افتتاح بزرگترین مجتمع آموزشی ۱۲ کلاسه شبانه روزی خیر ساز در استان آذر بایجان شرقی شهر زنوز مرند

? خیرین بازوان توانمند دولت در تمامی امور اجرایی به خصوص در زمینه مدرسه ساز ی هستند

استاندار آذر بایجان شرقی در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی شهر زنوز مرند : ۸۰ درصد مجرمین بیسوادند یا سواد کمتری دارند/ قدرت هرکشور دیگر نفت و معادن و… نیست کشور پیشرفته است که نیروی انسانی پیشرفته ای داشته باشند

به گزارش جوان فردا javanefarda.ir  بااستفاده از اخبار بروز مرند وتریبون آزاد

: دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجانشرقی در مراسم افتتاح بزرگترین مجتمع آموزشی   ۱۲ کلاسه شبانه روزی خیر ساز در استان آذر بایجان شرقی شهر زنوز مرند که با حضور قاسمی معاون وزیر آموزش و پرورش ،پور مهدی معاونت عمرانی استانداری ،پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان ،علیار را ستگو معاون استاندار و فرماندار و یژه و جمعی از مسئولین ادرات و نهادهای دولتی شهرستان و استانی خانواده معظم شهداء مورد بهره برداری قرار گرفت، در سخنانی خیرین مدرسه ساز را بازوان توانمند دولت در تمامی امور اجرایی به خصوص در زمینه مدرسه سازی عنوان گفت کرد.

جبارزاده در مراسم افتتاح مدرسه خیر ساز میر فتح الله سید زنوزی در شهر زنوز گفت : خیرین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره یار و یاور دولت بوده اند و اکنون شاهد یاری این خیرین در زمینه مدرسه سازی هستیم.خاطر نشان کرد ؛

۸۰درصد محکومان و مجرمان استان افراد بی سواد و کم سواد

بر اساس این گزارش   اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح مدرسه خیرساز سید زنوزی شهر زنوز از توابع شهرستان مرند با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متخصص و ماهر در پیشرفت جامعه افزود: امروز داشتن نفت و گاز و معادن؛ ملاکی برای پیشرفته و ثروتمند بودن کشورها نیست بلکه مقوله نیروی انسانی متخصص و ماهر از اهمیت خاصی برخوردار است که نقش دستگاه تعلیم و تربیت در این مورد بیش از پیش مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه موضوع ساخت مدرسه و کاهش جرایم در جامعه با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند افزود: احداث هر مدرسه و موسسه آموزشی به منزله بسته شدن در یک زندان است و برخود وظیفه می دانم که در تمامی مراسمات افتاح مدارس خیر ساز، شخصا حضور داشته باشم و به هر دلیل هم اگر این موضوع مقدور نبود، مهندس پورمهدی به نمایندگی از بنده در این مراسمات حضور خواهند داشت.

 وی در همین راستا تصریح کرد: ۸۰ درصد محکومان و مجرمان استان افراد بی سواد و کم سواد و کمتر از دو درصد این افراد، دارای تحصیلات تکمیلی هستند که این آمار اثباتی بر ارتباط مستقیم افزایش ساخت مدارس و موسسات آموزشی با کاهش جرایم است.

 استاندار آذربایجان شرقی از نیروی انسانی سالم و متخصص به عنوان مهم ترین قدرت ملی و جهانی کشورها یاد کرد و ادامه داد: خیران مدرسه ساز با ساخت مدرسه نقش مهمی در تولید، اقتصاد و قدرت ملی کشور ایفا می کنند و انتظار داریم از این پس، بیش از پیش یارای دولت در تحقق اهداف نظام آموزش و پرورش باشند.

 جبارزاده خطاب به تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان دستور داد که نباید خیرین، درگیر بروکراسی اداری شوند گفت: وظیفه تمامی مسئولان است که در کمترین زمتن ممکن، مشکلات اداری خیرین را رفع کنند و خیرین بزرگوار، دغدغه ای جز پرداختن به اقدامات و فعالیت های خداپسندانه خود نداشته باشند.

 وی همچنین خطاب به امان الله عباسی، معاون فنی و سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور گفت: خیران آذربایجانی، دغدغه مالی ندارند و باید با کمک دستگاه های ذیربط همچون سازمان نوسازی مدارس، بهترین نقشه‌ها طراحی شده و بهترین و دلباز ترین فضاهای آموزشی در استان تاسیس شود نه اینکه از نقشه‌های کپی سایر مدارس در این امر استفاده شود.

وی افزود : در سه سال گذشته در امر مدرسه سازی ، خیرین کمک های فراوانی به دولت انجام داده اند که این مدرسه ۱۲ کلاسه با گنجایش ۲۰۰نفر دانش آموز یکی از این فعالیت های خداپسندانه و یاری گری دولت از سوی خیرین است.

جبارزاده گفت  : تمامی دستگاه های اجرایی موظف به حمایت از خیرین در امور تهیه زیرساخت های لازم برای این نیکوکاران  هستند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود : در طی سه سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان از سوی دولت نسبت به مقاوم سازی و نوسازی مدارس استان صرف شده است.

گفتنی است :مدرسه ۱۲ کلاسه شبانه روزی میر فتح الله سید زنوزی که توسط فرزند ایشان میر محمدرضا سید زنوزی در سه طبقه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در شهر زنوز ساخت شده است که به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی خیر ساز در استان محسوب می شود.

این مدرسه شبانه روزی مقاوم به زلزله ۸ ریشتری ،دارای خوابگاه ، کلاس درس ، آزمایشگاه و سیستم گرمایش آن نیز به صورت کف گرمایی است.

نماینده عالی دولت ومعاون استانداروفرماندار ویژه شهرستان مرند درمراسم افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه زنوز گفت: تمام دستگاه ها درخدمت خیرین وسرمایه گذاران در شهرستان مرند می باشند .مرند دارای پتانسیل های مهمتری دارد هم از نظر معادن ومنابع مالی وانسانی ،

وی اضافه کرد،عشق و علاقه خیرین به آبادی منطقه خویش بی نظیر است. واژه ای در وصف این خیر (سید محمد رضا زنوزی ) بزرگوارنمی توانم پیدا نمایم.فقط می توانم بگویم سپاسگزارم .فرمانداراز طرف حضار با تشویق های ستودنی همراه بود . آیندگان و نسلهای آینده این یادگار تاریخی را فرمواش نخواهند کرد .

نهضت مدرسه سازی در مرند به شدت ادامه دارد . در عرض کمتر از دو سال توسط خیرین۱۰۴ کلاس به تعداد پانزده مدرسه به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در حال احداث می باشد و درابتدای نیمه اول سال ۱۳۹۶ به بهره برداری می رسد.

تقدیر و تشکر مهندس راستگو از ریاست پرتلاش آموزش و پرورش شهرستان آقای پیری و تمام خیرین مرندنمود وگفت درجمهوری اسلامی دولت ومردم در محور ولایت هستند ودرراستای خدمت به مردم شریف وشهیدپرور بعنوان خدمتگزاری آماده هستند.

مدرسه ۱۲ کلاسه شبانه روزی میر فتح الله سید زنوزی که توسط فرزند ایشان میر محمدرضا سید زنوزی در سه طبقه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در شهر زنوز ساخت شده است که به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی خیر ساز در استان محسوب می شود.و تعداد ۱۸۰ تا ۲۰۰دانش آموز از تمام شهرستان بصورت شبانه روزی در این مجتمع مشغول تحصیل خواهند شد و یکی از پیشرفته ترین مجتمع های آموزشی استان می باشد .
مدرسه شبانه روزی میر فتح الله سید زنوزی مقاوم به زلزله ۸ ریشتری ،دارای خوابگاه ، کلاس درس ، آزمایشگاه و سیستم گرمایش آن نیز به صورت کف گرمایی است.

مراسم افتتاح بزرگترین مجتمع آموزشی خیرساز استان با حضور دکتر جبارزاده و معاون وزیرو فرماندارویژه مرند مهندس راستگو و مدیرکل آموزش و پرورش استان آقای پاشایی و سایر مسئولین استانی وشهرستانی .

 تریبون آزاد مرند
?گزیده ای از سخنان دکتر جبارزاده استاندار آذر بایجانشرقی در مراسم افتتاح مجتمع عالی آموزشی زنوز
? ۸۰% مجرمین یا بیسوادند و یا سواد کمتری دارند .
?۲۰% مجرمین دارای تحصیلات عالی و تکملیی می باشند که بیشتر آنها مربوط به اختلاف مالی و…می باشد .
?بین جرم و جنایت و سواد ارتباط مستقیم وجود دارد لذا هرمدرسه ای که ساخته می شود درب زندانی بسته می باشد .
?قدرت هرکشور را دیگر نفت و معادن …تعیین نمی کند قدرت هر کشور را نیروی انسانی آن کشور تعیین می نماید .
?کشور پیشرفته کشوری است که نیروی انسانی پیشرفته ای داشته باشد و دیگر معادن و نفت… ملاک نیست
?برند های برتر مانند مایکروسافت ذخایر ندارند بلکه برخاسته از ذهن و تفکر انسان می باشد . دیگر اکنون جنرال موتورها مطرح نیستند .
? خیرین بازوان توانمند دولت در تمامی امور اجرایی به خصوص در زمینه مدرسه ساز ی هستند
هیچ خیری نبایستی در بورکراسی اداری اذیت شوندهمه بسترهای لازم باید فراهم شود و تمامی دستگاه های اجرایی موظف به حمایت از خیرین در امور تهیه زیرساخت های لازم برای این نیکوکاران هستند.

پیری معاون مدیرکل ورئیس آموزش وپرورش شهرستان مرنددرپاسخ خبرنگار جوان فردا درمورد چگونگی ادامه روند مدرسه سازی توسط خیرین گفت: انشاالله با همدلی وحمایت مسئولین با همت خیرین مدرسه ساز با توجه به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب واهداف دولت تدبیر امید مدرسه سازی درشهرستان مرند توسط خیرین معزز با قوت تمام ادامه خواهدیافت .

پیری از حمایتها ورهنمودهای نماینده دولت تدبیر امید درمرند معاون استانداروفرماندار ویژه شهرستان مرندوامام جمعه مرند تشکرنمود وگفت آنچه دیده میشود امام جمعه و فرماندارمرند باحمایتهای خود مشوق خیرین مدرسه ساز وما مسئولین هستند.لذا ما تا اتمام مدارس دردست احداث هیچ خبری راضی نیستیم انتشاریابد.

photo_2016-12-20_13-27-19photo_2016-12-20_13-27-44photo_2016-12-21_07-48-15-e1482335742661photo_2016-12-21_07-46-17photo_2016-12-21_07-46-25-e1482335927197img_20161222_090720photo_2016-12-21_07-47-27-e1482335869623

نظرمدیر مسئول پایگاه خبری جوان فردا  درمورد عملکرد مدیریت آموزش وپرورش شهرستان مرند

درجریان سال ۱۳۸۷ در سطح شهرستان نزدیک به ۴۰مدرسه نوسازی وبازسازی گردید نمونه بارز آن مدارس سیدزاه وعلامه جعفری وفرخی کوثر ودرمنطقه یکان ودیگر نقاط مختلف شهرستان احداث وتحویل آموزش وپرورش گردید ازتاریخ یاد شده هیچ پروژه ای در سطح شهرستان برای ایجادفضای آموزشی احداث نشده واقدام هم نگردیده است .

ولی الحمدالله درجریان دوسال یعنی سالهای ۱۳۹۵ و۱۳۹۴ شاهد مدرسه سازی در شهرستان مرند هستیم میتوان این عمل شروع شده در شهرستان مرند را نهضت مدرسه سازی توسط خیرین نامید باید گفت برای جذب خیرین مدیریت لازم است اگر مدیریت نباشد قطعا هیچ خیری وسرمایه گذاری به هیچ جا نمی روند .ولی باید برای مدیران با تدبیر که درجامعه امیدورانه زحمت می کشند تجلیل نمود بنده بعنوان یک شهروند کوچک بردستان مدیران زحمت کش که درمحور ولایت ودر اهداف دولت جمهوری اسلامی باهرنامی که الان با نام دولت تدبیرامید تلاش میکنند بوسه می زنم.