مذاکرات برجامی به معیشت مردم گره نخورده است

مذاکرات برجامی به معیشت مردم گره نخورده است/ بودجه ۱۴۰۱ بدون توجه به نتیجه برجام بسته شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:بودجه سال ۱۴۰۱ بدون توجه به نتیجه برجام بسته شده و معیشت مردم اینبار به مذاکرات گره نخورده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برجامی ایران و طرف های غربی، گفت: طرف های غربی همچنان زیر بار تعهداتی که در برجام داده بودند نمی روند که این موضوع مذاکرات را با چالش مواجه می کند.

وی با بیان اینکه ایران مذاکرات را با فرض اینکه طرف های غربی زیر بار تعهدات خود نروند و به تحریم ها ادامه بدهند، آغاز کرده است، افزود:در حال حاضر نیز کشور را بدون اعتنا به طرف های غربی و با ظرفیت های داخلی اداره می کنیم و دیپلماسی خود را در سبد ۴ کشور اروپایی قرار نداده ایم.

نماینده مشکین شهر در مجلس با بیان اینکه سیاست خارجی که دولت سیزدهم در پیش گرفته برقرار ارتباط متوازن با تمام کشورهای جهان البته بدون رژیم صهیونیستی است، ادامه داد: حتی بودجه سال ۱۴۰۱ بدون توجه به نتیجه برجام بسته شده و معیشت مردم اینبار به مذاکرات گره نخورده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه برخلاف دولت گذشته، دولت سیزدهم زلف اداره کشور را به مذاکرات گره نزده است و اصرار مجلس نیز به همین موضوع بوده است، عنوان کرد: در این مسیر هم مجلس به جد نظارت خواهد داشت تا مذاکرات به این سمت و سو نرود.

عباس زاده مشکینی با اعلام اینکه پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم میزان فروش نفت و بازگشت پول آن افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت:در حال حاضر مبادلات کشورمان با کشورهای آسیای میانه در سه ماه گذشته ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید براینکه غربی ها به این موضوع که ایران از شرایط فشارهای حداکثری عبور کرده  است، گفت: سیاست ایران در مذاکرات و پس از آن خنثی سازی تحریم ها است و در این درباره هر اقدامی لازم باشد نیز انجام می دهیم.