جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی شهرستان مرندبرگزارشد

جوان فردا :علیار راستگو معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی شهرستان مرند با اشاره به عملکرد این ستاد در سال گذشته گفت : سال گذشته ۲۶ واحد به بانک های عامل در حوزه کشاورزی و صنعت در شهرستان معرفی شده اند

به گزارش جوان فردا   javanefarda.ir

جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی شهرستان مرنددرسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علیار راستگو معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی شهرستان مرند با اشاره به عملکرد این ستاد در سال گذشته گفت : سال گذشته ۲۶ واحد به بانک های عامل در حوزه کشاورزی و صنعت در شهرستان معرفی شده اند

راستگو خاطر نشان کرد : سال گذشته به مشکلات ۱۵ واحد تولیدی در این شهرستان رسیدگی شده است که تبریز کف یکی از مهمترین این واحد ها بود و هم اکنون این کارخانه با ۱۴۰ نفر شروع به کار کرده است و همچنان برای حل و فصل کامل این کارخانه کمر همت بسته ایم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر شناسایی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی تاکیدکرد و افزود : پشتوانه حقیقی برای استقلال کشور تعامل مثبت وسازنده مدیران واحدهای تولیدی است که نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور را برعهده دارند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند از تلاش ها و پیگیری های مسئولین علی الخصوص اعضای شورای تامین و دستگاه قضایی در رابطه با شرکت تبریز کف تقدیر و تشکر کرد و افزود : تاکنون بیش از ۳۵ مورد جلسه در خصوص مشکلات واحد های تولیدی داشتیم و موارد را رصد کردیم که مهمترین آن بحث بیمه یا نقدینگی است که همگی صورتجلسه شده است و مشکلات برخی واحد ها رسیدگی شده تا جایی که یکی واحد تولیدی بخاطر یک وام ۴۰۰ میلیونی به مشکل برخورد کرده بود که تسهیلات ویژه در این خصوص پرداخت شده است

وی با اشاره به پروژه های زیر گروه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان گفت : پروژه های آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان ، جهاد کشاورزی از مهمترین پروژه هایی است که عملیات احداث انها آغاز شده است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پروژه های شبکه بهداشت و درمان گفت : ۱۷ پروژه درمانی و خدماتی با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان در حال اجراست .

راستگو بیمارستان ۳۰۳ تختخوابی این شهرستان را یکی از مهمترین پروژه های شهرستان عنوان کرد و افزود : پیگیری های زیادی در خصوص بیمارستان ۳۰۳ تختخوابی صورت گرفته است که نتیجه نهایی آن طی روزهای آتی به اطلاع مردم خواهد رسید .

فرماندار شهرستان مرند با اشاره به توسعه شرکت خاک چینی شهرستان مرند نیز گفت : در خصوص توسعه شرکت خاک چینی انقلاب صنعتی رخ داده است و فاز دوم در حال اجراست .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقت زیادی را صرف واحد های تولیدی کرده ام خاطر نشان کرد : امروز اقتصاد مرند بیشتر بر پایه حمل و نقل (ترانزیت) ، کشاورزی و صنعت است .

راستگو در ادامه به فعالیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نیز اشاره کرد و افزود : موسسه سرم سازی رازی از موسسات نمونه در سطح کشور است و ظرفیت خوبی برای شهرستان محسوب می شود و با قریب به ۹۰ سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می‌شود و با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد واکسن طیور نیاز کشور است ، که شعبه این موسسه در شهرستان مرند سالانه ۵۰ درصد دوز کشور را تولید می کند که در صورت رفع مشکلات و تامین زیر ساخت های لازم می تواند تولید خود را افزایش دهد .

راستگو بیان داشت : برای اینکه اقتصاد را مقاوم کنیم باید مردم همکاری داشته باشند و مردم در این کار ذینفع باشند.

راستگو با تأکید بر رصد و رسیدگی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی اظهار داشت: همه ما در برابر رفع مشکلات اقتصادی واحد های تولیدی و فعال تر شدن آنها تلاش می کنیم و از این رو همکاری و هماهنگی دستگاه های مرتبط می تواند مسیر را برای حل و فصل مشکلات هموار می سازد.

گفتنی است در ادامه این جلسه مدیران شرکت ها ، واحد های تولیدی و کارآفرین ها به بیان مسائل و مشکلات پرداختند .

DSC_0011

DSC_0009

DSC_0008