هراس از خبرنگار فرار از همایش مرند شناسی

دکترمحمدی:نماد قدرت در نظام اسلامی یک نهاد فکری است نه یک نهاد سخت‌افزاری، مبنای فکر انقلاب یک حرکت بسیار خطرناک برای آمریکا است.

%d9%85%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c

فرار از خبرنگار ،هراس از حقیقت

به گزارش خبرنگار جوان فردا

اولین همایش مرند شناسی درمرند برگزارشد.

photo_2016-12-16_11-33-52

نماد قدرت در نظام اسلامی یک نهاد فکری است نه یک نهاد سخت‌افزاری، مبنای فکر انقلاب یک حرکت بسیار خطرناک برای آمریکا است.

هراس از خبرنگار ، فرار از حقیقت

روزچهارشنبه مورخه۱۳۹۵/۹/۲۵یکی ازدوستان زنگ زد که در همایش مرند شناسی شرکت خواهید نمود یا نه .گفتم دعوت نشده ام ولی می آیم بخاطر کلمه مرند ودکترین مرندی که از راههای دور آمده اند
وقتی وارد سالن دانشگاه آزاد اسلامی مرند شدم دیدم واقعا یک همایش علمی تحت عنوان مرند شناسی با محوریت تاریخ،هویت،توسعه درحال برگزاری است
تعداد حاضرین در همایش نزدیک به ۱۰۰شخصیت علمی بودند وهمه آنها بجز دکتر جعفری مذهب از اهل مرند بودند.خارج از سلایق سیاسی مختلف فضای علمی همایش گرم بود.مسئولین اجرائی وفرهنگی بخصوص امام جمعه مرند ونماینده عالی دولت درمنطقه،فرماندار ومعاون فرماندار وبخشدار مرکزی حضورداشتند .
یکی از آسیبها می گفت دیگر ی از تهدیدات صحبت می کرد آن دیگری با ارائه مطالب خود نگرانی خود را نسبت به پس روی مرند صحبت می کرد هیچ مسئله سیاسی حاکم نبود. .دعوت از اشخاص شده بود .ولی چه سود؟؟؟این بار بعضی ها از محقیقن که حقیقت را بیان می کردندفرار نمودند.

نعمت زاده امام جمعه مرند ،اولین سخنران همایش مرند شناسی بود گفت:
  امام جمعه شهر مرند در این همایش علت عدم هویت شناسی این شهر را افزایش آسیب های اجتماعی در شهرستان دانست.

درزمان استراحت خودر ا به پیش دکتر ذکرالله محمدی رساندم وی یک دکتر باهوش وخلاق ومتدین از فرزندان منطقه هرزندات است رساندم.منطقه ای هرزندات منطقه ای است که منتظر عملی شدن حرفهای حرافان دروغین درمورد آب ارس به دشت هرزندات ویکانات است
ولی باید گفت ،دکتر محمدی دل پراز درد داشت .می گفت چرا چنین ؟؟؟؟

دکتر جعفری مذهب ازناصرخسرمیگفت .وسوال می کرد از سال ۲۰۱۸ سهم خود را چگونه طلب خواهید نمود؟.سال ۲۰۱۸ دراستان آذربایجانشرقی یک اتفاق جهانی رخ می دهد
تبریز بعنوان شهرنمونه گردشگری کشورهای اسلامی تعیین وانتخاب شده است. مرندیان چه کرده اند؟
دکترجعفری مذهب ازمرندیان پرسید از ناصر خسرو چه خواستید؟ناصر خسرو در شهرشما مرند بوده است؟
دکتر جوان جویای نام از باستان شناسی می گفت ولی مثالهایش پیامی نداشت پیامش ناشیانه بود.
ولی برای اولین بار این همایش خارج از سلایق سیاسی خوب بود .ولی آنکه از خبرنگار هراس دارد از حقیقت هم فرار میکند حقیقت ،حقیقت است.

نباید از خبرنگار هراس داشت واز محقیقن فرار ؟؟؟؟

مگر محققین چه می گفتند ؟ بجز آسیب شناسی ودرمان آسیب .

باید خوب درک کرد

آمریکایی‎ها از فکر ما هراس دارندازمحقیقن ما هراس دارند زیرا قدرت ما در تفکر ما است اگر ما دارای قدرت نیستیم چرا آمریکایی‎ها ما را تحریم می‎کنند در واقع قدرت ما در فکر ما است و در موشک و بمب نیست.
ارزش قلم بسیار والاست، باید یادآور شد: خداوند متعال در قرآن کریم به قلم و آنچه که می‎نویسد قسم یاد کرده است.
امروز جامعه ما مواجه با یک جریان بسیار مهم فکری است، امروز جهان شاهد یک نمایش جعلی و ارائه تفکرات و ایدئولوژی‎های به اصطلاح نوین است.
هراس آمریکا از قلم خبرنگار بیش از صدها موشک است.ودرداخل کشور هراس جریان تفکر گروه انحرافی از قلم های راستین خبرنگاران انقلابی است
گاه، انسان تعجب مى کند: مگر ممکن است در زیر این آسمان، کسانى پیدا شوند که حتى حاضر به شنیدن حرف حق نباشند، و از آن فرار کنند؟ سخن از پذیرش نیست، سخن تنها از شنیدن است.
ولى، تاریخ مى گوید: این گونه افراد بسیار بوده اند.
نه تنها قوم نوح، به هنگامى که آنها را دعوت به توحید مى کرد انگشت در گوش نهاده و جامه بر سر و صورت مى پیچیدند، که حق را نشنوند و نبینند، بلکه در عصر پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) طبق صریح قرآن گروهى بودند که وقتى صداى دل انگیز پیامبر(صلى الله علیه وآله) به آیات قرآن بلند مى شد، با جار و جنجال و سوت و صفیر چنان غوغائى به راه مى انداختند که هیچ کس صداى او را نشنود، وَ قالَ الَّذِینَ کَفَرُوا لا تَسْمَعُوا لِهذَا الْقُرْآنِ وَ الْغَوْا فِیهِ لَعَلَّکُمْ تَغْلِبُونَ:
«کافران گفتند: گوش به این قرآن فرا ندهید و به هنگام تلاوت آن جنجال کنید، تا پیروز شوید».(۱)
در تاریخ خونین «کربلا» نیز آمده است: هنگامى که امام حسین(علیه السلام) سالار شهیدان مى خواست دشمنان منحرف را ارشاد و بیدار کند، چنان جنجالى به راه انداختند که صداى امام در میان آنها گم شد.(۲)
امروز نیز، این برنامه ادامه دارد، منتهى در اشکال و چهره هاى دیگر، طرفداران باطل با انواع سرگرمى هاى ناسالم، موسیقى هاى مخرب مواد مخدر ووعده وعیدهای دروغین وسوئاستفاده از خرافات،زیرسوال بردن پیشکسوتان نظام اسلامی و مانند آن، چنان جوى فراهم کرده اند که مردم مخصوصاً جوانان نتوانند صداى دلنواز مردان خدا را بشنوند.
منشاء خرافات:
اگر خرافات حاصل ازاشتباه درادراک،حافظه یا قضاوت باشداصلاح آنها باید کار ساده ای باشد، یا اگر خرافات ناشی از فشارهای اجتماعی باشد باید باز بین رفتن این فشارها، خرافات نیز ازبین بروند.
دلایل علاقه به خرافات:
هنگامیکه به درستی خرافه را درک کنیم،آگاه میشویم که هرگز به حقیقت منجر نخواهد شد. باور داشتن به هرسخن غیر منطقی دربهترین حالت یک اشتباه است، ودر نهایت ویرانی درونی افراد را درپی خواهد داشت.
قلم حقیقت چنین می گوید: خرافه پرستان مدام از حقیقت متنفر هستند.فقط به این دلیل که انها حقیقت را خشن، بی رحم، طاقت فرسا ومقاوم می دانند.اینها شریعت را لایه وستین میدانند تا بوسیله طریقت وحقیقت از شریعت فرار کنند
نبایدراحت‌تر بوسلیه طریقت و حقیقت از شریعت فرار کنند.بعضی ها سخت دراشتباه اند.آنها (خرافه پرستان وجریان تفکر گروه انحرافی) این طریقت و حقیقت را، راه فراری از شریعت برای خود قرار داده‌اید تا دیگر مجبور به انجام آن‌ها نباشید.؟
ولی باید گفت آنهائی که هراس از خبرنگار دارند وفرار از حقیقت میکنند ریگی سنگی در کفش هایشان وجوددارد .وهراس وفرار را ترجیح میدهند به حضور .
ولی درآخر از دست اندرکاران همایش ضمنئ تشکر وقدردانی انتقادهای منصفانه را برایم خود محفوظ میدارم.
بعنوان یک شهروند کوچک از کلیه اساتید ودکترین محترم حاضر دراین همایش بخصوص آقای دکترمحمدی دبیر همایش مرند شناسی تقدیر وتشکرخودرا اعلام میداریم.