قطع خطوط کمک‌رسانی به داعش در تلعفر/

جوان فردا : سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق اعلام کرد: نیروهای بسیج مردمی بیشتر خطوط کمک‌رسانی به داعش در تلعفر را بسته‌اند و طرح راهبردی متفاوتی برای حمله به مرکز تلعفر تدوین شده است.

%d9%82%d8%b7%d8%b9

سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق در گفت و گو با فارس خبر داد
قطع خطوط کمک‌رسانی به داعش در تلعفر/ تدوین طرح راهبردی ویژه برای مرکز شهر
به گزارش خبرنگار جوان فردا  javanefarda.ir به نقل از خبرگزاری فارس: قطع خطوط کمک‌رسانی به داعش در تلعفر/ تدوین طرح راهبردی ویژه برای مرکز شهر
سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق اعلام کرد: نیروهای بسیج مردمی بیشتر خطوط کمک‌رسانی به داعش در تلعفر را بسته‌اند و طرح راهبردی متفاوتی برای حمله به مرکز تلعفر تدوین شده است.

«یوسف الکلابی»، سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد در خصوص عملیات پیروزمندانه بسیج مردمی در آزادسازی فرودگاه تلعفر اظهار داشت: نیروهای بسیج مردمی با آزادسازی فرودگاه تلعفر به وسعت ۱۶ تا ۱۸ کیلومتر مربع در عملیاتی چند ساعته ضربه شدیدی به داعش زدند.

وی با بیان اینکه بسیج مردمی مهمترین و بیشترین خطوط کمک رسانی به تلعفر را مسدود کرده افزود: نیروهای بسیج مردمی از ابتدای استقرار خود در محور غربی عملیات موصل مساحتی بالغ بر ۲۰۷ کیلومتر مربع از این جبهه را آزاد کردند.

سخنگوی امنیتی بسیج مردمی عراق درباره آزادسازی مرکز تلعفر در غرب موصل گفت: فرماندهی بسیج مردمی طرح راهبردی جدیدی را متناسب با میزان حضور غیرنظامیان حاضر در این منطقه که داعش آنها را سپر انسانی خود گرفته وضع کرده اند علاوه بر اینکه آمادگی های نظامی فشرده ای برای آغاز نبرد در تلعفر جریان دارد.

به گزرش فارس،نیروهای بسیج مردمی عراق چهارشنبه گذشته موفق شدند فرودگاه نظامی تلعفر را که ۹ کیلومتر با مرکز شهر تلعفر فاصله دارد، آزاد کنند.

مأموریت آزادسازی تلعفر در غرب موصل به نیروهای داوطلب مردمی عراق واگذار شده است.

شهر تلعفر که در سال ۲۰۱۴ به اشغال گروه تروریستی داعش در آمده است، ۶۵ کیلومتر با مرکز موصل فاصله دارد.

این شهر پایگاه مهم داعش و راهی برای عبور تروریست‌ها از سوریه به موصل و بالعکس است و از این مسیر همه کمک‌های لجستیک برای داعش فرستاده می‌شود.