مطالبه استاندار آذربایجان شرقی از دستگاه‌های فرهنگی؛

اقناع افکار عمومی برای همراهی با سیاست‌های اقتصادی دولت

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست‌ها و تدابیر بودجه‌ای و ارزی دولت سیزدهم ازجمله هدف‌گیری رشد اقتصادی 8 درصد، تکیه بر توان داخلی، انضباط نظام مالی، عدالت در توزیع امکانات و افزایش بهره‌وری و سرمایه‌گذاری، بر فعال کردن همه ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای استان در راستای امیدآفرینی و تبیین اقدامات و دستاوردهای راهگشای دولت در حوزه بهبود معیشت مردم تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از پورتابل استانداری آذربایجانشرقی عابدین خرّم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که بعدازظهر امروز به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و ارتباط تصویری با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد؛ با بیان اینکه ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان، دست‌یابی به اهداف انقلاب را دشوارتر می‌کند، افزود: دولت سیزدهم با تکیه بر آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارتباط نزدیک و بی‌واسطه با مردم به میدان آمده و حرف و عمل این دولت بر مبنای اعتماد متقابل بین مردم و مسئولان است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌شرط این اعتماد، همکاری صمیمانه میان دولت و ملت خواهد بود؛ ما باید با مردم سخن بگوییم، اقدامات خود را تبیین کنیم و از نقطه‌نظرات کارشناسی بهره جوییم و مردم را در اجرا و حتی آسیب‌شناسی تصمیمات مشارکت بدهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه هر تصمیم مهم و موثری در جامعه، نیازمند اقناع افکارعمومی است، افزود: بالاترین سطح اقناع و متقاعدسازی، حفاظت از باورهای درونی است؛ به‌طوری که بتوانیم باور آحاد مردم را دربرابر آماج حملات فرهنگی و رسانه‌ای دشمن محافظت کرده و رضایت آنها را نسبت به نتایج تصمیمات، رخدادها و فرآیندهای اجتماعی جلب کنیم.

وی با بیان اینکه مردم باید با تصمیمات مسئولان، ارتباط عقلانی و عاطفی برقرار کرده و خود بار اصلی اجرا و پیشرفت آنها را برعهده گیرند، افزود: دوران دفاع مقدس و حضور در صحنه‌های ملی، نمونه بارزی است که اگر مردم همراهی نمی‌کردند، سرنوشت جمهوری اسلامی معلوم نبود.

خرّم با اشاره به اینکه غفلت از تقویت زیرساخت‌ها و ابزار فرهنگی و رسانه‌ای در سال‌های گذشته، پیشبرد امور را با موانعی روبرو کرده است، افزود: ما در میدان جنگ نابرابر فرهنگی و رسانه‌ای و به عبارت دیگر جنگ شناختی قرار داریم؛ این وضعیت باید برای همه مسئولان قابل فهم باشد و لازم است از ابزار سالم و موثری در این زمینه برخوردار باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست‌ها و تدابیر بودجه‌ای و ارزی دولت سیزدهم ازجمله هدف‌گیری ثبات و رشد اقتصادی ۸ درصد، تکیه بر توان داخلی، انضباط نظام مالی، عدالت در توزیع امکانات و افزایش بهره‌وری و سرمایه‌گذاری، گفت: اهداف کلان دولت در بودجه استان هم به عنوان رویکردها و اولویت‌های اصلی مورد توجه قرار گرفته است.

وی، تعیین سهم بخش‌ها و مناطق مختلف از رشد اقتصادی، تشکیل صندوق ذخیره استانی، تقویت دفاتر سرمایه‌گذاری، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با اولویت طرح‌های ملی انرژی و راه، اجرای طرح‌های ملی تولید مسکن، بهره‌گیری از ظرفیت عظیم دیپلماسی مرزی با استفاده از اختیارات ویژه و محوریت اقتصاد دانش‌بنیان و تسریع در ایجاد کارخانه نوآوری را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های استان برای تحقق این اهداف نام برد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر تبیین تدابیر ارزی و بودجه‌ای دولت و رویکردهای استانی در این زمینه تأکید کرد و گفت: این موضوع باید به عنوان دستور کار ویژه شورای اطلاع رسانی استان قرار گیرد.

وی، تولید و پخش میزگردهای تخصصی، استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها در قالب کرسی‌های علمی، تولید گزارش‌های خبری برای تبیین اهداف و راهکارهای بهبود معیشت عمومی و بهره‌مندی از هنرمندان برای به تصویر کشیدن فرصت ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان را از دیگر راهکارهای تبیین سیاست‌های دولت برشمرد.

خرّم همچنین بر فعال کردن روابط عمومی دستگاه های اقتصادی استان برای نقش آفرینی در نهضت تبیین اقدامات و دستاوردهای دولت با هماهنگی شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها تأکید کرد و گفت: رویکرد غالب در این زمینه، امیدآفرینی و مقابله با خط سیاه‌نمایی رسانه‌های بیگانه خواهد بود.

وی، گفتمان‌سازی با رویکرد مسأله‌محوری و اقتصاد دانش‌بنیان در سطح دانشگاهیان و فعالان اقتصادی استان را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: کارشناسان خبره حوزه دیپلماسی، رویکرد دیپلماسی مرزی و سیاست متوازن همسایگی و معرفی تبریز به عنوان محور تعاملات فرهنگی و اقتصادی با کشورهای همجوار را در رسانه‌ها تبیین کنند.

همچنین معاون اقتصادی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرکل اقتصاد و دارایی استان در این جلسه به تشریح رویکردهای بودجه‌ای و ارزی دولت برای سال آتی و تدابیر اتخاذ شده در استان برای تحقق رشد اقتصادی و کنترل تورم پرداختند.