امام جمعه مرند : سومین همایش مکتب امام صادق ع بصورت کشوری در شهرستان مرند برگزار میشود.

نعمت زاده اشاره به موضوع آتش به اختیار نمود وگفت .حضرت آقا آتش به اختیار را فرمودند تا همه مردم کار فرهنگی را شروع بکنند . منتظر نباشند سازمان یا اداره متولی فرهنگ از آنها بخواهند. استفاده کردن از آتش به اختیار در ایجاد هرج ومرج محکوم است.

امام جمعه مرند :دشمنان اسلام و ایران اسلامی خواستار کمرنگ شدن اصل امامت و ولایت هستند
به گزارش خبرنگار جوان فردا از مرند ، نعمت زاده امام جمعه مرند با حضور رئیس اداره فرهنگ ارشاد مرند با اصحاب رسانه شهرستان نشست خبری داشت
نعمت زاده در این نشست خبری، خبر از برگزاری  سومین همایش مکتب امام صادق ع در شهرستان مرند داد وگفت همایش مکتب امام صادق ع در سال ۹۴ بصورت منطقه ای بود ولی در سال ۹۵ بصورت کشوری برگزار گردید ودر سال ۹۶ هم کشوری خواهد بود وبزرگانی حوزوی و دانشگاهی از سطح کشور و استان وشهرستان در این همایش حضور خواهند داشت.
نعمت زاده افزود ارتقاء فرهنگ جامعه ،محور ولایت است .
وی گفت بدنبال روشنگری مقام معظم رهبری ورهنمودهای ایشان در مبارزه با فرهنگ حیوانی غرب ، حول محور ولایت بودن اصل این مبارزه است . هدف اصلی از این همایش روشنگری در محورذ ولایت امر می باشد.
وی گفت جنگ اصلی ما جنگ فرهنگ است .جنگ نظامی برای ما یک بازی است چون شهادت داریم برایمان جنگ حق علیه باطل زمینه ساز فرهنگ ولایت است. جنگ ما با ظالم نیست بلکه با ظلم است جنگ ما با دروغگو نیست بلکه مبارزه با اصل دروغ است جنگ باید با ریشه موضوع باشد .با دستگیر کردن دروغگو دروغ از بین نمی رود.
نعمت زاده گفت باید اعمال ما جهت دار باشد و جهت دار بودن یعنی بسوی خدا رفتن است .
اهمیت فرهنگ بالاتر از آن است که ما فکر می کنیم .در طول سه دهه ، رهبر معظم انقلاب همیشه تاکید بر امر فرهنگ داشتند. اگر فرهنگ اسلامی باشد موشکها جهت دار خواهد بود .
نعمت زاده اشاره به موضوع آتش به اختیار نمود وگفت .حضرت آقا آتش به اختیار را فرمودند تا همه مردم کار فرهنگی را شروع بکنند . منتظر نباشند سازمان یا اداره متولی فرهنگ از آنها بخواهند. استفاده کردن از آتش به اختیار در ایجاد هرج ومرج محکوم است.
وی در مورد همایش سال ۹۵ گفت خروجی همایش مکتب امام صادق ع در سال ۹۴ و۹۵ چنان چشم گیر بود که امسال میهمانان وحضور جوانان از ۳۵۰نفر به ۶۰۰ نفر رسیده است . همایش در سال ۹۴ و ۹۵ توسط ستاد اقامه نماز جمعه برگزار گردید ولی با توجه به عظمت کار این موضوع در شورای فرهنگ عمومی واجتماعی طرح و با حمایت فرماندار و فرمانده سپاه و رئیس آموزش و پرورش وارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی ودیگر روسای ادارات مقرر شد بصورت طرح ملی شهرستانی برگزار گردد وانصافا این امر تمام دست اندر کاران همایش را دلگرم نموده است .باید از معاون استاندار وفرماندار مرند، فرمانده سپاه ورئیس آموزش و پرورش ودیگر روسای  ادارات تقدیر وتشکر نمود.
تمام اهل تسنن وتشیع  معتقد هستندکه اصول و فروع دین در زمان امام صادق ع تبیین شده است .هرچند موضوع شیعه از زمان خود پیامبر پی ریزی گردید . ولی زمان بطوری شد که امام صادق ع توانست حرکت فرهنگی خود را در راستای تبیین احکام و اصول و فروع دین شروع نماید ۴۰۰۰ دانشجو وطلاب در مکتب امام صادق ع کسب علم نموده اند در این تعداد سنی وشیعه حضور داشتند.
همچنانکه علمای سنی معتقد هستند اگر نبود امام صادق ع اصول و فروع توسط وی تبیین نمی شد می توان گفت فرهنگ دین و  امامت ولایت را به یغما می بردند.
نعمت زاده در مورد کار گاه های همایش گفت در تاریخ های ۲۸و۲۹ و۳۰این کار گاهها شروع خواهند شد و در اولین روز افتتاح کارگاه ها توسط نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله آل هاشم انجام خواهد گرفت .
وی مراسم افتتاح کار گاه ها با حضور مقامات عالی شهرستان وعلمای واساتید برگزار خواهد شد .

نعمت زاده محل کارگاهها را به علت زیبائی شهرزنوز و خوش آب وهدا بودن زنوز اعلام نمود که کار گاهها در شهر زنوز برگزار خواهد شد . وجوانان در تهیه این محل متحمل زحمات زیاد شده اند .
امام جمعه مرند تاریخ برگزاری همایش مکتب امام صادق ع را در جریان فصل پائیز ۹۶ اعلام کرد وگفت طبق تصویب شورای فرهنگی عمومی شهرستان  این امر در فصل پائیز فصل علم ودانش برگزار خواهد شد.