آل هاشم در مرند:تهدیدات جدی بر علیه جمهوری اسلامی ایران فرهنگی است

آل هاشم در ادامه سخنان خود گفت خطرناکترین تهدید در مقطع زمانی مربوط به گفتمانی وهویتی است .گفتمان انقلابی از روشهای امام خمینی ره است . ایجاد گروههای تروریستی مانند داعش ،تکفیری وغیره ،وایجاد چالش گفتمانی در مقابل جمهوری اسلامی است .

تهدیدات جدی بر علیه جمهوری اسلامی ایران فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری جوان فردا از مرند

همایش مکتب امام صادق ع با دستان مبارک نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد
حضرت آیت الله آل هاشم ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در شهر زنوز شهرستان مرند گفت : ازاینکه این جمع فرهیخته ودانش آموز وطلبه ها را دراین محفل می بینم امیدوار شدم که دشمن در تهاجم فرهنگی شکست خواهد خورد
مراسم پرشکوه افتتاح کار گاه های مکتب امام صادق ع در شهرستان مرند با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و معاون استاندار وفرماندار ویژه مرند وفرماندهان سپاه ونیروی انتظامی وروسای ادارات در شهر زنوز برگزار شد .
آیت الله آل هاشم در این مراسم علاوه بر تقدیر وتشکر از امام جمعه، فرماندار، وفرماندهان سپاه ونیروی انتظامی، آموزش وپرورش وشهرداران ودیگر روسای عضو  شورای فرهنگی عمومی گفت ، امروز تهدید اصلی که ایران مورد تهاجم قرار گرفته تهاجم فرهنگی دشمن است .
وی افزود ماباید ضمن حفاظت  اقتدار خود در تسلیحات نظامی، باید در امر فرهنگی که مهمترین میدان جنگ است آماده باشیم . دشمن بصورت استحاله می خواهد فرهنگ مارا تغییر دهد .وجود تجهیزات صوتی وماهواره ای واینترنتی و اتحاد عربی وغربی عواملی هستند که می خواهند فرهنگ ایران اسلامی ،اسلامی ایرانی را تهدید کنند.
ودر مقابل نظام ایران اسلامی صف کشیده اند. بطور شبانه روز توطئه می کنند.
آل هاشم در ادامه سخنان خود گفت خطرناکترین تهدید در مقطع زمانی مربوط به گفتمانی وهویتی است .گفتمان انقلابی از روشهای امام خمینی ره است . ایجاد گروههای تروریستی مانند داعش ،تکفیری وغیره ،وایجاد چالش گفتمانی در مقابل جمهوری اسلامی است .
آل هاشم گفت رهبری فرمودند تقویت روحیه ای انقلابی گری را مورد تایید قرارداد گفت،.روحیه انقلابی گری موجب پیروزی ایران درمقابل دشمن است .از روحیه ای انقلابی گری است که می بالیم .
نظام جمهوری اسلامی،با حفظ گفتمان وارزشهای نظام جمهوری اسلامی توانست در دوره کنونی خودرا حفظ و آینده را اعتلابخشد.
اولا نیازمند روحیه انقلابی گری است وانقلابی ماندن است .در تمام سطوح جامعه به منظور مقابله با تهدیدات فرهنگی آحاد مردم باید آتش به اختیار باشند وعمل کنند .
بعضی ها از فرمایش رهبری سوءاستفاده نمودندو بداخلاقی کردند .برداشت بدی نمودند .
منظور رهبر معظم انقلاب از آتش به اختیار یعنی دشمن دارد در امر فرهنگی تلاش می کند تا جوانان مارا از ما بگیرد .هویت جوانان را تغییر دهد .شما مردم بخصوص جوانان باید دست بکار شوید در امر فرهنگ با دشمن قسم خورده مبارزه فرهنگی کنید .جوانان انقلابی باید خود جوش در مقابل دشمن ونفوذ دشمن ونفوذ غرب بپا خیزند وا اسباب  واساس مقابله را فراهم نمایند .

ثانیا،فعالیت فرهنگی در قالب آتش به اختیار خودجوش با رعایت قانون واخلاق اسلامی وبا حفظ حقوق شهروندی .اصولا اقدامات جودجوش و مردمی مکمل برای تداوم وبرنامه اجتماعی فرهنگی است .
دولت وظیفه خود را دارد باید بسترهارا فراهم نماید .ولی باید بدانیم مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن بدون حضور مردم امکان پذیر نیست .
باید سیاستهای برخوردبا فرهنگ نفوذ دشمن در مقابله باشد .با هویت ایران اسلامی واسلام ایرانی نوعی برخورد شود تا ضربه ای به اصول فرهنگ اسلامی نزند.
با توجه به برنامه های آمریکا در منطقه باید در اقتدار نظامی هم تلاش شود .نباید از تسلیحات نظامی غافل باشیم . انقلابی همیشه باید تمام جوانب را ببیند . هم میدان جنگ فرهنگی را وهم میدان جنگ اقتصادی را وهم میدان جنگ نظامی را .
اگر روزی برای کشورمان این امکانات نظامی مهم بود الان انسانهای مظلوم چشم به ما دوخته اند و دل بما بسته اند باید با عزم قوی ومقاوم تر از گذشته با دستورات امام خامنه ای در تداوم راه امام شهدا وشهدای امام با حفظ وحدت کلمه در حفظ دستاوردهای انقلاب جدی شویم.
این مردم با وحدت خود دشمنان را مات کرده اند وقتی دشمن تهدیدات را زیاد می کند مردم وحدت شان را بیشتر می کنند. برای نمونه روز قدس ،۲۲ بهمن ودر دیگر ایام .
باید سعی شود روز به روز آمادگی را حفظ کنیم .
آل هاشم افزود نماز ، نماز،نماز ، باید با نماز خو بگیریم .
امام صادق ع فرمود هیچ عبادتی نداریم که چنین سفارش شده باشد .در  نماز روزانه ۷۰ مرتبه دعوت به نماز می کنیم .با تهذیب نفس می توانیم خودرا اصلاح کنیم.
باید دانش آموز در محیط علم سیاست زده نباشد بلکه در فکر ارتقاء علم خود باشد وباید فهم درک مسائل سیاسی را بداند بدون دخالت در آن .تا درست تصمیم بگیرد .اما نباید محیط درسی ومحیط علم را به جریانات سیاسی تبدیل کند در این صورت غافل از درس وارتقاء علم  خواهد شد وهمه چیز را از دست خواهد داد.
آل هاشم افزود مهمترین مسئله روز را باید آن قدر تکرار کنیم تا مسئولیت خود را بدانیم . مسئله روز جنگ فرهنگی است .ودشمن هم در این مورد باین نتیجه رسیده که نمی تواند با جنگ نظامی با ایران اسلامی بجنگد. باین خاظر از فرهنگ شهادت درس خود را گرفته است والان رو به جنگ نرم آورده است انشاالله با حضور شما جوانان ومسئولین محترم بخصوص امام جمعه پرتلاش مرند وفرماندار علاقمند به مسائل فرهنگی و فرمانده سپاه ونیروی انتظامی و آموزش وپرورش و روحانیت ومعلمین در جنگ نرم با دشمن پیروز میدان خواهیم بود .
نماینده ولی فقیه گفت .تجمع این چنینی واقعا جالب ومی توان گفت مرند بااین روحیه فرماندهی میدان مبارزه با تهاجم فرهنگی شده است .
آل هاشم در مورد نماز جمعه گفت .با توجه به احادیث و روایات معتبر وفرمایشات رهبر معظم انقلاب نماز جمعه قرار گاه و فرماندهی فرهنگی است . مسئولین در این مورد برنامه های خاص دارند ومردم با حضور در نماز جمعه به دشمن نشان بدهند که جنگ نرم وتوطئه آنها اثر ندارد مردم حول محور ولایت امر وامامت هستند وخواهند ماند .