خبرنگار کانادایی: اگر رسانه‌های غربی واقعیت را درباره سوریه می‌گفتند، به اینجا نمی‌رسیدیم

خبرنگار کانادایی همچنین گفت: «اگر رسانه‌ها از آغاز تاکنون درباره تحولات سوریه حقیقت را می‌گفتند در این صورت ما اینجا نبودیم و عده زیادی از مردم هم کشته نمی‌شدند.»

 %da%a9%d8%a7
خبرنگار کانادایی: اگر رسانه‌های غربی واقعیت را درباره سوریه می‌گفتند، به اینجا نمی‌رسیدیم
خبرگزاری فارس: خبرنگار کانادایی: اگر رسانه‌های غربی واقعیت را درباره سوریه می‌گفتند، به اینجا نمی‌رسیدیم

%da%a9%d8%a7%d9%86
یک خبرنگار کانادایی با انتقاد از رویکرد رسانه‌های غربی در پوشش اخبار سوریه گفت که اگر واقعیت در این کشور منعکس می‌شد، اوضاع تا این حد وخیم نمی‌شد.

به گزارش جوان فردا  javanefarda.ir گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اوا بارتلد» خبرنگار کانادایی در جریان کنفرانسی خبری از وقایع سوریه و دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های غربی در این کشور، پرده برداشت.

بارتلد در سخنانی در سازمان ملل گفت: «رسانه‌های اصلی غربی که اخبار مربوط به سوریه را پوشش می‌دهند، معتبر نیستند من بارها در حمص، معلولا، لازقیه و طرطوس بوده‌ام و ۴ بار هم به حلب رفته‌ام. (در این کشور) حمایت مردم از دولت‌شان زیاد است. اما رسانه‌ها خلاف این مطلب را اعلام می‌کنند.»

وی به بی‌بی‌سی، نیویورک‌تایمز، گاردین و رسانه‌هایی از این دست اشاره کرد و گفت که آنچه در آنها درباره حلب اعلام می‌شود برعکس واقعیت است و آنها افکار عمومی را منحرف می‌کنند.

بارتلد افزود: «هیچکس در شرق حلب، از اعضای گروهی که باید غیرنظامیان را در این منطقه و ادلب نجات دهند، چیزی نشنیده است.» وی به نجات کودکی در مدت زمان ۳ ماه به وسیله چند تیم اشاره کرد و گفت: «کلاه سفیدها قابل اعتماد نیستند. همانطور که به سازمان ناظران حقوق بشر سوریه هم نمی‌توان اعتماد کرد.»

این خبرنگار کانادایی همچنین گفت: «اگر رسانه‌ها از آغاز تاکنون درباره تحولات سوریه حقیقت را می‌گفتند در این صورت ما اینجا نبودیم و عده زیادی از مردم هم کشته نمی‌شدند.»