چمیده فر : زمان ،زمان تحلیل است .

جوان فردا : چمیده فر در مورد ذات خبرنگاری گفت ،خبرنگاری عشق است که در ذات انسانی وجود دارد این عشق خاموش شدنی نیست .پس از این آتش فروزان در روشنائی جامعه استفاده کتیم .

 

به گزارش خبرنگار جوان فردا از مرند

     

مراسم و همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان مرند با حضور مقامات عالی شهرستان و خانواده های خبرنگاران و تمام فعالین سیاسی و اجتماعی در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۱۸ در سالن فرهنگسرای شهرداری مرند با حضور میهمان ویژه مهندس محمدحسن چمیده فر معاون فرهنگی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.


چمیده فر از وجود   ۳۰۰ خبرنگار و پایگاه خبری و نشریه در سطح استان خبر داد و گفت از اینکه خود را در این جمع خبری می بینم خیلی خوشحال شدم . مانند این جمع ،مجموعه تفکرات محتلف سیاسی هستندو هر خبرنگاری با تفکر سیاسی خود در حول محور ولایت در راستای اصلاح و پیشرفت جامعه قلم فرسائی میکنند. این جلسه در شهرستانها را برای اولین بار در این شهرستان می بینم . این جلسه نشان از فرهنگ بالای شهرستان است. ونشان از همدلی مسئولین عالی منطقه مرند و خبرنگاران است . وی گفت در سطح استان حدود ۳۰۰ نشریه و پایگاه خبری وجود دارد.

چمیده فر افزود اکنون زمان خبر نیست ، چون تلگرام رقیب خبر رسانان شده است . حال زمان آن است که خبرنگاران و مدیران مسئول و سردبیران برای یک موضوع لاینحل و مشکل دار تحلیل بنویسند و راهکارهای مناسب در حل مشکل مردم و جامعه را بیان کنند.

چمیده فر  در مورد نظر دولت مردان تدبیر امید در مورد جراید گفت  . هیچ مقامی نباید از جراید و خبرنگار بخاطر نوشتن مطلب شکایت کند. .شکایت از یک خبرنگار نشان از ضعف مدیر است . مدیر قوی و کار آمد نباید از یک خبرنگار رو بسوی دادگاه بگذارد.

چمیده فر در مورد نقش خبرنگاران در جامعه گفت : خبرنگاران سربازان مبارزه با جنگ نرم دشمن هستند که برای مبارزه با جنگ نرم دشمن از جیب خود هزینه می کنند.

وی در مورد پیشنهاد کانون خبرنگاران شهرستان مرند مبنی بر اعمال نظر بر اعتبارات فرهنگی ادارات گفت این حقیقت موضوع است باید ادارات در مورد هزینه اعتبارات فرهنگی دقت کامل داشته باشند . و خبرنگاران را برای خود بازوان فرهنگی بشناسند .

چمیده فر در مورد ذات خبرنگاری گفت ،خبرنگاری عشق است که در ذات انسانی وجود دارد این عشق خاموش شدنی نیست .پس از این آتش فروزان در روشنائی جامعه استفاده کتیم .