نماینده قانونی از جان نیمه جان منطقه آزاد چه میخواهد؟

وقتی حادثه قطار در ایستگاه هفت خان رخ داد بعضی از نمایندگان درمحلس وزیر را تا استیضاح بردند ولی نتیجه نگرفتند .این نشان از لج ببازیها درخانه ملت است این لج بازی ممکن است به لحاظ حفظ منافع سیاسی جناحی باشد یا درراستای حفظ منافع شخصی ویا مشکلی با درک اصلی مطالب باشد ویا ممکن است رگه لج بازی در وجودشان فطرتی باشد .

تحلیلی بر قانع نشدن نماینده قانونی مجلس ازنتیجه بازرسین ،یاداور قانع نشدن وی از توضیحات وزیر مسکن شهرسازی می باشد.

نویسنده  : ر _ میابی

نمی دانم بعضی ها با کلمه قانع شدن مشکل دارند یا سوار بر  چهارپای لج بازی شده اند.

وقتی حادثه قطار در ایستگاه هفت خان رخ داد بعضی از نمایندگان درمحلس وزیر را تا استیضاح بردند ولی نتیجه نگرفتند .این نشان از لج ببازیها درخانه ملت است این لج بازی ممکن است به لحاظ حفظ منافع سیاسی جناحی باشد یا درراستای حفظ منافع شخصی ویا مشکلی با درک اصلی مطالب باشد ویا ممکن است رگه لج بازی در وجودشان فطرتی باشد .

درهرصورت این لج بازیها در هیچ مقطعی اززمان جواب نداده ونخواهدداد..لج بازان باید دست از این لج بازیها بردارند چون لج بازیها خسارات سنگینی بر منطقه وامورات بجا می گذارد.

بااین اوصاف برآن شدم تا تعریفی از لج باز ازنظر علمی را بیاورم ونظرات ائمه اطهاررا هم بیان دارم

لجبازی چیست؟

لجبازی یعنی فرد بر روی نظرات و عقیده های خود و مخالفت با نظرات و عقیده های دیگران پافشاری نماید که این مخالفت گاه آگاهانه و گاه ناآگاهانه صورت می پذیرد.

اصولا لجبازی یک نوع رفتار و واکنش نامطلوب است و از این احساس که فرد فکر می‌ کند در حال شکست خوردن از همسرش یا طرف مقابلش می باشد نشأت می‌ گیرد. به همین دلیل فرد گمان می کند که باید قدرت خود را به همسرش یا طرف مقابل و حتی اطرافیان نشان دهد. به همین دلیل مدام موضوع مورد بحث را کش می ‌دهد و تا زمانی که فرد مقابل کوتاه نیاید سر سازگاری با وی نمی گذارد.

معمولاً لجبازی به صورت های مختلفی چون آسیب رساندن به خود و دیگران، ناسزا گفتن، دعوا و فریاد کشیدن، شکستن لوازم خانه و دروغ گفتن وفریب دادن عوام و چرخاندن طومار یا توهین در انتخابات و حرکات گروهی … در فرد بروز می یابد.

روانشناسان معتقدند که علل اصلی بروز رفتار لجبازی در افراد، پایین بودن اعتماد به نفس، عدم داشتن خود باوری و کمبود‌های درونی و خانوادگی ومست قدرت وثروت می باشد.

به راحتی می توان به این نتیجه رسید که فرد لجباز نه تنها در زندگی شخصی و فردی اش باید با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کند بلکه زندگی اجتماعی اش نیز زیر سوال است. در واقع تنهایی و گوشه نشینی عاقبت بیشتر این گونه افراد می باشد. زیرا معمولا همه انسان ها از فرد لجباز و یک دنده فرار کرده و حاضر به تحمل وی نمی باشند. یقینا این سخن در مورد همسر فرد چند برابر صدق می کند. یعنی هرگز افراد حاضر نیستند که با یک فرد لجباز در زیر یک سقف زندگی کنند. به همین دلیل توجه به وجود یا عدم این خصوصیت اخلاقی در دوران نامزدی و عقد در همسر وپست ومقام که مست قدرت میشود ودنبال منافع خود می باشد. کاملا لازم و ضروری به نظر می رسد.

حال باتوجه به رفتار فرد لج باز به اصل موضوع برگردیم آیا مردم از این رفتار آقای نماینده قانونی راضی هستند⁉️

بزودی درددل مردم منطقه آزادرا در جوان فردا خواهید شنید.

که مردم از عملکرد نماینده راضی نیستند و می گویند از جان نیمه جان منطقه آزادارس چه میخواهی ؟آیا میخواهید مرند دوم را رقم بزنید .؟ حال مرند بدون نما ینده میتواند با همدلی مسئولان وبا تدبیر مدبرانه ریش سفیدان وعقلای جامعه با مدیریت جامعه روحانیت و نهادهای انقلابی و نماینده دولت تدبیر امید ومعاون استاندار وفرماندار ویژه مرند با همیاری چهره های ماندگار کشوری واستانی وشهرستانی با پشتیبانی مردم ولایتمدار شهرستان مرند باوحدت بامحوریت نماینده ولی فقیه وامام جمعه مرند از حالت رکود بسوی افق های تدبیر شده در سند توسعه مرند حرکت نماید. تاکرامت منطقه مرند به رخ بدخواهان نشان داده شود.

نشان این حرکت وکرامت انسانی توسط سپاه در مناطق محروم وراه اندازی کارخانه تبریز کف که بخاطر یک بنر نزدن به حالت وخیم توسط دستهای پنهان هدایت شد ولی با تدبیر فرماندارمرند و دستگاه قضائی واطلاعاتی وامنیتی مرند از حالت رکود خارج وحال دو خط تولیدبطور ۲۴ ساعته درحال تولید است .دیگر بهانه برای دستهای پنهان دراین مورد باقی نمانده است که محرک تحصن باشند .تا دولت مردان را با مشکل مواجه کنند باید دراین مورد از شخص پارلمان باید پرسید وقتی نفت را بالای ۱۲۰دلار می فروختید وشما از شورای پول اعتبار بودید ودر کمیسیون اقتصادی شرف حضورداشتید چرا در فکر بحران صنعت وبیکاری در کشور بخصوص در مرند نشدید؟⁉️

اگر ادامه دهم ممکن است لج بازان با پیشرفت مرند دست بکار شوند ولی باید گفت مرند افق های درخشانی را لمس میکند .

?اگر عملکرد شبکه بهداشت ودرمان را بنگرید قضاوت خواهید نمود کارکنان وکارشناسان وپزشکان ومدیریت بیمارستان وشبکه با جان دل با توجه به فرمایش رهبرمعظم انقلاب بطور شبانه روز درسال اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال فعال هستند اگر کاردزدان بگذارند اینگونه مدیریت مرندرا از لحاظ بهداشتی ودرمانی به افق تعریف شده خواهد رساند .

?اگر اداره آب وفاضلاب را بنگرید وانصاف بخرج بدهید خواهید گفت مدیریت وکارشناسان آب وفاضلاب دست مریزاد .

? اگر نهضت مدرسه سازی را دستهای پنهان بشنوند حتما دست خیرین مدرسه ساز راازمرند قطع می کنند باید ازمدیریت توانمند آموزش وپرورش تقدیر وتشکرنمود .آری تشکر محبت می آرود ……. در دیگر موارد بخصوص درسطخ دانشگاه باید گفت دانشگاهیان مرند در امر اقتصاد دانش بنیان قدمهائی برداشته اند اگر دستهای پنهان خیانت نکنند قطعادراین موردالگو خواهیم بود.. ……..افتخارما این است که دربین دو منطقه تجاری قرار گرفته ایم هرچند بعضی ها مرند را مانندتپه فرض می کنند که آب به آنجا نمی رسد باید به چنین افراد چنین گفت اگر امضاهای ناشیانه وجودنداشته باشد قطعا مرند مانند تپه نیست ونخواهدبود بلکه یک شهرستانی خواهدبود دارای توسعه های عمرانی وصنعتی واشتغالزائی ودر امر مبارزه با آسیبهای اجتماعی ومبارزه با جنگ نرم دشمن حرف اول خواهدزد .البته اگر دستهای پنهان خائن دست از سرمرند بردارند.آنچه دولتهای نظام جمهوری اسلامی در منطقه مرند انجام داده اند قابل تقدیر است نباید ناامیدی را در جامعه با اشکهای تمساحی آبیاری نمود .