نشست خبری مدیرعامل سازمان آتش نشانی مرند با جمعی از اصحاب رسانه

به گزارش خبرنگار جوان فردا
مهندس صفرعلیزاده مدیرعامل آتش نشانی مرند روز دوشنبه مورخه ۴/۵/۱۳۹۵ راس ساعت ۱۸ با جمعی از اصحاب رسانه با هماهنگی روابط عمومی نشست خبری داشت

IMG_20160725_225914

نشست خبری مدیرعامل سازمان آتش نشانی مرند با جمعی از اصحاب رسانه
به گزارش خبرنگار جوان فردا
مهندس صفرعلیزاده مدیرعامل آتش نشانی مرند روز دوشنبه مورخه ۴/۵/۱۳۹۵ راس ساعت ۱۸ با جمعی از اصحاب رسانه  با هماهنگی روابط عمومی نشست خبری داشت .قبل از شروع جلسه خبری
IMG_20160725_230007ابراهیمی مسئول روابط عمومی شهرداری طی سخنانی گفت از زمانی که آقای موحد نیا بعنوان شهرداری مرند انتخاب شدنددر برنامه های خود تامل با اصحاب رسانه را مدنظر داشتند واصحاب رسانه را پل ارتباطی شهرداری بامردم میدانند ومعتقد هستند این طیف صاحب قلم میتواند شهرهای بزرگ را هدایت نمایند.
مسئول روابط عمومی شهرداری مرند ، اصحاب رسانه را بعنوان یک بازوی توانمند برای عمران وآبادانی وپیشرفت شهر مرند میداند.و پل مطمئن برای باز گرداندن اعتماد مردم به جامعه می باشد.
از اصحاب رسانه علاوه براینکه انتقاد سازنده را می طلبیم از مدیران اصحاب رسانه انتظار داریم جهت خروج از بحران مدیریت شهرداری وواحدهای تابعه را یاری نمایند
وی درادامه تقدیر وتشکر خودرا از مدیران سایتهای خبری که در بحبوحه ازبحران با قلم فرسائی خود وبا زبان گویای خود به داد شهرداری رسیدند اعلام نمود.
جای دارد از این مدیران وخبرنگاران تقدیر وتشکر صادقانه گردد.
وی درادامه گفت طبق دستور آقای شهردار قرار براین شد هر ده روز یک سازمان نشست خبری با اصحاب رسانه را برنامه ریزی نماید.
بعداز سخنان مسئول روابط عمومی شهرداریIMG_20160725_230143
خبرنگاران رهگشا، جوان فردا،خبرمرند، باغچه بان، اخبار به روز مرند،مرند خبر، دارا خبر، دیار آذربایجان سوالات خودرا درمحور آتش نشانی از مهندس صفرعلیزاده بیان داشتند.
مدیرعامل آتش نشانی مرند درجمع بندی طی گزارش مبسوطی گفت مامورین آتش نشانی دارای درجه می باشند که درجه مدیرعامل مرند آتش بار ۲ می باشد که این درجه از دست استاندار اهدا شده است ودرجه مامورین آتش نشانی هم توسط شهردار اهدا میشود. درجریان سال ۱۳۹۴ ،۴۷۳حادثه آتش سوزی و۷۷ مورد امداد نجات داشتیم. اموراتی که مردم نمی توانند انجام دهند همکاران آتش نشانی به امداد این اشخاص می رسند برای نمونه مارگیری در منازل ویا نجات دادن پسر بچه از نرده های پنجره آپارتمان.
وی زمان رسیدن مامورین به محل حادثه را ۴ دقیقه اعلام نمود وجهت بهتر انجام دادن ماموریت از مردم ورانندگان خودروها خواستارشدبا شنیدن بوق خودرو امدادگران راه را باز نمایند.تا یک همشهری را نجات دهیم.
IMG_20160725_230027مهندس صفرعلیزاده اشاره به لباس ها وامکانات مامورین آتش نشانی نمودوگفت در سطح استان طبق نظر کارشناسان استانداری آتش نشانی مرند بعداز تبریز مجهزترین آتش نشانی می باشد.
وی درمورد تجهیزات آتش نشانی گفت با توجه به اینکه الان سه ایستگاه آتش نشانی داریم طبق استاندارات های ایراان هر ۵۰۰۰۰نفر یک ایستگاه می باشد که جمعیت شهرمرند ۱۳۰۰۰۰می باشد دیگر نیاز به ایستگاه دیگر نیست این ایستگاهها جمعا با ۴۳ نیرو که سه نیروی
آن غواص مجرب می باشد حضور دارند برای هرایستگاه یک خودرو با تانکر مخصوص و دوخودور امداد نجات وجودارد وبرای بن بست هائی که وانت نیسان میتواند عبور نماید درهرایستگاه یک نیسان با تجهیزات کامل داریم .ایتسگاههای ما مجهز به کپسولهای IFD می باشد که در محل هایی که ماشین آلات تردد نمی نمایند استفاده میشود .
IMG_20160725_230133وی دو گلایه یکی از اصحاب رسانه درمورد عدم پوشش خبری مراسم تشییع جنازه شادرروان آقای علی آقائی که درزمان ماموریت براثر حاثه دارفانی را وداع گفت .
گلایه دوم از افرادی که دروغکی به آتش نشانی زنگ می زنند ومخل ماموریت های اصلی را موجب میشوند از اینگونه افراد میخواهیم دیگر ازاین کارها را انجام ندهند ممکن است این زنگ های دروغین موجب از بین رفتن یک خانواده شود.!
وی درمورد زمان رسیدن مامورین به محل حادثه به دو مورد اشاره کرد وگفت
روزی زنگ تلفن آتش نشانی به صدا درآمد پشت تلفن گزارش دادند که درجنب مسجد نخودبیک یک خانه آتش گرفته است .مامورین به موقع درمحل حاضر شده بودندمی بینند خبری از حادثه نیست می بینند آقای کرمی فرماندار وقت درمحل حاضر هستند وخودشان زنگ زده اند تا ببینند مامورین کی می رسند.
مورد دوم روزی بعداز ظهر زمان ترافیک هم بود تلفن آتش نشانی به صدا درآمد که اداره ثبت احوال آتش گرفته است مامورین با توجه به حساسیت موضوع روانه محل حادثه میشوند می بینند خبری نیست ولی این بار هم آقای کرمی فرماندار وقت بودند که میخواستند آزمایش کنند که آیا زمان ۴ دقیقه رعایت میشود یا نه درهردو مورد تشویقات لازم را اعمل نمودند.
درآخر مدیرعامل سازمان آتش نشانی مقرر شد با یکی از اصحاب رسانه درمورد یک مورد جهت بازدید به محل مراجه نمایند

IMG_20160725_225923 IMG_20160725_225929 IMG_20160725_225953 IMG_20160725_225958