یک گزارش ازدیدار مردمی موحدنیا شهردار مرند با قلم دوخبرنگار/تصویر

جوان فردا:به نظر مدیر سایت رسمی خبری تحلیلی جوان فردا

منطقه آغ زمی یکی از پرجمعیت ترین محله شهر مرند است. این منطقه دارای فضای سبز بود که با برنامه ریزی مسئولین وقت تبدیل به سالن ورزشی ویا به دیگر موارد تبدیل شده است وبرای ایجاد فضای سبز وایجاد فضاهای خدماتی جدید محلی باقی نیست. مگر اینکه برای منطقه آغ زمی موضوع توانمندسازی محله همراه با نقشه جامعه شهری دراین منطقه اجرائی گردد. این منطقه علاوه بر اینکه به فضای سبز ودرمانگاه وخودپرداز وبانک ودیگر امکانات شهری نیاز دارد به نظر مدیر سایت جوان فردا دوخیابان برای این منطقه بصورت( + ) شدیدا نیاز است که با این طرح کوچه های این محله وتردد شهری در این منطقه حاکم می گردد وارزش ملک این منطقه مشخص می شود. واز حالت فرسودگی تبدیل به جلوه شهر می گردد.

photo_2016-10-31_08-30-36

یک گزارش ازدیدار مردمی موحدنیا شهردار مرند  با قلم  دوخبرنگار

اخبار بروز مرند

جوان فردا

 photo_2016-10-31_08-32-14۲۰۱۶۰۸۱۹_۱۴۲۶۳۸

شهردار مرند در دیدار مردمی بااهالی خونگرم محله آغ زمی در مسجد آل یا سین :احداث پارک های در تمام نقاط شهر وبازارچه های محلی از برنامه های شهرداری مرند می باشد
مهندس موحد نیا در ادامه با اشاره به موقعیت تاریخی وفرهنگی شهر مرند وقرار گرفتن در شاهرگ اتصال اروپا آسیا نقش مهمی را در رونق اقتصاد منطقه دارد ؛خاطر نشان کرد اعتبارات خاصی برای توانمند سازی در منطقه آغ زمی پیش بینی شده است رسیدگی به وضعیت بهداشت معابر و آسفالت خیابانها از اهم اقدامات شهرداری مرند می باشد که هیچ منتی هم برای شهروندان ندارد خدمت صادقانه برای مردم از بهترین عبادتهاست.
شهردار مرند همچنین راه اندازی مکان موقت موزه در مرند را در محل ساختمان قدیم شهرداری برای حفظ هویت تاریخی شهر وشناسندن برای جذب گردشگر بسیار حیاتی دانست وگفت ؛شهرداری برای ایجاد ایجاد پارک های محله ای وتفریحی با شعار هر شهروند یک شهردار مشارکت مردم را در توسعه وعمران آبادانی منطقه وشهر لازم ضروری است.
موحد نیا افزود اگر در هر جامعه ومنطقه وشهر مشارکت مردمی نباشد بیکاری و مشکلات اجتماعی وفرهنگی و عمرانی به بار می آورد .افزود با این تفکرات اقتصاد جامعه و خانواده هم حل نمی شود .
وی در بخش اول صحبتها ی خود اقتصاد مقاومتی را مهمترین عامل برای رفع مشکلات بیکاری مخصوصا در مناطق محروم و در جهت توانند سازی محلات مهمترین راهکار در توسعه و عمران منطقه ذکر کرد وافزود اگر در این راه مشارکت مردمی نباشد نه تنها شهرداری بلکه هیچ کدام از ادارات نخواهند توانست خدمات ارائه دهند .
گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام قربانی امام جماعت روحانی مسجد گزارشی از درخواستها و نیاز های اهالی را مطرح؛ شهردار مرند نیز اقدامات لازم وقانونی را برای ایجاد پارک و آماده سازی ؛معابر وآسفالت خیابانها سایر امکانات خدماتی را در این منطقه و محله های محروم برای عملیاتی شدن قول مساعد دادند…
شایان ذکر است در این دیدار صمیمی قبل از مراسم نماز مغرب وعشا ء باشرکت شهردار مرند و معاونین و مدیران عامل سازمان های شهرداری واهالی محله به امامت حجت الاسلام قربانی اقامه شد .

 به گزارش خبرنگار جوان فردا
شهردار مرند درادامه برنامه دیدار مردمی خود در محلات، امروز موحدنیا مهمان مردم عزیز آغ زمی در مسجدآل یاسین بودند.

photo_2016-10-31_08-32-14
شهردار مرند با شرکت در نماز جماعت مسجد آل یاسین که به امامت حجت الاسلام والمسلمین قربانی اقامه میشود به سخنان حجت الاسلام قربانی که در محور مشکلات محله بود گوش فرا داد.
موحدنیا در این جلسه گفت حضرت آقا رهبر فرزانه انقلاب اشاره به توانمندی سازی محلات نموده اند،گفت اگر بتوانیم در توانمندسازی محلات موفق شویم قدم مهم در اقتصاد مقاومتی برداشته ایم.
دشمن الان در برنامه نظامی ایران اسلامی ناامید شده است ، وروی به تحربم های نا جوانمردانه آورده است. اگر مردم درتوانمندی محلات یار ومددکار مسئولین باشند قطعا مشکلات محلات هم بدست مردم شریف حل خواهد شد.
موحدنیا گفت بیشتر مردم این منطقه قالی باف ومبل ساز هستند .اگر بتوانیم مبل سازان را دریک مجتمع وشهرک جمع کنیم . ازهرلحاظ قدمی مثبت درامر ترافیک ومبلمان شهر برداشته میشود.اگر بتوانیم صنایع دستی را به خانه ها ببریم تا تولید گردد قدمی دیگر درامر اقتصاد مقاومتی برداشته ایم.
موحدنیا به برنامه های شهرداری در امر موزه وجذب گردشگری اشاره کرد وگفت .محل موزه تعیین شده است .انشاالله بزودی این موزه بایاری خیرین شریف راه اندازی خواهدشد.
شهردارمرند گفت اگرمرندرابا شهر ستانهای کوچک مقایسه کنید به مرند ظلم نموده ایم. قدمت تاربخی مرند خیلی برایش حرفی دارد.
صنعت گردشگری ازبرنامه های شهرداری است.گردشگری عامل اشتغال است.وجذب توریست عامل جذ سرمایه های کلان است.
مشکلات محله که توسط حجت الاسلام قربانی بیان شد مورد تایید موحدنیا شهردارمرند قرار گرفت.

۲۰۱۶۰۸۱۹_۱۴۲۶۳۸

حضرت حجت الاسلام والمسلمین قربانی قبل از بیان مشکلات منطقه گفت .مردم ولی نعمت ما هستند . مردم دروغگوئی را قبول نمی کند ممکن است افرادی مردم را با دروغ ووعده های دروغین فریب بدهند ولی این فریب مقطعی است. مردم درمقابل مسئولینی که راستگو هستند  قدر شناس می باشند. پرهیز از دروغگوئی  نشان از قدم برداشتن به تقوائی وپرهیز کاری می باشد چون دروغ گوئی ووعده ووعید داده دروغین یکلید تمام گناهان است بعداز این سخنان وی مشکلات منطقه را بشرح ذیل بیان داشت.

مشکلات محله را حجت الاسلام والمسلمین  قربانی به شهر ذیل بیان داشت.

۱ )آسفالت خیابان
۲ )وضعیت پیاده روها
۳ )خیابان ۲۴متری
۴ )درمانگاه
۵ )پارک یا بوستان محلی

۶) خودپرداز

و…
موحدنیا در مورد مشکلات محله گفت چندین باراین محله را بررسی نموده ایم. مشکلات محله آغ زمی عبارت :
۱ )آسفالت خیابان
۲ )وضعیت پیاده روها
۳ )خیابان ۲۴متری
۴ )درمانگاه
۵ )پارک یا بوستان محلی

۶)خودپرداز

موحدنیا درمورد مشکلات مطرح شده توسط روحانی محله گفت ،شهرداری موظف است در تمیز نگه داشتن شهر جدی باشد. چه جوبها باشد چه کوچه ها وخیابانها ولی مردم عزیز هم باید دراین امر مشارکت نمایند.آشغالی که به زمین می اندازیم با پول مردم باید برداشته شود. پس همکاری مردم خیلی اهمیت دارد.

وی درمورد وضعیت پیاده روها وآسفالت خیابانها قول مساعد دادند دراولین فرصت ممکن دراین منطقه دست بکاری خواهیم شد.

موحدنیا در مورد درمانگاه دراین منطقه گفت هرچند وظیفه شهرداری نیست و.لی یکی از توانمند سازی این منطقه وجود درمانگاه است که با دکتر شیخ دراین صحبت شده است حتماغ اقدام خواهیم نمود.

img_20160725_105412

به نظر مدیر سایت رسمی خبری تحلیلی جوان فردا

منطقه آغ زمی یکی از پرجمعیت ترین محله شهر مرند است. این منطقه دارای فضای سبز بود که با برنامه ریزی مسئولین وقت تبدیل به سالن ورزشی ویا به دیگر موارد تبدیل شده است وبرای ایجاد فضای سبز وایجاد فضاهای خدماتی  جدید محلی باقی نیست. مگر اینکه برای منطقه آغ زمی موضوع توانمندسازی محله همراه با نقشه جامعه شهری دراین منطقه اجرائی گردد. این منطقه علاوه بر اینکه به فضای سبز ودرمانگاه وخودپرداز وبانک ودیگر امکانات شهری نیاز دارد به نظر مدیر سایت جوان فردا دوخیابان برای این منطقه بصورت( + ) شدیدا نیاز است که با این طرح کوچه های این محله وتردد شهری در این منطقه حاکم می گردد وارزش ملک این منطقه مشخص می شود. واز حالت فرسودگی تبدیل به جلوه شهر می گردد.

photo_2016-10-31_08-30-36 photo_2016-10-31_08-31-52 photo_2016-10-31_08-31-59 photo_2016-10-31_08-32-05

سایت خبری تحلیلی جوان فردا

www.javanefarda.ir

وبلاگ خبری خبرمرند

 Khabarmarand.mihanblog.com