انفجار گازچه می کند ؟

معاون عملیاتی آتشنشانی تبریز: انفجار گاز عامل ریزش ساختمان است

معاون عملیاتی آتشنشانی تبریز درباره علت حادثه گفت: براساس بررسی‌های اولیه و گزارش‌های مردمی انفجار گاز عامل اصلی این حادثه است، اما دلیل ریزش ساختمان پس از تکمیل شدن تحقیقات رسما اعلام می‌شود.

به‌گزارش  خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل خبرنگزاری تسنیم از تبریز،  اکبر دشتی  با اشاره به اینکه این حادثه تاکنون هیچ مورد فوتی نداشته اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۸ امروز طبق تماس تلفنی همشهریان نسبت به اطلاع رسانی بروز حادثه انفجار گاز نیروهای امداد آتش نشانی ایستگاه‌های ۱۸ توانیر و ۱۹ به همراه آمبولانس‌ به محل اعزام شدند، اما به دلیل وسعت حادثه سایر ایستگاه‌ها نیز به جمع گروه‌های امداد ونجات افزوده شده‌اند.

دشتی درباره علت اصلی حادثه افزود: با توجه به تماس تلفنی و اعلام وقوع انفجار گاز از طریق همشهریان در بررسی‌های اولیه این حادثه ناشی از انفجار گاز بوده اما نتیجه اصلی تا تکمیل شدن تحقیقات به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

دشتی درباره تعداد ساکنان ساختمان که زیر آوار مانده‌اند گفت: این حادثه در یک ساختمان ۵ طبقه که ۴ طبقه مسکونی و همکف تجاری بوده، رخ داده و متاسفانه همسایه‌ها از تعداد دقیق افراد حاضر در ساختمان هنگام حادثه اطلاعی ندارند.

وی تاکید کرد: متاسفانه به دلیل ریزش ساختمان برخی از ساختمان‌های اطراف نیز دچار حادثه شده‌اند که کارشناسان مشغول بررسی ایمنی آنها برای اقامت ساکنان هستند اما در اقدام اولیه تمامی ساکنان ساختمان‌های مجاور محل ریزش تخلیه شده‌اند و اکنون کسی در این ساختمان‌ها حضور ندارد.