برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان مرند

اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای مرند نیست باید رویکرد به بخش خصوصی قوت بگیرد

عباسی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مرند اظهار کرد: با اولویت نیاز شهرستان، بیشترین سهم بودجه در بخش‌های خدمات شهری و روستایی، ورزش و جوانان، حمل و نقل، آموزش وپرورش، آب و فاضلاب ، کشاورزی و بهداشت و درمان مصوب شده است.  فرماندار مرند با تاکید بر اینکه کمیته برنامه‌ریزی تعیین کننده خط‌مشی و سند تدبیر، توسعه و نقشه راه شهرستان است افزود: تمامی مدیران ارگان‌ها و دستگاه‌های مرتبط باید در راستای تحقق برنامه‌های این کمیته و جذب اعتبارات ابلاغی تلاش کنند.

برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان مرند


✍به گزارش خبرنگار #جوان_فردا امروز دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۳۱ “عباسی فرماندار مرند در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که با حضور” فرجی نماینده هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان” در محل سالن سردار دلها و اجتماعات فرمانداری برگزار گردید گفت: سهم این شهرستان از بودجه سال ۱۴۰۱ از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، با ۳۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته جمعت ۷۴۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال است که از اعتبارات تملک و دارائی ۴۳۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال و از توازن ۳۰۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال به مرند در نظر گرفته شده است

عباسی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مرند اظهار کرد: با اولویت نیاز شهرستان، بیشترین سهم بودجه در بخش‌های خدمات شهری و روستایی، ورزش و جوانان، حمل و نقل، آموزش وپرورش، آب و فاضلاب ، کشاورزی و بهداشت و درمان مصوب شده است.
فرماندار مرند با تاکید بر اینکه کمیته برنامه‌ریزی تعیین کننده خط‌مشی و سند تدبیر، توسعه و نقشه راه شهرستان است افزود: تمامی مدیران ارگان‌ها و دستگاه‌های مرتبط باید در راستای تحقق برنامه‌های این کمیته و جذب اعتبارات ابلاغی تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه هر اندازه مدیران در جذب اعتبارات فعال‌تر و توانمندتر باشند، بودجه بیشتری می‌توانند جذب کنند گفت: اولویت مدیران در جذب و هزینه‌کرد اعتبارات با طرح‌های نیمه‌تمام است.

معاون استاندار اولویت‌بندی را یکی از نکات مهم برای حل مشکلات شهرستان دانست و بیان کرد: مدیران باید با در نظر گرفتن سطح انتظارات جامعه، برنامه‌ریزی را براساس حل مشکلات مردم در حوزه‌های موجود انجام دهند

 

اعتبارات شهرستان جوابگوی نیاز نیست
معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: اعتبارات شهرستان در حد نیاز نبوده و باید به سمت بخش خصوصی برویم.
وی گفت: سهم شهرستان مرند از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بیش از هفتاد و چهار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته۳۵ درصد افزایش یافته است.
دکتر عباسی ادامه داد: مبلغ چهارده میلیارد تومان اعتبارات در اختیارات مدیران کل استانی می باشد و روسای ادارات با رایزنی پیگیر دریافت سهم شهرستان باشند.
وی ادامه داد: در سفر پر خیر و برکت ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی اعتبارات خوبی برای استان و به طبع آن برای شهرستان در نظر گرفته شده که نیاز به پیگیری از سوی ادارات است.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند تصریح کرد: پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در اولویت دریافت اعتبار هستند.
وی ادامه داد: اعتبارات دولتی جوابگوی نیاز شهرستان نیست و باید از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه و عمران و ادامه پروژه های شهرستانی استفاده کنیم.