سرلشکر سلامی: نگاه ملت ایران فقط به ولایت فقیه است / دشمنان در برابر ایران شکست خورده‌اند

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به ناکامی‌مخالفان جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان در برابر ملت ایران قد خم کرده‌ و شکست خورده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا  javanaferada,ir  به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، سردار سرلشکر حسین سلامی صبح امروز در دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت همراه با انتشار تقریظ حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب عصرهای کریسکان که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطه شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: هیچ کس باور نمی‌کرد که پیامبر اسلام در میان فقرا برخیزد و اینچنان جهان را فرابگیرد و قرائب جهان را بپیماید.

وی افزود: تجربه تاریخ نشان داده که اردوگاه اسلام در جهان طلوع کرده و همواره همه مشرکان در مقابل آن صف آرایی کردند تا نور خدا را خاموش کنند اما هر بار خداوند نور خود را زیاد کرد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: کردستان با کوه‌های سربلند و چشمه سارهای روان و دشت‌هایی سرسبز و لاله گون یک نگین زیبا در حلقه انگشتری کشور پهناور ایران است.

وی تصریح کرد: ایران کشور عظمت‌ها، صاحب تمدن و کشور اسلام است.

سرلشکر سلامی گفت: مردمان کردستان به اقلیم منطقه با قامتی برافراشته و قلب‌هایی سرشار از ایمان و روح‌هایی لطیف و مهربان و با طراوت در حیات کشور ایران جاری هستند.

وی افزود: مردم کردستان در چهار دهه انقلاب اسلامی وجود خود را ثابت کرده‌اند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم کردستان ریشه در حیات این سرزمین داشته و خواهند داشت،  یادآور شد: نقطه به نقطه از این سرزمین را وقتی از آسمان نگاه کنیم ستاره‌هایی فراگرفته‌اند، ستارگانی که بر سپهر افتخار کردستان می‌درخشند و هیچ گاه غروب نمی‌کنند.

وی بیان کرد: کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش با داستان‌هایی شگفت‌انگیز و پایداری و غیرت و جوانمردی و تعصب است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: داستان‌های زیادی مکتوب از مقاومت کردستان باقی مانده و عصرهای کریسکان روایتی از این مقاومت و رشادت است.

وی افزود: جغرافیای مقاومت و تاریخ مقاومت ما وسیع است و هر ملتی که در صحنه‌های حساس تاریخ خود استقامت نداشته باشد از جغرافیای سباسی حذف می‌شود.

سرلشکر سلامی گفت: ما در ایران چهار دهه از استقامت را با ملت ایران تجربه کرده‌ایم در حالی که قدرتمندان بر آن یورش آورده‌اند و دروازه‌های تجارت و مرزها را بر روی آن بسته ‌اند تا کشور را بر زانو در آوردند.

وی افزود: استقامت مردم ایران نقشه‌ای یک رنگ از استقامت یک ملت را به تصویر کشیده است و این در حالی‌‌ست که همه اشرار عالم بر کشور شرارت می‌کنند اما تا به حال هیچ کسی کمر خم نکرده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: ملت ایران از مسیر جهاد و شهادت عبور کرده و این رمز پیروزی ما است.

وی ادامه داد: حرارت شعله‌های اسلام و طلوع دوباره بعثت در کشور وجود دارد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: عناصر پایداری و استقامت در کشور وجود دارد و دین کشور با رهبرانی دور اندیش، شجاع، جانباز و با افق‌های بلند و با تربیتی روحانی به عنوان نقطه انتشار ایمان با اسلام به عنوان مکتب آزادی بخش که حریت ملت هدف آن است هر روز هدف جدیدی را مورد هدف قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: وقتی ملت اسلام و رهبری با هم در یک مجموعه هویت و شخصیت مقاومت یک ملت را تشکیل می‌دهد هیچ‌کس نمی‌تواند کاری کند و آمریکا متوقف و در سرزمین خود درگیر می‌شود و از هدف‌های بلند خود به افول می‌رسد و به مغرب نزدیک می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما اینجا از ادبیات مقاومت صحبت می‌کنیم به معنی روح دادن به کلام، همچنان که ادبیات استقامت ما از قبل شکل گرفته است و جامعه را از عطر کلام شهادت سرشار می‌کند چنین ملتی هیچ وقت کمرش خم نمی‌شود.

وی ادامه داد: کردستان که جزیی از جغرافیای ایران اسلامی است امروز یک سرزمین امن با فرهنگی غنی در حال پیشرفت و ترقی است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: آنچه در کردستان وجود دارد نشان دهنده طبیعت روحانی آن است.

وی اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی امروز سرشکسته هستند از اینکه نتوانسته‌اند بر ملت و نظام انقلاب اسلامی پیروز شوند و این در حالی است که ملت ایران امروز به غیرت، استقامت، وحدت قلب‌ها و صاحب معرفت شناخته می‌شود و مقاومتش از وجود دلی و ایمانی بر می‌خیزد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان در خیال خام خود تصور می‌کنند که ملت ایران شرافت و عزت و عظمت خود و اقتدار و اعتبار خود را با مادیات جابه‌جا می‌کند.

وی افزود: داستان محاصره اقتصادی داستان خطای دشمن در جامعه ماست و نتیجه آن خطای دشمن است.

سرلشکر سلامی یادآور شد: دشمن چون اشتباه می‌کند هزینه می‌دهد و در نهایت شکست می‌خورد.

وی ادامه داد: ما به سخت‌ترین شکل ممکن تحریم شده بودیم اما امروز با مقاومت این مردم و ملت ایران است که ایستادگی کردند و پیروز شدند‌.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران برای همه عالم شهید و شاهد و تجسم زیباترین الگو است و این در حالی است که دشمنانش در برابر بیماری قد خم کرده‌اند و شکست خورده‌اند؛ در ایران مردم خود حاکم هستند و استثنایی‌ترین حکومت تاریخ را شکل داده‌اند و سردارانش از پایین به مردم نگاه می‌کنند و از این رو مردم حاکمیت را ازآن خود می‌دانند.

وی افزود: ایران سرزمین احساس‌های عمیق و درخشش روح‌های به هم پیوسته است و همه برای کشور زندگی می‌کنند.

سرلشکر سلامی اظهار کرد: اسلام در ایران تمام قوم‌ها را با هم برادر کرده است و این نژاد‌ها در دید قرآن فرصتی برای شناخت اقوام مختلف هستند.

وی افزود: ملت ایران همه کریم و بزرگ هستند و ما این بزرگی را در عمل با ایستادگی مردم تجربه کرده‌ایم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: ملتی که هیچ وقت پژواک صدای بیگانگان را نشنوند را باید ارج نهاد.

وی بیان کرد: مقاومت یک مسیر است و هیچ نقطه‌ای از آن را نباید سست گرفت و ملت ایران خطا نمی‌کند چرا که نگاهش تنها به ستاره تابناکی در آسمان کشور به نام رهبری است.

سرلشکر سلامی در پایان سخنان خود اذعان داشت: داستان‌های مردم کردستان فقط گاهی در کتاب‌ها نوشته می‌شوند و گاهی هم نوشته نشده‌اند.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای قادرخانزاده به نمایندگی از خانواده‌های شهدای استان کردستان تجلیل و از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب عصرهای کریسکان- نسخه کُردی و عربی رونمایی شد.