شهردار مرند در نشست خبری با خبرنگاران محلی /در طول یک سال گذشته نه تنها اموالی از شهرداری مرند فروخته نشده است ……

جوان فردا : بودجه نقدی شهرداری مرند در سال جاری مبلغ ۵۶ میلیارد تومان می باشد.
با توجه به الحاق اردکلو و کوی شهید چرمی به شهر مرند افق جمعیتی شهر مرند ١۶٠ هزار نفر در نظر گرفته شده است که این در طرح تفصیلی شهر مرند نیز لحاظ شده و در حال حاضر جمعیت شهر مرند بعد از تبریز دومین شهر استان بحساب می آید.

شهردار مرند در نشست خبری با خبرنگاران محلی /در طول یک سال گذشته نه تنها اموالی از شهرداری مرند فروخته نشده است ……

به گزارش جوان فردا به نقل از  اخبار به روز مرند: این نشست صمیمی که دو ساعت با مطرح نمودن سوالات خبرنگاران در مورد شهرداری مرند بطول کشید.

ابتدا مهندس موحدنیا صمن تقدیر و تشکر از زحمات اصحاب رسانه شهرستان در انعکاس اخبار و رویدادهای خبری و ارائه انتقادات و پیشنهادات سازنده مسئولان را در جهت هر چه بیشتر خدمات رسانی به شهروندان یاری می کنند افزود اگر مشارکت شهروندان در مدیریت شهری پر رنگ نباشد قطعا در این راه موفق نخواهیم شد.

وی گفت بنده شخصاً خودم وقتی از سوی هر شهروند و خبرنگاران شهرستان مشکلی را برای خدمات رسانی به شهروندان مطرح می کنند به گرمی هم بنده و همکاران شهرداری استقبال و در حد توان توانسته ایم توجهات شهروندان راجلب و بیشتر بدهیهای چندین ساله و صدور چک های مدت دار در دست پیمانکاران و یا اشخاص حقیقی را پرداخت کنیم بطوریکه وقتی بنده شهرداری را تحویل گرفتم تنها در حساب شهرداری یکصد هزار تومان وجه نقد بود.

شهردار مرند در ادامه اضافه کرد این بحران که برای شهرداری و شورای شهر مرند بوجود آمد الان توانسته ایم با کمک و مساعدت مسئولان و مشارکت و حضور مردم بخشی از این مشکلات را حل کنیم که بخشی ازبدهی ها را پرداخت و حقوق معوقه چند ماهه پرسنل و کارگران را به روز برسانیم.

شهردار مرند همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در کلیه بخش ها در این مدت مدیریت شهری مهمترین فعالیتهای شهرداری را به شرح ذیل و سوالات مطرح شده برشمردند.

در طول یک سال گذشته نه تنها اموالی از شهرداری مرند فروخته نشده است بلکه به ارزش یک میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان زمین در شهرک میلاد مرند خریداری شده و به اموال شهرداری اضافه شده است
بودجه نقدی شهرداری مرند در سال جاری مبلغ ۵۶ میلیارد تومان می باشد.
با توجه به الحاق اردکلو و کوی شهید چرمی به شهر مرند افق جمعیتی شهر مرند ١۶٠ هزار نفر در نظر گرفته شده است که این در طرح تفصیلی شهر مرند نیز لحاظ شده و در حال حاضر جمعیت شهر مرند بعد از تبریز دومین شهر استان بحساب می آید.
تالار شهر ( تالار ازدواج آسان) در مرحله نما کاری می باشد و طبق قرارداد پیمانکار تا آخر شهریور تحویل داده می شود.
پارک شهر مرند با اعتبار ۴٠٠ میلیون تومان به صورت کامل مرمت و سامان دهی شده است.
پایانه روستایی شمالی مرند در جنب باغ رضوان با پیشرفت فیزیکی بیش از ٩٠درصد در حال ساخت است و پس از بهره برداری از این ترمینال، پایانه غربی مرند نیز احداث خواهد شد.
مقرر شده است پیمانکار فاز دوم گلزار شهدای باغ رضوان که بر اثرعدم رعایت نکردن اصول فنی منجر به ریزش سقف این بخش شده است عملیات مرمت را انجام دهد و شهرداری مرند تنها ٢۵ میلیون تومان هزینه مصالح را پرداخت خواهد کرد.
به دلیل عدم رعایت اصول فنی در ساخت پل ولایت طبق اعلام نظر کارشناسان دادگستری و اساتید دانشگاه تبریز و کارشناسان استانداری دیوار این پل در حال تخریب است؛ شهرداری مرند نیز برای اجرای عملیات مرمت سازی این پل آگهی مناقصه را با شرکت های کاملا تخصصی در این امر اجرا کرده است که بعد از مشخص شدن پیمانکار عملیات مرمت آغاز خواهد شد، همچنین از پیمانکار قبلی پل ولایت شکایت شده است. وپرونده مراحل قانونی خود را طی می کند.
در سال گذشته مقدار ٨۵٠ تن قیر از طریق بورس به صورت نقدی خریداری شده است و همچنان نهضت آسفالت دهی خیابان ها و معابر شهر ادامه دارد.
طبق بازرسی های انجام شده وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی پارک ها، دستور رسیدگی به این سرویس ها داده خواهد شد اما مردم نیز خود در تمیز نگه داشتن سرویس های بهداشتی شهر تلاش کنند‌.
از طرفی شهرداری مرند برای چندین مسجد در سطح شهر ماهانه مبلغی پرداخت میکند تا سرویس های بهداشتی این مساجد برای استفاده عموم شهروندان دایر باشند.
مشکل سند زمین های شهرک میلاد مرند حل شده است و ارائه سند از طرف شهرداری بلامانع می باشد.
در مسیر ورودی مرند از سمت تبریز در سال های گذشته طرحی به نام دروازه قرآن مطرح بود که حتی برای اجرای این طرح چندین میلگرد به زمین زده شده است اما واقعیت این است که هیچ سند، مدرک و قراردادی مبنی بر وجود چنین طرحی در شهرداری وجود ندارند و حتی از کسانی که این میلگردها را به زمین زده اند خبری در دست نیست.
در محل بیمارستان تخصصی که در گذشته کلنگ زنی شده است مجتمع تفریحی، خدماتی و تجاری طرح کشتی نوح احداث خواهد شد(باتوجه به احداث بیمارستان ٣٠۴ تختخوابی در شهرک ولیعصر مرند و کمک شهرداری به این بیمارستان، ساخت بیمارستان تخصصی منتفی شده است)
چارت سازمانی جدید برای شهرداری مرند ارسال شده است که در آن تعداد پرسنل غیر کارگری ٣١٠ نفر در نظر گرفته شده است این در حالی است که تعداد پرسنل کارگری شهرداری مرند در حال حاضر بیش از ۴٠٠ نفر می باشد که موجب بروز مشکلات عدیده مالی در پرداخت حقوق ها شده است.
همچنین سازمانی جدیدی به نام سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری برای شهرداری مرند تصویب شده است و در چارت سازمانی جدید تغییراست در معاونت ها و اساسنامه سازمان آتش نشانی ایجاد شده است.
photo_2017-07-24_09-27-58photo_2017-07-24_09-17-59