روحانی: سال آینده سال غلبه بر کروناست

رئیس جمهور گفت: ان‌شالله سال ۱۴۰۰ از سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر مردم نازل می‌کند و می‌توانیم پرده‌هایی که موجب آزار مردم شده را کنار بزنیم و مردم در بیماری کرونا و جنک اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به‌دست خواهند آورد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارتخانه‌های تعاون و میراث فرهنگی طی سخنانی اظهار داشت: بخش فولاد ارزآوری خوبی و خصوصا در این سه سال برای کشور داشت و این سه سال، سال‌های سخت و تحریم بوده و ان‌شالله سال ۱۴۰۰ از سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر مردم نازل می‌کند و می‌توانیم پرده‌هایی که موجب آزار مردم شده را کنار بزنیم و مردم در بیماری کرونا و جنک اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به‌دست خواهند آورد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گردشگری بخش مهمی است و این وزارتخانه مربوطه می‌تواند نقش مهمی در این باره ایفا کند، خاطر نشان کرد: گردشگری و میزان جذب گردشگر در این دوولت دو برابرشد ولی یکسال گذشته شرایط خاصی به وجود آمد و برای فعالان این عرصه سال دشواری بود.

روحانی افزود: ان‌شالله از مسئله‌ی کرونا عبور خواهیم کرد و سال آینده غلبه بر ویروس کرونا و احیای از این‌دست مشاغل خواهد بود ولی نه آغاز سال واکسن خاجی تهیه و وارد کشور می‌شود و واکسن داخلی نیز به بازار خواهد رفت و سال آینده شرایط متحول خواهد شد. مردمی که به این بیماری مبتلا شده‌اند که به‌طور طبیعی واکسینه شدند و از آن عبور کردند و عده‌ای که مبتلا نشدند هم واکسینه خواهند شد و خواهیم توانست این زنجیره را قطع کنیم امیدواریم مردم در سال ۱۴۰۰ بتوانند روزهای راحت‌تری در زندگی داشته باشند و دولت نیز در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور در ابتدای این مراسم، به‌صورت ویدئوکنفرانس دستور بهره‌برداری از کارخانه گندله‌سازی سه چاهون و ۲هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی خدمات بهزیستی در کشور را در حوزه طرح‌های ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز احیا و مرمت ۳۲۰ اثر تاریخی و فرهنگی در استان گلستان و ۷ پروژه میراث فرهنگی در استان همدان را در حوزه طرح‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر کرد. ارزش سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۱۵هزار و ۸۰۴میلیارد تومان است که برای ۱۳هزار و ۱۵۸نفر اشتغال به همراه دارد.