نمایه‌سازی مقالات سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی ۱۴۰۰ در پایگاه استنادی«IEEE Xplore»

با قرار گرفتن عنوان «سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی ۱۴۰۰» در فهرست کنفرانس‌های تحت حمایت پایگاه استنادی «IEEE Xplore»، مقالات پذیرفته شده در این سمپوزیوم برای نمایه‌سازی به این پایگاه ارسال و در این کتابخانه دیجیتال نمایه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  روابط‌‌عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌پژوهان و علاقمندان به بازی‌های جدّی حتما این روزها در جریان اخبار برگزاری پنجمین دوره رویداد جایزه بازی‌های جدّی هستند. رویدادی که توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سه بخش جشنواره بازی جدّی سال ۱۴۰۰، هکاتون بازی‌های جدّی ۱۴۰۰ و سمپوزیوم بازی‌های جدّی۱۴۰۰، در آخرین ماه پاییز برگزار می‌شود.

 

طبق روال چندساله برگزاری این رویداد مبنی بر دریافت مجوز نمایه‌سازی مقالات در کتابخانه دیجیتال «IEEE Xplore» و قرارگرفتن عنوان «سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی (ISGS2021)» در فهرست کنفرانس‌های تحت حمایت این پایگاه، امسال نیز بخش سمپوزیوم با دریافت این مجوز در فهرست این پایگاه تایید شد.

با قرار گرفتن عنوان «سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی ۱۴۰۰» در فهرست کنفرانس‌های تحت حمایت پایگاه استنادی «IEEE Xplore» مانند دوره‌های قبل (دومین کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال در سال ۱۳۹۷، سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی ۱۳۹۸و سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدی  ۱۳۹۹) مقالات پذیرفته شده در سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی ۱۴۰۰ نیز برای نمایه‌سازی در پایگاه معتبر استنادی «IEEE Xplore» به این پایگاه ارسال و در این کتابخانه دیجیتال نمایه می‌شوند.
لازم به ذکر است مقالاتی در IEEE نمایه می‌شوند که ضمن رعایت استانداردهای کیفیتی مانند محتوای علمی مناسب، همچنین فاقد سرقت علمی و ادبی بوده و از لحاظ نگارش و گرامر در سطح بالائی باشند. در این راستا تمامی بازی‌پژوهان، می‌توانند مقالات خود را پس از نگارش فقط به زبان انگلیسی، براساس فرمت مندرج بر روی سایت رویداد تنظیم و نسبت به ارسال آن اقدام کنند.
اشاره به این نکته ضروری است که مقالات پذیرفته‌شده درISGS2021 ، مجدداً توسط «IEEE Xplore» مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و از جنبه کیفیت علمی و کیفیت نگارشی بررسی می‌شوند.

سمپوزیوم بین‌المللی بازی‌های جدّی ۱۴۰۰ امسال نیز با هدف تمرکز بخشی به منابع علمی و تحقیق در جهت توسعه این بازی‌ها برگزار می‌شود. بازی‌پژوهان برای ارسال مقاله نهایتاً تا روز جمعه مورخ ۲۳ مهر‌ماه فرصت خواهند داشت.

دبیرخانه رویداد به‌شکل ویژه برای رویداد امسال مجموعاً تا سقف ۵۰ میلیون ریال جایزه برای مقالاتی که به موضوع روش تحقیق و تجاری‌سازی بازی‌های جدی پرداخته باشند، تدارک دیده است. ضمن اینکه از میان مقالات ارسال‌شده، مقالات منتخب علاوه بر دریافت جایزه نقدی تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال، در روز سمپوزیوم به‌صورت شفاهی ارائه می‌شوند.

همچنین نهادهای حامی از مقالات برگزیده در حوزه‌های علوم شناختی و مبتنی بر فناوری‌های برتر نیز با اهدای جوایز نقدی تقدیر خواهند کرد.

برای شرکت در این بخش رویداد و ارسال مقاله به سمپوزیوم بازی­‌های جدّی ۱۴۰۰ اینجا کلیک کنید. ضمن اینکه سایت www.segap.ir  نیز برای اطلاع از کم و کیف برگزاری این رویداد در دسترس شما است.