آغاز عملیات جدید ارتش سوریه در شمال حماه

به گزارش خبرنگار جوان فردا javanefarda.ir به نقل از خبرگزاری فارس: آغاز عملیات جدید ارتش سوریه در شمال حماه
ارتش سوریه از امروز موج جدیدی از حملات را به مواضع گروههای مسلح در شمال استان حماه آغاز کرد به طوری که حدود ۳۰ حمله هوایی از صبح امروز انجام داده است.

%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2%d8%b9%d9%85%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1%d8%b3%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%87

آغاز عملیات جدید ارتش سوریه در شمال حماه
به گزارش خبرنگار جوان فردا  javanefarda.ir  به نقل از خبرگزاری فارس: آغاز عملیات جدید ارتش سوریه در شمال حماه
ارتش سوریه از امروز موج جدیدی از حملات را به مواضع گروههای مسلح در شمال استان حماه آغاز کرد به طوری که حدود ۳۰ حمله هوایی از صبح امروز انجام داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه به همراه نیروهای متحد خود، از امروز، دور جدیدی از حملات به گروههای مسلح در شمال استان حماه را آغاز کرد.

درگیری‌ در شمال حماه از بامداد امروز میان ارتش سوریه و گروهک «جند الاقصی» و گروهکهای متحد آن تشدید شده است. مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر» وابسته به مخالفان گزارش داد که امروز حداقل ۲۸ حمله هوایی در «صوران، معردس، کوکب، تل بزام و الطیبه» در شمال حماه انجام شده است.

طبق گزارش‌های خبری، محور اصلی حملات ارتش سوریه، شهرک «معردس» است و ارتش در محور الضهره شرقی و جنوبی در نزدیکی معردس پیشروی خوبی تا الان کسب کرده است.

همچنین ارتش امروز پس درگیری شدیدی، مزارع العباده، جبل الاکراد، المقبره و الخزان و بلندی «الظهره» در نزدیکی روستای معردس را تصرف کرد.

گفته می‌شود حداقل ۴۰ تروریست که به گروهک جندالاقصی وابسته بودند، کشته شده‌اند. یک منبع نزدیک به نیروهای سوریه گفت که حملات ارتش سوریه با کمک حزب‌الله لبنان آغاز شده و قبل از آن جنگنده‌های روسیه مواضع تروریست‌ها را زیر آتش گرفتند.

گروههای تروریستی ماه گذشته میلادی پس از شکست سخت در جبهه جنوبی حلب، به شمال استان حماه حمله‌ور شدند و چند منطقه مهم از جمله صوران و طیبه الامام و دهها روستای کوچک دیگر در اطراف این شهرکها را تصرف کردند. از جمله مقرهایی که در این حمله اشغال شد، مقر تیپ ۸۷ وابسته به لشگر ۱۱ بود که فرمانده آن سرلشگر علی خلوف نیز کشته شد.

به گفته این منبع که نامش فاش نشد،‌ ارتش سوریه بزودی شهرک معردس را که مقدمه بازپسگیری صوران است، پس خواهد گرفت و به تبع آن روستاهای زیادی در آستانه آزادی قرار خواهد گرفت.

هفته گذشته ارتش سوریه، تجهیزات پشتیبانی زیادی به ریف حماه اعزام کرد تا نیروها برای حمله امروز آماده شوند.

ارتش سوریه آغاز عملیات در ریف حماه را به شکل رسمی اعلام نکرد، اما یک منبع نظامی به منابع سوری اعلام کرد که تعدادی از ترورست‌ها از ائتلاف جیش الفتح در حملات هوایی به مناطق الزکاه و اللطامنه و طیبه الإمام و صوران و اطراف معردس و زور الطیبه و زور أبو زید و تل بزام و حر بنفسه و شمال کفر زیتا کشته و زخمی شدند.