فردا در استان آذربایجان‌شرقی عزای عمومی اعلام شد

به گزارش جوان فردا به نقل از اخبار به روز مرند : به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله محسن مجتهدشبستری نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و اسماعیل جبارزاده استاندار طی بیانیه مشترکی فردا را عزای عمومی اعلام کردند.

%d8%aa%d8%b3%d9%84%db%8c%d8%aa

فردا در استان آذربایجان‌شرقی عزای عمومی اعلام شد

شنبه ششم آذر در تبریز عزای عمومی در استان آذربایجان‌شرقی اعلام شد.

به گزارش جوان فردا به نقل از  اخبار به روز مرند : به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله محسن مجتهدشبستری نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و اسماعیل جبارزاده استاندار طی بیانیه مشترکی فردا را عزای عمومی اعلام کردند.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری و اسماعیل جبارزاده در پیام مشترکی که به این مناسبت صادر کردند، ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از مسافران قطار مسافری تبریز- مشهد، فردا (شنبه) را در استان عزای عمومی اعلام کردند.

در پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی آمده است: اینجانبان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های محترم داغ‌دیده، از خدای سبحان برای جان‌باختگان این حادثه دلخراش، غفران و رحمت الهی و برای مجروحان شفای عاجل مسالت داریم.

براساس گزارش‌های اولیه در حادثه برخورد قطار سمنان – مشهد با قطار تبریز – مشهد بیش از ۳۲ نفر از هموطنان آذربایجان کشته و بیش از ۴۹ نفر نیز مصدوم شدند.

به گزارش‌ فارس، برخورد دو قطار مسافری سمنان – مشهد و تبریز – مشهد در ایستگاه هفت‌خوان و در ساعت ۰۷:۴۵ صبح امروز، موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از مسافران و عوامل فنی راه‌آهن شد.

در این سانحه ۴ تن از ماموران فنی راه آهن و تنی چند از مسافران جان باختند.

‌ساعت ‌۰۷:۴۵‌‌ صبح‌ امروز جمعه دو قطار مسافر‌ی سمنان – مشهد متعلق به شرکت ریل ترابر سبا و‌ ‌تبریز-مشهد متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در ایستگاه هفت‌خوان در ناحیه راه‌آهن شمال شرق کشور بین دامغان و سمنان با یکدیگر برخورد می‌کنند که‌ این حادثه به کشته و زخمی شدن تعدادی از مسافران انجامید.‌

در این حادثه قطار ‌تبریز‌-مشهد در ایستگاه هفت خوان بین دامغان و سمنان در بلاک فرعی متوقف بوده است که قطار ‌سمنان – مشهد از پشت به این قطار برخورد می‌کند.

‌در این حادثه لوکوموتیو‌ قطار ‌سمنان‌ – مشهد و تعدادی از واگن‌های دو قطار‌ دچار حریق‌ و برخی واگن‌‌ها از ریل خارج می‌شوند.

>>اخبار مرتبط: