مسکو: به حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم

به گزارش جوان فردا javanefarda.ir به نقل از خبرگزاری فارس: مسکو: به حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم

نماینده دائم روسیه

مسکو: به حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم
به گزارش جوان فردا javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری فارس: مسکو: به حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت تأکید کرد، مسکو به حمایت خود از سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

به گزارش جوان فردا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ویتالی چورکین»‌ نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، در حال حاضر مشکلات و مسائل قابل توجهی در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه وجود دارد و ورود افراط گرایان به این کشور از طریق مرزهای ملی سوریه ادامه دارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، چورکین در ادامه اظهاراتش در جلسه شورای امنیت گفت، «متأسفانه هنوز هم دسترسی تروریست‌ها به پول و تسلیحات و نیز دسترسی به عوامل نبرد شیمیایی در منطقه ادامه دارد. از همین رو، مسکو تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا به حمایت‌های خود از سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دهد.»

نماینده دائم روسیه

وی تأکید کرد، «لازم است تا مسائل و مشکلات موجود در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه از جمله ورود تروریست‌ها به داخل این کشور و دسترسی آنها به پول و تسلیحات و مواد شیمیایی را متوقف کنیم.

بر اساس این گزارش، سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی درگیر نبردی داخلی بوده و نیروهای نظامی این کشور نبرد گسترده‌ای را با گروه‌های تروریستی و گروه‌های مسلح معارض به پیش برده‌اند.

در تاریخ ۲۷ فوریه، آتش‌بس در سوریه رسما اجرایی شد اما این آتش‌بس شامل گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره و گروه داعش نمی‌شود.