مهمترین شریان‌ حیاتی شهر احیاء شد / تملک ،تخریب و بازگشایی حساس ترین نقطه خیابان سردار ملی مرند

شهردار مرند گفت : حساس ترین و مهمترین نقطه خیابان سردار ملی شهر مرند پس از تملک، تخریب و بازگشایی شد.

به گزارش جوان فردا ، سید رضا هاشمی در حاشیه تملک ، تخریب و بازگشایی خیابان سردار ملی به عنوان مهمترین شریان‌ حیاتی شهر به خبرنگار دیار آذربایجان گفت : بخش عمده‌ای از بار ترافیکی ورودی به مرند در مسیر خیابان سردار ملی ، کاهش می‌یابد.

شهردار مرند در مراسم بازگشایی این خیابان اظهار داشت : در یک اقدام اساسی شهرداری مرند عملیات مسیر گشایی ، زیرسازی و آسفالت ادامه خیابان سردار ملی که به عرض ۵۵ متر از چندین سال پیش تاکنون مسدود مانده و بلاتکلیف رها شده بود که امروز به حول قوه الهی آغاز شد.

این مقام مسئول با اشاره به اعمال ماده ۹ در تملک آخرین ساختمان واقع در خیابان سردار ملی گفت : با اخذ مجوز اعمال ماده ۹ و پرداخت مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان این ملک تملک ، تخریب و بازگشایی شد .

هاشمی در ادامه افزود : در گام بعدی عملیات تملک و بازگشایی تعداد دیگری از مسیرهای شریانی شهر با سرعت و جدیت به انجام خواهد رسید.

نماینده شهرداران استان آذربایجان شرقی گفت : امید است این طرح در سریع ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه به انجام برسد و این خیابان نقش خود را در تسهیل عبور و مرور شهری و کاهش بار ترافیکی شهر ایفا نماید.

شهردار مرند همچنین از اختصاص ۸۰% کل بودجه به طرح ها و پروژه های عمرانی در سال ۹۴ خبر داد و گفت : تیم کارشناسی شهرداری و مجموعه ای از مدیران بعد از برگزاری جلسات در طول فرایند تهیه و تدوین بودجه سال ۹۴، شاخص های مهمی در حوزه عمرانی از جمله موارد ی مثل بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک، بهسازی و نوسازی جداول سطح شهر، توسعه حمل و نقل عمومی ریال و وسعه خدمات عمومی مثل پیاده رو سازی ، جدول کشی، احداث فضای سبز و … را در اولویت کاری خود قرار داده بطوری که چنانچه اشاره شد بودجه عمرانی سهم به سزایی از کل بودجه داشته و تنها ۲۰% مشمول هزینه های جاری خواهد شد که این موضوع در بین شهرداریها ، کم نظیر است.

هاشمی همچنین از کلنگ زنی مدرن ترین ترمینال مسافربری شهر مرند همزمان با هفته دولت خبر داد و افزود : این ترمینال جدید توسط بخش خصوصی احداث می شود و یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های شمال ‌غرب کشور است که همزمان با هفته دولت کلنگ زنی و عملیات ساخت آن شروع می شود.

وی با بیان اینکه ۴ پروژه بزرگ عمرانی توسط شهرداری مرند در حال اجراست گفت : احداث پل زیر گذر راه دولت آباد، موزه شهرستان مرند، سالن ازدواج آسان وآسفالت معابر سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰میلیار ریال شروع شده است.

شهردار مرند در ادامه بیان داشت: درچهارماه گذشته تملک قسمتی از ۵۵متری بلوارعدالت وخیابان ۲۰ متری شهید پورشریفی در منطقه کوی تربیت با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیار ریال انجام شده است.

وی با اشاره به آسفالت بسیاری از معابر سطح شهر نیز گفت: خدمات رسانی بهینه وکسب رضایتمندی شهروندان از اولویتهای اجرای این طرح است ودرجهت بهبود، ساماندهی چهره شهر و ارتقاء زندگی شهروندان، بهسازی معابر و مرمت آسفالت ورودی های شهر درحال انجام است که امیدواریم بزودی به اتمام برسد.

شهردار مرند بر لزوم هماهنگی همه دستگاه های اجرایی و نظارتی مرند برای عمران و آبادانی شهر بزرگ و پرجمعیت مرند تاکید کرد و افزود: امیدواریم تا بهره برداری از پروژه های مهم و حیاتی مرند شاهد افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری باشیم.

انتهای خبر /