اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اقامه نماز عید سعید فطر، خطبه‌های نماز را آغاز کردند که به صورت زنده از شبکه‌ی اول سیما پخش شد.

نمازفطرتهران

اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب
رهبرانقلاب: حقوق‌های غیرمتعارف نامشروع و گناه است‌/خیانت به آرمان‌های انقلاب است
نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور هزاران نمازگرار در مصلای امام خمینی(ره) تهران‌ اقامه شد.
به گزارش خبرنگار جوان فردا به نقل از آفتاب‌‌نیوز :
هزاران نفر از مردم تهران، صبح امروز (چهارشنبه) نماز عید سعید فطر را به امامت رهبر انقلاب در مصلی امام خمینی (رحمه‌الله) اقامه کردند.

نمازفطرتهران

به گزارش جوان فردا به نقل از  آفتاب‌نیوز، مصلی بزرگ تهران که درهای آن از زمان اذان صبح بر روی نمازگزاران باز شده بود، پیش از زمان اقامه نماز عید با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلابتواشیح، مدیحه‌سرایی و مناجات‌خوانی با فضایی روحانی و معنوی همراه بود.

اقشار مختلف مردم و شخصیت‌های لشگری و کشوری در اقامه نماز حضور داشتند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اقامه نماز عید سعید فطر، خطبه‌های نماز را آغاز کردند که به صورت زنده از شبکه‌ی اول سیما پخش شد.

رهبر معظم انقلاب بعد از اقامه نماز عید سعید فطر به ایراد خطبه پرداختند.

ایشان با تیریک عید سعید فطر به همه نمازگزاران عزیز، به همه ملت ایران و به امت بزرگ اسلامی فرمودند: در عظمت این عید همین بس که در قنوت نماز‌هایی که در روز عید خوانده می‌شود خدای متعال را سوگند می‌دهیم به این روز. این اهمیت این روز را نشان می‌دهد. پایان یک ماه عبادت یک ماه توسل و ذکر و خشوع و خدمت از سوی مردم مومن . روز عید است برای همه مردم و روز ذخر و شرف است برای پیامبر اکرم‌.

گزیده‌ای از اظهارات معظم‌له را به نقل از تسنیم بخوانید؛

* ما مسئولان کشور باید هم غطبه بخوریم به این حال مومن مردم نورانی و خدای را شکر کنیم به خاطر مسئولیت که داده است در قبال این مردم مومن. در گرمترین روزهای سال مردم در سراسر کشور روزه دار بودند و با دهان روزه گرما را تحمل کردند و حتی جوان‌‌های ما و نوجوانان ما با شوق و رغبت به روزه‌گیری روی آوردند. کسانی سعی کردند نوجوانان ما را به روزه‌خواری بکشانند بحمدالله موفق نشدند و موفق هم نخواهند شد. مسئولان کشور و آحاد مردم توجه کنند که دشمنان خبیث تاکجا و به چه چیزها فکر کردند.

*مهمترین کارها همین راه‌پیمایی عظیمی بود که در جمعه آخر ماه مبارک روز قدس به توصیه و تاکید امام ما در سراسر کشور انجام گرفت. در بعضی از شهرهای ما در روز جمعه قدس حرارت به قدری بود که به طور طبیعی انسان در آن حرارت حرکت نمی‌کند اما مردم آمدند و شرکت کردند.

* مردم حقیقتا مجاهدت کردند. آمدند تا موضع مهم خود را در قبال مسئله فلسطین فریاد کنند. اگر برخی از دولت‌های مسلمان به آرمان فلسطین خیانت می‌کنند، ملت ایران با حضور خود،‌با فریاد خود حاضر است در برابر همه دشمنان بایستد و مسئله فلسطین را زنده کند.

* افطاری‌های مردمی پدیده دیگری بود که امسال رایج شد. این در مقابل آن افطاری‌دادن‌های اسرافی است، افطاری‌های پرخرج آن‌هم نه به افراد مستحق افطار که گاهی از سوی برخی از دستگاه‌های مسئول نظام داده می‌شود که هیچ وجهی ندارد. عده‌ای راه افتاده بودند اسم خود را گذاشته بودند کوچه‌گردان‌های عاشق و افطاری در خانه مردم می‌بردند. این ها کارهای بسیار بزرگی است. علاوه بر این‌ها جلسات دعا، جلسات مناجات شب‌ها تا سحرها در مساجد و حسینیه‌ها در مجامع مختلف به ویژه در شب‌های احیا مردم جمع‌می‌شدند این دل‌ها را به خدا متوجه می‌کردند که وسیله جلب رحمت الهی است.

*یک مسئله داخلی هم این برداشت‌ها و حقوق‌ها است. این برداشت‌ها نامشروع و گناه است‌. خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

مشروح خبر و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر می‌شود.