان مأرب در مرکز یمن و شرق استان صنعاء، پایتخت این کشور قرار دارد و با توجه به اینکه مقدار زیادی از نفت و گاز یمن در این استان مرکزی استخراج می‌شود، حائز اهمیت بوده و سقوط مرکز این شهر به دست نیروهای دولت نجات ملی (صنعاء) ضربه سختی به دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی که مورد حمایت ریاض است، وارد خواهد کرد.

گفته می‌شود با پیشروی‌ نیروهای دولت نجات ملی، ائتلاف سعودی از بیم سقوط این شهر که دروازه شرقی شهر صنعاء به شمار می‌رود، نیروهای زیادی به این استان گسیل داشته است.

این پیشروی‌ها باعث شده است که سازمان ملل و آمریکا و دیگر حامیان ائتلاف متجاوز سعودی دست به کار شده و پیشنهاد توقف آتش‌بس به دولت نجات ملی بدهند که این دولت به دلیل عدم توقف حملات ائتلاف با این پیشنهاد مخالفت کرده و آن را مشروط به توقف کامل حملات و لغو محاصره یمن کرده است.