«حقوق نجومی» بد؛ «املاک نجومی ،اختلاسها» وری گود!

به گزارش خبرنگارجوان فردا www.javanefarda.ir گروه سیاسی: نقش دوگانه دلواپسان در صداوسیما در باره دو موضوع مشابه «حقوق‌های نجومی» و «املاک نجومی» حتی صدای اصولگرایان با انصاف را هم در آورد و در همین زمینه رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، ضمن حمایت از فعالیت سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی، حضور یک طرفه نماینده شهرداری در برنامه دیشب گفت‌وگوی ویژه خبری را تداعی‌کننده یک رپرتاژ آگهی برای شهرداری دانست.

%d9%86%d8%ac%d9%88%d9%85%db%8c

«حقوق نجومی» بد؛ «املاک نجومی و>>اختلاســــــــها<< » وری گـــــــــود!
کد مطلب : ۱۱۵۶۵۹
به گزارش خبرنگارجوان فردا www.javanefarda.ir گروه سیاسی: نقش دوگانه دلواپسان در صداوسیما در باره دو موضوع مشابه «حقوق‌های نجومی» و «املاک نجومی» حتی صدای اصولگرایان با انصاف را هم در آورد و در همین زمینه رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، ضمن حمایت از فعالیت سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی، حضور یک طرفه نماینده شهرداری در برنامه دیشب گفت‌وگوی ویژه خبری را تداعی‌کننده یک رپرتاژ آگهی برای شهرداری دانست.
«حقوق نجومی» بد؛ «املاک نجومی >>اختلاســــــــها<< » وری گود!
به گزارش جوان فردا به نقل از ایلنا، رحمت‌اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران، اظهار کرد: شب گذشته برخلاف تاکید دادستان کل کشور که به رسانه‌ها تذکر داده بود که از انتشار هرگونه خبر تا تعیین نتیجه بررسی‌ها در مورد واگذاری املاک شهرداری خودداری کند، گفت‌وگوی ویژه در کمال تعجب و در قالب حضور یک طرفه نماینده شهرداری به نحوی اجرا شد که تداعی‌کننده یک رپورتاژ آگهی بود.

وی با بیان اینکه با وجود تماس با دو نفر از مدیران ارشد صدا و سیما امکان ورود تلفنی به این برنامه حاصل نشد، تاکید کرد: خطاب به صدا و سیما اعلام می‌کنم دوران انحصار خبری به سر آمده است و چه بخواهیم یا نخواهیم شبکه های اجتماعی و سایر خبرگزاری ها رقبای جدی شما هستند، با این رفتارها باقی مانده اعتماد عمومی به رسانه ملی را مخدوش نکنید. یادآوری می‌کنم حسب نظر حضرت امام (ره) باید مسئولان خودشان را فدای نظام کنند نه اینکه نظام را فدای افراد خاص کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اشاره کرد: نکته دوم اینکه در این گفت‌وگو که یک طرفه بود در اصل گفت‌وگویی در کار نبود، نماینده شهرداری اعلام کرد انضباط مالی در شهرداری افزایش یافته و حسابرس هر سال اعلام می‌کند که امسال بهتر از پارسال است، این جمله برای بنده که شاهد عملکرد سه سال گذشته شهرداری بود‌ه‌ام تعجب برانگیز است.

حافظی ادامه داد: گزارش صورت های مالی تلفیقی سنواتی، چکیده و عصاره و کارنامه فعالیت های مالی شهرداری است. آخرین گزارش تلفیقی بررسی شده در صحن شورا مربوط به سال ۹۰ است که در مقایسه با گزارش سال ۸۹ دو رتبه تنزل داشته است و از مشروط به غیر قابل اظهار نظر رسیده است . رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در مورد واگذاری املاک خاص در شهرداری تهران نیز گفت: وقتی شما ملکی را به تعاونی تحویل می دهید، متعلق به تمام اعضای تعاونی خواهد بود و نمی توانید تعاونی را مستمسکی برای تحویل املاک به مدیران ارشد قرار دهید.

وی اظهار کرد: نکته آخر اینکه درخواست می‌کنم متولیان امر به سایت های خبری و شبکه های اجتماعی به چشم ابزارهای مقابله با فساد و معابری برای توسعه و مشارکت مردم در شناسایی و رصد انحرافات بنگرند و با قوه قهریه با آنان برخورد نکنند، این رسانه ها را تهدید تلقی نکنید، از متولیان می خواهیم با عقلانیت و هوشمندی این جریان های اجتماعی را به فرصت تبدیل کنند.

مشاور شهردار تهران:
به کارمندان۵۰درصدقیمت زمین و۲۰تا۳۰میلیون تومان عوارض تخفیف داده ایم

مشاور شهردار تهران تأکید کرد اشخاص غیرمرتبط با شهرداری تهران مسکنی دریافت نکرده‌اند.
محمود صلاحی در گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور وظیفه نظارت بر همه دستگاه‌ها را بر عهده دارد. بر همین اساس شهرداری تهران نیز از این نظارت مستثنی نیست اما تاکنون نامه‌ رسمی از سوی سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران ارسال نشده است و تنها کارشناس این سازمان بر اساس چند برگ گزارش سوالاتی را از مسئولین عضو ستاد مسکن شهرداری تهران مطرح کرده است و به دلیل این که فرصت این پاسخگویی اندک بوده، پاسخ آن داده نشده اما این سوالات نباید در رسانه‌ها درج می‌شد.

وی تأکید کرد: ریاست قوه قضاییه نیز در این موضوع تأکید داشته که هنوز این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته لذا طرح این مسئله در رسانه‌ها کار درستی نبوده است. صلاحی به لیستی که در مورد واگذاری املاک به افراد خاص مطرح شده بود، اشاره کرد و افزود: اساسی ۳۳ نفر از آنها کذب محض بوده و الباقی از طریق تعاونی خانه دریافت کرده‌اند. بی‌تردید برای واگذاری‌ها افراد باید عضو تعاونی باشند و این واگذاری‌ها بر اساس مرّ قانون بوده است.

وی در خصوص تعداد مدیرانی که مسکن به آنها واگذار شده است، گفت: ۱۵۰ نفر از مدیران شهرداری تهران در قالب این تعاونی‌ها مسکن دریافت کرده‌اند و در شهرداری تهران تنها مسکن به پرسنل واگذار شده و هیچ‌گونه واحد تجاری یا ملکی به فرد حقیقی یا حقوقی واگذار نشده است. وی ادامه داد: مسکن‌های واگذار شده به پرسنل شهرداری تهران در منطقه ۱، ۲۲۷ نفر، در منطقه ۲، ۱۵۵۳ نفر، در منطقه ۵، ۳۳۹۷ نفر، در منطقه ۸، ۱۳۵۸ نفر و در منطقه ۲۲، ۹۴۱۶ نفر از تسهیلات مسکن استفاده کرده‌اند.

وی مبنای واگذاری‌ مسکن در تعاونی‌های شهرداری را سنوات و آورده فرد خواند و افزود: تنها افرادی می‌توانند در تعاونی‌های مسکن عضو شوند که ۵ سال از سابقه فعالیت آنها در شهرداری تهران گذشته باشد و قبلاً از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند. مشاور شهردار تهران تأکید کرد: شورای شهر در سال ۱۳۸۵ به شهردار تهران اجازه داده بود تا تسهیلات و مسکن برای کارکنان این نهاد ایجاد کند. همچنین تا سال گذشته شورا اجازه داده بود به هر فرد در تعاونی ۲۰ میلیون تومان در عوارض پروانه معافیت داده شود که این رقم برای سال ۱۳۹۵ به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

همچنین زمین برای ساخت مسکن تا سقف ۵۰ درصد تخفیف تنها به تعاونی‌ها واگذار می‌شود. البته این زمین‌ها پس از قیمت‌گذاری کارشناس رسمی دادگستری به تعاونی‌ها واگذار می‌شود که شهرداری برای ارائه تسهیلات جهت خانه‌دار کردن پرسنل، تا سقف ۵۰ درصد تخفیف در نظر می‌گیرد. صلاحی در خصوص سابقه‌ بازرسی در زمینه‌ واگذاری مسکن به پرسنل توسط سازمان بازرسی گفت: دو سال پیش و در سال ۱۳۹۳، از سوی سازمان بازرسی کل کشور درخواست گزارشی شد که این گزارش توسط شهرداری ارائه شد و مورد تأیید این سازمان قرار گرفت.

وی تأکید کرد: شهرداری تهران آمادگی دارد در هر زمانی در خصوص واگذاری مسکن از سوی نهادهای نظارتی پرسش انجام شود، پاسخگو باشد. در این زمینه هیچ خط قرمزی وجود ندارد و شهرداری نهایت همکاری را با سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی انجام خواهد داد. بر همین اساس نیز شهردار تهران دستور داده است با هیئت نظارتی سازمان بازرسی کل کشور همه بخش‌های شهرداری نهایت همکاری را داشته باشند.

وی مرجع تشخیص تخفیفات ارائه شده در خصوص املاک واگذاری شده به تعاونی‌های مسکن شهرداری را ستاد مسکن شهرداری تهران خواند و افزود: در ستاد مسکن شهرداری تهران نماینده تعاونی‌ها و تعدادی از مدیران شهرداری تهران عضو هستند که به تناسب زمین و تعداد اعضای تعاونی این تخفیفات ارائه می‌شود. وی تأکید کرد: به هیچ‌ عنوان خانه به فرد واگذار نمی‌شود و تنها در برخی موارد خانه‌هایی که در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرند که بعضاً به عنوان بدهی به شهرداری تهران داده می‌شود در قالب تعاونی‌ها به افراد داده می‌شود. گاهی نیز این خانه‌ها در جریان تملک پروژه‌هایی همانند امام‌علی این خانه‌ها به صورت تهاتر به افراد واگذار می‌شود.