گذری بر فضای مجازی مرند

درفضای مجازی استان و مرند چه می گذرد؟

گذری بر فضای مجازی مرند در راستای بیان حقایق در راستای جهاد تبیین

درفضای مجازی استان و مرند چه می گذرد؟

گروه یامچی سسی

«گدابازی» ۲ میلیاردی به سبک نمایندگان/ شاسی‌بلندهای اهدایی معادل حقوق ۲۲ سال کارگران!

پس از افشای اهدای ۷۵ خودروی شاسی بلند (فیدلیتی پرایم و دیگنیتی) به مجلس، حالا فریدون عباسی‌دوانی، نماینده مجلس، در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده است که «چرا باید این گدابازی‌ها را درآوریم و به ماشین شاسی بلند گیر بدهیم؟». او در حالی پیگیری این موضوع را «گدابازی» می‌داند که با در نظر گرفتن حداقل حقوق در سال جاری، کارگران باید ۲۲ سال کار کنند تا معادل ارزش روز یک فیدلیتی دستمزد دریافت کنند.

در جریان استیضاح رضا فاطمی‌امین، وزیر سابق صمت، احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس، از اهدای ۷۵ خودروی شاسی بلند توسط وزارت صمت به مجلس خبر داد. این موضوعی است که حتی رئیس دولت سیزدهم تلویحاً آن را تائید کرد. حالا فریدون عباسی‌دوانی، دیگر نماینده مجلس، پیگیری این موضوع را به «گدابازی» تعبیر کرده است.

عباسی که اصولاٌ با اظهارات جنجالی خود شناخته می‌شود، روز جمعه در بخشی از گفتگوی خود با ایرنا گفت: «نظام، روزانه‌ و دقیقه‌ای هزینه می‌کند تا این نماینده در مجلس بنشیند. این همه کارمند، خودرو و ساختمان که نگهداری همه آن‌ها هزینه است، چقدر پول هواپیما داده می‌شود و چقدر پول دفاتر نمایندگان است. چرا باید این گدابازی‌ها را درآوریم و به ماشین شاسی بلند گیر بدهیم؟ مگر قیمت ماشین شاسی بلند چقدر است؟».

شاید این نماینده مجلس، به دلیل مشغله فراوان برای تصویب و اعمال قوانین جدید، زمان کافی برای پیگیری قیمت خودرو در بازار و حتی سایت‌های آنلاین را نداشته باشد. بدین ترتیب برای پاسخ به پرسش او باید گفت خودروهای فیدلیتی پرایم هفت نفره که مجلس دریافت کرده‌ است، در حال حاضر در بازار دو میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

حال اگر یک کارگر حداقلی‌بگیر قصد خرید این خودرو که احتمالاً بسیاری نمایندگان مانند همکار خود، دریافت آن را گدابازی می‌دانند، داشته باشد، باید حداقل ۲۲ سال کار کند. البته این کارگر در صورتی موفق به خرید این خودرو می‌شود که در طول ۲۲ سال مورد اشاره قیمت فیدلیتی پرایم بدون تغییر بماند و از تأمین سایر مایحتاج خود صرف نظر کند.

یاشیل وطن‌نوشت

یجا نوشته بود مادرم بهم گفت دو جا عارت نیاد بگی چشم :
یکی به پدر و مادر ، یکی به خدا …
این همیشه یادم بود؛ جز خودش برای کسی سر خم نکردم. شد گفتم هزاران بار شکرت…نشد بازم گفتم خدایاشکرت… گاهی صلاح ندید گفتم چشم تو نخوای منم نمیخوام. گاهی خندیدم، گاهی گریه کردم، زمین خوردم و بلند شدم ولی ازش ناامید نشدم.

قربونش برم ‏خودش ساخت 🙂
“صبر داشته باش؛ تو راه درست رو برو خدا خودش یجوری واست خوشگل میچینه که خودت تعجب میکنی”
من به این ایمان پیدا کردم رفیق…

🌱💛
نگاه خدا به زندگی‌هامون شبتون زیبا

داراخبر نوشت

مرند بیمار است

باغ های اطرافش مملو از زردآلوست، چشمه ها و کهریزهای شیرینش که از دل کوه های رویایی میشو می جوشند و بر رگ شهر سرازیر می‌شوند یادآور زندگیست، گوی زنگی همچو پادشاهی تنومند سینه سپر کرده بر شهر، باغ های به صف کشیده ی پسته ی یامچی و هل هله ی زعفران بناب جشن های باستانی را تداعی میکند،

اینجا مرند است، مرند این ملکه ی زیبای داستان ما، اما ضَمیرَش آنی نیست که در ظاهر سحر انگیزش دیده می شود، چندی است مرند بیمار شده،  رنجور شده، نای راه رفتن ندارد،  یکی یکی فرزندانش تسلیم تقدیرِ تحمیلی می شوند،

این شهر می‌توانست قطب ترانزیت کشور و خاورمیانه شود، می‌توانست قطب تولید خشکبار حتی در سطح آسیا شود، می‌توانست قلب تولید پسته و زعفران شود، می توانست دروازه اروپا شود، می‌توانست مرکز گردشگری کشوری شود، می‌توانست به رویاهای خود برسد!

اما چند صباحی است خبرهای دهشتناک این سرزمین زیبا را مغموم و محزون ساخته، افزایش غیرعادی آسیب های اجتماعی،  مصرف مواد، قتل و نزاع و از همه مهمتر خودکشی! مواردی نیستند که به تَن مرند برازنده باشند، باید چیزی اش شده باشد، باید بیمار شده باشد، آری مرند بیمار است!.

میشو آنلاین نوشت

پارک بانوان مرند در بلاتکلیفی چندین ساله

🔺 کلنگ پارک بانوان مرند سال ۱۳۹۷ بر زمین زده شده است اما با گذشت حدود ۵ سال از این موضوع هنوز هیچ خبری از پارک بانوان نیست!

🔹 این پروژه در ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ کلنگ زنی شده است و با اختصاص ۹ هزار متر مربع از اراضی واقع در شهرک ولیعصر با کاربری فضای سبز آغاز شده است و در مراحل ابتدایی خود راکد مانده است.

🔹 باوجود اینکه معصومه پاشایی، نماینده مرند و جلفا نیز در اولین و آخرین نشست خبری خود که در نوروز ۱۴۰۱ برگزار شد از احداث پارک بانوان در محل فعلی پارک جنگلی مرند خبر داده بود و برای دیوارکشی این پارک اعلام آمادگی کرده بود تا به امروز هیچگونه اقدام عملی در این مورد انجام نداده است.

🔸 متاسفانه کلنگ‌زنی و رهاسازی

پروژه‌ها در مرند یک امر عادی است به طوری که ما شاهدیم پروژه‌های مختلفی در مرند بلاتکلیف مانده است. مسئولین هنگام کلنگ‌زنی پروژه‌ها از مزایا و اهمیت آنها سخن می‌گویند اما با گذشت زمان همه چیز به دست فراموشی سپرده می‌شود مانند استادیوم ۵ هزار نفری مرند که طبق گفته مهندسین عمران، سازه نیمه کاره آن باید تخریب و از نو ساخته شود!

کمپین یامچی نوشت

📌مراد از آکله الاکباد در زیارت عاشورا

▪️ #هنده_خبیثه مادر #معاویه_ملعون به وحشی وعده آزادی و مال کثیر داد و او در معرکه جنگ از دور بانیزه ای #حضرت_حمزه رابه شهادت رساند. هنده ملعونه و همسر خبیث اش #ابوسفیان کنار بدن حمزه آمدند و او را #مثله کردند.

▪️ هنده می خواست به جگر حضرت دندان بزند ولی دندان هاى نحس اش کارگر نشد اما با #خنجر #گوش ها، #بینى و #لب و #انگشتان دست و پای مبارک آن حضرت را جدا کرده و گوشواره، دستبند وخلخال ساخت و آنها را با #جگر حمزه به مکه برد.

▪️ #پیامبر هنگامى که #حمزه را با آن وضع دیدند گریستند وعباى مبارک را روى او کشیدند که خواهرشان صفیه «خواهر ابوینی حمزه» آن حالت را نبیند. و او را سیدالشهداء در زمان خودش نامیدند. وفرمودند افضل شهداء حمزه است که برای او دو بال باشد که در بهشت پرواز کند

✔️ بشناسید هنده جگر خوار مادر معاویه  خبیث و مادر بزرگ یزید ملعون را

🚩 تسلیت یا صاحب الزمان الغوث و الامان

📚 کافی ج۱ ص۴۵۰

#شهادت #حضرت_حمزه #سیدالشهدا
#کانال‌آستانه‌امام‌حسن‌عسکری‌علیه‌السلام

گروه مشکلات و‌مسئولین شهر مرند نوشت

🔰 گلایه بازاریان مرندی از اجاره بهای زیاد و غیرمنصفانه

برخی شهروندان فعال در بازار از گرانی اجاره بها مخصوصا در اطراف چهارراه المهدی خبر میدهند

ما انسان‌ها همیشه از بی‌فکرى مسئولان گلایه می‌کنیم و انتظار داریم مسئولان به فکر ما باشند، در صورتى که وقتی نوبت به خودمان مى‌رسد فراموش مى‌کنیم که انسانیت و مرام و بزرگى به مسئولیت داشتن و کاره‌اى بودن نیست. انسانیت یعنی وقتى مى‌توانیم و دستمان مى‌رسد کارى کنیم و دلى را شاد کنیم. متأسفانه هرچه زمان می‌گذرد قیمت اجاره‌بها نیز روز به‌ روز افزایش مى‌یابد و مبلغ پول ودیعه مستأجران به همان صورت ثابت می‌ماند و همین سبب مى‌شود تا بسیاری از مستأجران با پولی که دارند دیگر توانایى پیدا کردن  مغازه یا مسکن مناسب را نداشته باشند. با توجه به اوضاع اقتصادى جامعه نمى‌توان به کمک و تسهیلات دولتی نیز امیدى داشت و تنها مى‌توان گفت با ترویج #رفتار_منصفانه میان صاحبان املاک می‌توان مشکلات را تا حدودی حل کرد.

تریبون آزاد نوشت

💢مجلل‌ترین و لاکچری ترین مدرسه غیر انتفاعی ایران در سعادت‌آباد تهران متعلق به فرزند قالیباف است؟!

🔹جدیدا آقازاده ها با تأسیس مدارس غیر انتفاعی راه بازتولید خودشان را پیدا کرده‌اند!

🔹برخی از آپشن های این مدرسه فوق لاکچری را ببینید تا هوش از سرتان بپرد!

🔹یک دانش‌آموز به خبرنگار روزنامه ایران گفت که ما عاشق اردوهای خارج از کشور هستیم! برای سوئد ۳۰ میلیون و برای پاریس هم ۵۰ میلیون داده‌ایم!

🔹دانش‌آموزان در این مدارس لاکچری باید یک موسیقی را به صورت تخصصی آموزش ببینند! زبان دوم خارجی، یک ورزش تخصصی، شنا، یوگا، زومبا و کامپیوتر را آموزش می‌بینند!

این مدرسه در زمینی به مساحت حدود پنج هزار مترمربع ساخته شده و شهریه‌‌ای می‌گیرند برای هر دانش آموز در مقطع ابتدایی ۱۵ میلیون تومان، متوسطه اول ۱۹ میلیون تومان و متوسطه دوم ۲۳ میلیون تومان است! البته این میزان شهریه‌های ذکر شده مربوط به سال ۱۴۰۰ است.

🔹روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی پرسیده بود؛ «صاحب امتیاز مدرسه غیرانتفاعی “مهر هشتم” کیست آقای رئیس مجلس؟»

بیداری آذربایجان نوشت

‍ اعتراف معصومه پاشایی بهرام به دخالت در امورات شرکت ملی مس!

✍ بیداری آذربایجان: در روزها و ماه‌های گذشته مجموعه‌ای از گزارشات مربوط به عملکرد معصومه پاشایی نماینده مردم مرند و جلفا از طریق این پایگاه خبری به اطلاع مخاطبین محترم رسیده است از جمله:

۱. توئیت نابجا و بی‌موقع و اظهار خرسندی پاشایی از افتتاح پروژه هیپ‌لیچینگ سونگون که انجام نشد.

۲. افتتاح یک آزمایشگاه مواد معدنی بصورت نمایشی و صوری در مرند توسط وزیر صمت با سرمایه‌گذاری (ظاهری) شرکت مس!

۳. تلاش پاشایی برای معامله شرکت مس با یک شرکت خصوصی و خرید محدوده معدنی بی‌ارزش برای مس در مرند

۴. وساطت پاشایی برای اخذ وام ۳۰۰۰ میلیاردی توسط یک شرکت کرمانی

۵. دخالت پاشایی در انتصاب مدیرعامل باشگاه مس سونگون!

و موارد متعدد دیگر

🔹اما در چند روز گذشته و به دنبال راه‌یابی تیم فوتبال مس سونگون از دسته دو به دسته ۱ لیگ فوتبال کشور، همین نماینده در توئیتی به نقش خود در این باشگاه و ارتباطش با مدیرعامل باشگاه، مُهر تایید زد! آنجا که نوشت:
«روزى که با مدیر عامل مس جهت خرید تیم برای آذربایجان گفتگو میکردیم،‌  رسول خطی

بی ⁩ مدیرعامل جوان، محکم ایستاد و راضی به خرید تیم دسته دو شد و قول صعود به لیگ برتر داد!»

🔹حال، سئوال از خانم نماینده اینست که شما چه کاره بودید که با مدیرعامل مس ایران برای خرید تیم فوتبال مذاکره کنید؟ مگر منطقه نماینده نداشت؟ در پاسخ، ممکن است همین نماینده، همانند موضوع وام شرکت کرمانی توئیت کند که «اقدامش بخاطر عضویت در کمیسیون صنایع و معادن است» ولی آیا این عضویت ایجاب می‌کند که این سطح از دخالت را در شرکت مس ببینیم؟ چرا ایشان حوزه انتخابیه خودش را رها کرده و چسبیده به سونگون و شرکت مس؟ آیا شورای نگهبان و نمایندگی این شورا در استان بر اقدامات و رفتارهای ایشان نظارت دارد؟ آیا نهادهای نظارتی و امنیتی دخالت‌های این نماینده را رصد می‌کنند؟

🔹امید است در راستای عمل به توصیه‌های مقام عظمای ولایت، این نهادها، راه نفوذ و دخالت این نماینده را در امورات اجرایی سد کنند تا بیش از این شاهد جولان ایشان در مجموعه‌های صنعتی و معدنی نباشیم.

یاشیل مرند نوشت

📛 روحانی: برای احیای برجام همه چیز آماده بود؛ حتی موفق شدیم از طرف‌های مذاکره امتیاز خروج سپاه از فهرست گروه‌های تروریستی و لغو تحریم دفتر رهبری و نهادهای مربوط به ایشان را بگیریم؛ وقتی آن را به مقام معظم رهبری گزارش دادم، ایشان خیلی خوشحال شدند/ متاسفانه این امکان فراهم نشد

رئیس‌جمهور سابق ایران در جلسه دوره‌ای خود با وزیران و معاونان رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: من امیدوار بودم که مساله برجام در اسفند ۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰ حل شود تا دولتی که بر سر کار می‌آید، دچار این مشکل بزرگ نباشد. برای احیای برجام همه چیز تمام شده و آماده بود. حتی موفق شدیم از طرف‌های مذاکره امتیاز خروج سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی و لغو تحریم دفتر رهبری و نهادهای مربوط به ایشان را بگیریم که وقتی آن را به مقام معظم رهبری گزارش دادم، ایشان خیلی خوشحال شدند. اما متاسفانه این امکان فراهم نشد./

گروه حواشی منطقه آزادارس نوشت

#بی_قانونی

💢 طبق دستورالعمل ضوابط انتخاب و نحوه تشکیل کمیته های دایمی طبقه بندی مشاغل نماینده سرپرستان باید از بین افرادی که دارای عامل سرپرستی می‌باشند با انتخاب سرپرستان تعیین شود.

این فرایند در ارس طی شد اما فقط با یک کاندیدا

‼️ چون به غیر از یک نفر همه نامزدها به اجبار از طرف آقای خدایی مدیر کل حراست مجبور به استعفا شدند

🔆 این چنین شد که احمد تیموری ارس نیز  در یک مبارزه تک نفره شد نماینده سرپرستان
البته قرار بود بشه.

راستی در این میان طی لابی های صورت گرفته از تشکیل شورای اسلامی کار جلوگیری کردند آقای معاون به اصطلاح فرهنگی جرات پاسخگویی دارید در این خصوص؟

ما که خبر داریم لابی گریهای جنابعالی با اداره کار استان کار را به اینجا رسانده است

نهادهای نظارتی لطفا به این رانت خواری ها ورود کنید و جلوی اینها را بگیرید

بهتره اماده پاسخگویی باشید
هم شما هم اداره کار استان

دیار آذربایجان‌نوشت

▪️معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد ارس :

🔅 طرح روکش آسفالت جاده جلفا – مرند اجرایی می شود

به گزارش دیار آذربایجان ، وحید مقدم‌زاده معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس از عملیات روکش آسفالت جدید برای بخش عمده‌ای از محور جلفا – مرند با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت : سازمان منطقه آزاد ارس با همکاری وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان متولی احداث و بهره‌برداری از راه‌های کشور گام موثر و مهم دیگری در راستای تکمیل اصلی‌ترین شریان منتهی به منطقه آزاد ارس برداشته است.

وی عنوان کرد: با اقدامات و رایزنی‌های انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد ارس با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی دستورات لازم به منظور تکمیل لایه رویه نهایی آسفالت بخش عمده‌ای از مسیر جلفا – مرند منتهی به جلفا از محل منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی اخذ و عملیات اجرایی با ارزش ریالی ۷۰۰ میلیارد ریال در نیمه نخست سال اجرا خواهد شد.‌

کانال مرندیم نوشت

آلمانی ها، چند ماه بعد از اینکه به روسیه حمله کردند و صد هزار نفر از سربازانشان در برف مردند، می‌دانستند شکست می‌خورند ولی چطور می‌توانستند حتی به خودشان بگویند این صدهزار کشته بی‌فایده و نتیجه اشتباه محاسباتی آنها بوده است، پس جنگ در روسیه را ادامه دادند و با یک میلیون کشته همگی خودکشی کردند و شکست خوردند!!!
وقتی هزار صفحه از یک رمان چرند را خواندید بعید است پانصد صفحه آخرش را نخوانده رها کنید.
اگر وقتی ارزش سهامتان نصف شد آن را نفروختید بعید است که بعد از یک چهارم شدنش آن را بفروشید چون بعد از تحمل اینهمه ضرر، خیلی درد آور است قبول کنید این سهام هیچ سودی برایتان نخواهد داشت.
کسی که سالهای زیادی از عمر خود را بر اساس باورها و اعتقادات غلط سپری نموده و در این راه متحمل هزینه و مشقت فراوان شده، حتی اگر صدها دلیل روشن مبنی بر نادرست بودن اعت

قادش برای او بیان کنید، به سختی قادر است از اعتقاد خود دست بکشد و قبول کند که تمام رنجها و زحماتی که در سالهای طلایی عمرش متحمل شده بی دلیل بوده.
هرچه در کاری بیشتر هزینه دهید در ادامه آن کار راسخ تر می‌شوید و ایمانتان به آن کار محکمتر میشود.
تورات میگوید: اگرمیخواهید ایمان مردم قویتر شود، کاری کنید که آنها در راه دینشان زجر بکشند و هزینه کنند.کاهنان از همان قدیم می‌دانستند که اگر مردم را راضی کنند یکی از گاوهای عزیزشان را برای معبد قربانی کنند آنهاسال بعد هم گاو دیگری را قربانی خواهند کرد حتی اگر دعایشان مستجاب نشود چون پشیمان شدن از قربانی کردن یعنی قبول این که گاو عزیزشان را بخاطر هیچ و پوچ به فنا داده‌اند.
وقتی بخاطر کاری هزینه *می‌دهیم حتی اگر آن کار احمقانه‌ترین کار هم باشد به سختی* *می‌توانیم قبول کنیم آن کار اشتباه بوده
برای مادری که فرزندش را در جنگ از دست داده خیلی سخت است که باور کند هدف آن جنگ فقط فروش اسلحه بوده.
بخاطر همین است که هرچه اوضاع افتضاح‌تر میشود اصرار بر ادامه دادن همان راهِ افتضاح، بیشتر می‌شود.
پس شاید حالا، بتوان آنهایی که سالها بر سیاستهای شکست خورده و اعتقادات دروغین خود اصرار می‌کنند را بهتر درک کرد.
برتراند راسل:
چگونه به تاول‌های پاهایم بگویم تمام مسیری که آمده‌ام اشتباه بوده؟