فانی: مدیران در امر نگهداری فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته باشند

به گزارش جوان فردا javanefarda.ir به نقل از ایرنا- «علی اصغر فانی» وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران در امر نگهداری فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته باشند، گفت: همیشه برای تعمیر و نگهداری فضای آموزشی به بودجه نیاز نداریم بلکه باید احساس مسئولیت کنیم و نسبت به آن حساس باشیم.

فانی وزیر آموزش

فانی: مدیران در امر نگهداری فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته باشند
به گزارش جوان فردا  javanefarda.ir به نقل از  ایرنا- «علی اصغر فانی» وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیران در امر نگهداری فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته باشند، گفت: همیشه برای تعمیر و نگهداری فضای آموزشی به بودجه نیاز نداریم بلکه باید احساس مسئولیت کنیم و نسبت به آن حساس باشیم.
[فانی: مدیران در امر نگهداری فضاهای آموزشی اهتمام جدی داشته باشند]

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی امروز (سه شنبه) در نشستی که با مدیران سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برگزار شد، با اشاره به اهمیت نگهداری فضای مدارس افزود: امسال در آموزش و پرورش سال اهتمام و توجه جدی به تعمیر و نگهداری بهینه فضاهای آموزشی است و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کتابچه ای را با موضوع وظایف مدیران در حفظ و نگهداری فضاهای آموزش تهیه و به مدارس ارسال می کند تا مدیران طبق آن به انجام وظیفه بپردازند.
فانی افزود: حضور خیرین، کمک های مردمی و تلاش های سازمان نوسازی برای جلب مشارکت های خارج از آموزش و پرورش چه از طریق افراد حقیقی و چه اشخاص حقوقی که سال هاست انجام می شود کار بسیار خوبی است و در سه سال اخیر نیز با جدیت پیگیری شده است.

فانی وزیر پرورش
وی تعمیر و نگهداری مدارس را از واجبات دانست و افزود همیشه برای تعمیر و نگهداری فضای آموزشی به بودجه نیاز نداریم بلکه باید احساس مسئولیت کنیم و نسبت به آن حساس باشیم.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه بر تکمیل طرح های نیمه تمام تاکید کرد و افزود: در فرصت باقیمانده تلاش می کنیم پروژه های نیمه تمام تکمیل و به بهره برداری برسد و در این راستا تخصیص بودجه به سازمان نوسازی را از طریق سازمان توسعه مدیریت پیگیری می کنیم.
فانی با اشاره به گستردگی و پراکندگی مناطق محروم، اجرا، نظارت و ارزیابی از طرح های عمرانی را کاری سخت و سنگین توصیف کرد و گفت: علیرغم این گستردگی، هرساله در ارزیابی های صورت گرفته توسط سازمان مدیریت، آموزش و پرورش همواره مقام اول یا دوم را در سطح کشور از نظر کیفیت داشته است که از این حیث کار همکاران ما در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قابل تقدیر است.
وزیر آموزش و پرورش تجهیز بیش از ۱۰۷ هزار کلاس به سیستم سرمایشی و گرمایشی که دراین دولت شروع شده و تا یک سال باقیمانده به اتمام خواهد رسید را یک کار انقلابی دانست و افزود: خوشحالیم که دانش آموزان ما دیگر در معرض آسیب های که سال های قبل شاهد آن بودیم، نیستند.
وی خاطر نشان کرد: حذف کامل کلاس های خشتی و گلی در دستور کار این دولت است و مدارسی که نرم آنها در فضای آموزشی پایین تر از نرم کلی کشور است مورد توجه قرار می گیرند و از خیرین در این مناطق بیشتر استفاده خواهد شد.