وزارت کشاورزی به داد تولیدکنندگان برسد❗️

وزارت کشاورزی به داد تولیدکنندگان برسد❗️

بر اساس قانون برنامه ششم توسعه قرار بود 50 درصد محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار بگیرد اما  تاکنون 25 درصد تحت پوشش قرار گرفته است. در سیلی که اخیر حادث شد،  10 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شد اما به همان دلیلی که اشاره کردم بخش قابل توجهی از این خسارات به موجب کمبود اعتبارات قابل جبران نیست.

وزارت کشاورزی به داد تولیدکنندگان برسد❗️جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با نماینده گراف:

عدم تامین نهاده‌های دامی در کنار نبود سرمایه‌ در گردش موجب شده تا در سطح کشور نزدیک به ۵۰ درصد مرغداری‌ها توان جوجه‌ریزی نداشته باشند. این مسئله بالطبع موجب خواهد شد تا در دو ماه آینده تولید مرغ در کشور ۵۰ درصد کاهش پیدا کند.  از سوی دیگر قیمت تمام شده جوجه یک روزه‌ای  در حالی به ۲۰ هزار تومان رسیده که تولیدکنندگان این بخش مجبورند آن را  ۲ هزار تومان به فروش برسانند در واقع تولیدکنندگان جوجه بازای هر عدد جوجه ۱۸ هزار تومان متضرر می شوند.

بر اساس قانون برنامه ششم توسعه قرار بود ۵۰ درصد محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار بگیرد اما  تاکنون ۲۵ درصد تحت پوشش قرار گرفته است. در سیلی که اخیر حادث شد،  ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شد اما به همان دلیلی که اشاره کردم بخش قابل توجهی از این خسارات به موجب کمبود اعتبارات قابل جبران نیست.

♦️انتشار در تاریخ ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۱
#جوان_فردا  در واتساپ👇

https://chat.whatsapp.com/HIAKcaD3BLt4IAysa1NwqQ

#جوان_فردا  در اینستا👇
Instagram.com/javane_fardaa