مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

عادی‌انگاری، زمینه‌ساز موج ششم کروناست

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه متوسط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان حدود 65 درصد است، گفت: اگر سهل‌انگاری و عادی‌انگاری صورت گیرد، با موج بعدی کرونا روبه‌رو خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جوان فردا javanefarda.ir 

بدر شکوهی در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا، افزود: در برخی از حوزه ها از جمله پایانه های مسافری، نانوایی و مراکز خرید با چالش مواجه هستیم و انتظار داریم در آستانه شب یلدا، سازمان صمت و اتاق اصناف با جدیت به وظایف نظارتی خود عمل کنند.

وی با اشاره به تاکیدات استاندار آذربایجان شرقی در زمینه وضعیت بهداشتی  مدارس پس از بازگشایی، گفت: تیم های هیات نظارت در هفته های اخیر با جدیت از مدارس استان بازدید کرده‌اند و متاسفانه برخی نگرانی ها در این زمینه وجود دارد که در صورت عدم اهتمام لازم، موج ششم کرونا از مدارس آغاز شود.

شکوهی گفت: اگر در برخی مدارس مناطق محروم استان کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده وجود دارد، آماده ایم تا از طریق مجمع خیرین سلامت استان و سازمان های مردم نهاد و همچنین ظرفیت واحدهای تولیدی، این کمبود را برطرف کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه، گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر، هیات های عزاداری بیشترین همراهی را با ستاد استانی کرونا انجام داده اند و انتظار داریم همچنان موضوع رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اماکن مذهبی و مساجد با جدیت ادامه یابد.

شکوهی با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، گفت: مدیران ادارات و دستگاه‌ها در مرحله اول باید با هماهنگی با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به برخورد قانونی با کارمندانی که واکسن کرونا را تزریق نکرده اند، اقدام کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به اینکه کمیته اطلاع رسانی باید فعالیت خود را تشدید کند، گفت: این کمیته باید تا آستانه شب یلدا نسبت به فرهنگ سازی درخصوص خرید اینترنتی و یا خرید در ساعات کم‌ازدحام اقدام کند.