فلسطین از بدنه اسلام است

اسماعیل هنیه: دست مقاومت در نبرد اخیر باز بود/ غده سرطانی در فلسطین مشروعیتی ندارد

رئیس دفتر سیاسی حماس در سالروز اعلام بیانیه بالفور گفت که مقاومت به تلاش‌های خود برای آزادسازی فلسطین ادامه خواهد داد و این مهم از طریق سه محور محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از  خبرگزاری تسنیم، «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که مقاومت فلسطین با تمام گروه‌ها و امت مسلمان، پشت اهالی محله «الشیخ‌جراح» در شهر قدس اشغالی ایستاده‌اند.

هنیه این سخنان را شب گذشته در نشستی تحت عنوان «در سالروز اعلامیه بالفور، ویژگی‌های طرح اشغال» گفته است.

خبرگزاری فلسطین امروز چهارشنبه به نقل از رئیس دفتر سیاسی حماس گزارش داد که وی در این نشست گفت: «من به اهالی خودمان در شیخ‌جراح می‌گویم: مقاومت با تمام گروه‌ها و امت پشت‌سر شما ایستاده است و از شما حمایت می‌کند.»

وی همچنین گفت: اهالی این محله امروز با اصرار بر تعلق خاک فلسطین به خود و حقوقشان، بالاترین سطح از مسئولیت‌پذیری خود را نشان دادند.

هنیه با اشاره به نبرد اخیر یازده‌روزه با رژیم اسرائیل ابراز کرد که «دست مقاومت در این نبرد (شمشیر قدس) باز و مقدس بود و توانست به هر وجب از جغرافیای فلسطین به‌وسیله موشک‌هایی که دستان پاک آنها را ساخته‌اند، برسد.»

وی در مورد بیانیه بالفور (اشغال فلسطین توسط یهودیان) نیز تأکید کرد: «این رژیمی که بر خاک ما عارض شده است، نمی‌تواند در خاک مبارک فلسطین مشروعیت داشته باشد».

هنیه خاطرنشان کرد که «مسئله فلسطین مسئله یک ملت نیست بلکه مسئله امت است و همه تلاش‌ها برای نفود صهیونیست‌ها در منطقه نمی‌تواند به وجدان آگاه این امت نفوذ کند.»

رئیس دفتر سیاسی حماس آزادسازی فلسطین را در سه محور خلاصه کرد و گفت که این محورها، فلسطینی، عربی ـ اسلامی و محور انسانی است.

او با بیان اینکه مردم فلسطین نوک پیکان امت اسلامی و دنیا در برابر «سرطان استعماری و اشغالگرانه»، تأکید کرد که وحدت ملی بین فلسطینیان باید بر اساس التزام به همه حقوق و اصول ثابت و مقاومت فراگیر و گسترده با همه انواع و اشکالش باشد.