اگر این حضور نماینده هنجار شکنی نباشد چه باید نامید⁉️

اگر دختر یک شهروند مانند این نماینده در ورزشگاه آزادی بعنوان تماشاگر حضور می یافت بعضی ها چه می کردند⁉️

استفتاء از مراجع عظام تقلید درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها

استفتاء از مراجع عظام تقلید درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها

⚽️🏀🥎🏐🥏🎾🏓🏈

استفتاء از مراجع عظام تقلید درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها

متن سوال :

مرجع عالی قدر  سلام علیکم
نظر جنابعالی درباره حضور بانوان در ورزشگاه ها چیست ؟

پاسخ مراجع عظام تقلید :

حضرت آیت الله مکارم شیرازی :

جو حاکم در ورزش گاه ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان وآزاد بودن آنها سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه ها خودداری کنند بخصوص اینکه این برنامه ها را از رسانه ها می توانند ببیند و حضور آنها ضرروتی ندارد.

حضرت آیت الله صافی :

 اگر چه اینجانب مکرّر خطر اختلاط زن و مرد بیگانه و برنامه‌های مضرّه‌ای را که مخالف عفاف و حجاب بانوان و موجب تغییر شخصیت اسلامی جامعه است تذکر داده‌ و به همگان در مورد آثار و عواقب سوء گرایش به آداب غیر اسلامی غربی هشدار داده‌ام اکنون که مؤمنین در مورد حضور بانوان در ورزشگاه‌های کشور، سؤال و ابراز نگرانی می‌نمایند حسب الوظیفه حرمت نظر زن و مرد اجنبی را به بدن یکدیگر از نظر جمیع فقهای عظام اعلام می‌نمایم؛ علی هذا حضور بانوان در این گونه برنامه‌ها خلاف شرع و تنازل ظاهر از مواضع اسلامی است.
انتظار از مسئولین محترم جمهوری اسلامی این است که با اعلام لغو این عنوان، نگرانی‌ها را رفع و موجبات خشنودی قلب مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه را فراهم نمایند. (۱)

حضرت آیت الله علوی گرگانی :

به نظر ما حضور بانوان با توجه به برهنه بودن بخشی از بدن مردان حرام است ضمن اینکه این موضوع موجب بروز برخی مشکلات اخلاقی نیز خواهد شد و به دولت نیز تذکر داده شده است.

حضرت آیت الله گرامی :

حضور بانوان در وزرشگاه ها با توجه به اختلاط در جایگاه ها  و رفت و آمد با مردها و اینکه نگاه ها احیانا به بدن های نیمه عریان ورزشکاران می افتد و عواقب خوب اخلاقی ندارد  ، جایز نمی باشد

حضرت آیت الله نوری همدانی :

جائز نیست.

♦️♦️♦️♦️♦️

با توجه به فتوای مراجع تقلید در مورد حضوربانوان در باشگاه های ورزشی حال باید خانم نماینده مجلس انقلابی و دفتر این نماینده بفرمایند خانم نماینده مجلس باصطلاح انقلابی و جهادی مقلد کدام مرجع تقلید است⁉️

♦️آیا این حضور نماینده مجلس باصطلاح انقلابی و جهادی در تماشای بازی فوتبال تمرد از نظر صریح مراجع تقلید نیست⁉️

♦️اگر دختر یک شهروند مانند این نماینده در ورزشگاه آزادی بعنوان تماشاگر حضور می یافت بعضی ها چه می کردند⁉️
♦️اگر این حضور نماینده هنجار شکنی نباشد چه باید نامید⁉️

#نماینده_مجلس
#جهادی
#انقلابی
#مقلد
#مراجع_تقلید
#تماشا
#هنجار_شکنی

T.me/jjavanefarda