کشف ۳۸ کیلو مواد مخدر از نوع شیشه در مرند در مرند

کشف ۳۸ کیلو مواد مخدر توسط پلیس در مرند

عباسی : نیروی انتظامی پیش قراولان مبارزه با مواد مخدر هستند و در چند هفته قبل با عملیات برنامه ریزی شده موفق به کشف 38 کیلو مواد مخدر

ب‍ه گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا  javanefarda.ie

پنجمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرند به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد.
داود عباسی در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی بیان داشت: نیروی انتظامی پیش قراولان مبارزه با مواد مخدر هستند و در چند هفته قبل با عملیات برنامه ریزی شده موفق به کشف ۳۸ کیلو مواد مخدر از نوع شیشه شدند که افتخاری برای نیروی انتظامی شهرستان مرند است.
دکتر عباسی با اشاره به اصول سه گانه پیشگیری از مواد مخدر بیان داشت: سه اصل مهم در پیشگیری از مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است که در کنترل و پیشگیری از مواد مخدر می تواند موثر واقع شوند.
وی ادامه داد: آگاهی خانواده ها یکی از اصول سه گانه پیشگیری است و متولیان امر باید در زمینه آگاهی خانواده ها از عواقب شوم مواد مخدر آگاهی داشته باشند و ادارات ورزش و جوانان ، آموزش و پرورش ،بهزیستی ،رسانه ها ، روحانیون و … جز دستگاهای ذیربط هستند.
وی گفت: خانواده ها باید بیشتر مراقب جوانان خود باشند و باید بیشتر بر تقویت بنیه دینی در جهت مسیر حرکت زندگی خود توجه کنند.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به دومین اصل از اصول سه گانه پیشگیری تصریح کرد: آموزش یکی دیگر از اصول پیشگیری است و باید خانواده ها در جهت شناخت مواد مخدر در جهت پیشگیری بهتر آموزشهای لازم صورت گیرد.
وی گفت: سومین اصل مشاوره خانواده ها است که در اولویت برنامه های دستگاههای ذیربط قرار گیرد .
وی ادامه داد:تاثیر گذاری مواد مخدر در سه شاخصه است که از جمله آن در زندگی مردم ، سطح تحصیلات جامعه و تولید که تاثیرات مخربی بر جامعه می گذارد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: کلیه دستگاهها در حد توان خود باید در امر پیشگیری از مواد مخدر تلاش کنند و برای خود برنامه مدونی تهیه کنند.
عباسی گفت:باید مراقب جوانان و سرمایه های کشور باشیم و به موضوعات آگاه سازی و آموزشی در جهت پیشگیری از مواد مخدر بیشتر توجه کنیم.
و سایر اعضای شورا نیز نقطه نظرات خود را ارائه نمودند .
و نیروی انتظامی از کشفیات مواد مخدر خبر داد
و چگونگی برگزاری جلسات جمعی و گروهی معتادانیکه که اعتیاد خود را کنار گذاشته اند با اعطای اعتبار در دو محل در پارک شهر برگزار و ادامه خواهد یافت .

۲۹