دهقانی : احساس امنیت از خود امنیت والاتر است.

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند با خبرنگاران  و ، خبرنگارانِ کانون خبرنگاران شهرستان مرند به گزارش خبرنگار جوان فردا از مرند سرهنگ کاظم دهقانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند: خبرنگار یکی از مشاغل ارزشمند جامعه است عظمت این شغل شهادت خبرنگارانی است که در جبهه به شهادت رسیده اند. خبرنگار وجدان بیدار جامعه […]

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند با خبرنگاران  و ، خبرنگارانِ کانون خبرنگاران شهرستان مرند

به گزارش خبرنگار جوان فردا از مرند

سرهنگ کاظم دهقانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند: خبرنگار یکی از مشاغل ارزشمند جامعه است عظمت این شغل شهادت خبرنگارانی است که در جبهه به شهادت رسیده اند. خبرنگار وجدان بیدار جامعه است خبرنگار چشم و گوش جامعه است ، خبرنگاری یعنی امانت داری و صداقت گوئی است .

دهقانی در مورد جایگاه خبر گفت خبر باید در احساس امنیت اثر منفی نگذارد. خبرنگار باید در احساس امنیت جامعه اثر مثبت داشته باشد در خصوص امنیت و روانی نقش بسزائی داشته باشد.

دهقانی افزود احساس امنیت جامعه از خود امنیت بهتر است . خبرنگاران در ایفای امنیت در جامعه مانند افسرانی هستند که شب و روز ندارند .

 وی گفت : در اطلاع رسانی بعضی از خبرهای امنیتی و سوء امنیتی باید دقت بیشتر شود . چرا که د ر روح و روان مردم و امنیت اثر گذار است .

دهقانی از شیطنت یک خبرنگار گفت ،اخیرا نیروهای پلیس از یکی از روستاها تعداد ۵۰هزار قرص روانگردان کشف کرده بودند که یک خبرنگار شیطنت کرده بود محل این خبر را یکی از داروخانه های شهرستان مرند نوشته بود .کم مانده بود که این خبر جامعه داروسازان را تحریک کند.وبرای جامعه مشکل ایجاد نماید .

دهقانی در مورد دنیای مجازی گفت : دنیای مجازی علاوه براینکه یک فرصت است ولی اگر غفلت کنیم یک آفت بزرگی است . اگز دست روی دست بگذاریم دیگر به اهداف تعریف شده نخواهیم رسید . خبرنگاران باید مسلح  به تقوا و امانت داری و صداقت گوئی باشند.و خبرنگاران باید خوراک دنیای مجازی را همیشه آماده وعرضه کنند. واز مردم در این مورد یاری وکمک بگیرند.

دهقانی در مورد فعالیتهای نیروی انتظامی گفت : کلاسهای آموزشی با همکاری آموزش و پرورش وبهزیستی ودانشگاهها برگزار شده داست و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی دوش به دوش مردم و خبرنگاران در امر آموزش آمادگی کامل دارند.در امر آموزش در سطح استان جز مشاورین سطح یک در امر بانوان داریم.

وی افزود الحمدالله در این شهرستان با توجه به فرهنگ بالای جامعه مردم همیشه با نیروی انتظامی در امر حفظ امنیت همکاری خوبی دارند .

 دهقانی خطاب به خبرنگاران گفت نباید همیشه پر لیوان را دید ،باید نیمه لیوان وخالی بودن لیوان را هم دید هیچ کس مانند چهاده معصوم ،معصوم نیستندباید هر خبر توسط مدیر مسئول خبرگزاری تجزیه وتحلیل گردد و بعداز آنالیز و بررسی نقاط قوت و ضعف آن دست به انتشار زد دهقانی از خبرنگاران خواست ازشما میخواهم قلم زنی و خبرنویسی را در راستای توسعه وپیشرفت منطقه بکار گیرید .

دهقانی بعداز سخنان خود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

وی در مورد سوال اخبابروز مرند گفت موضوع تجمع تاکسی از وظائف دیگر ارگانهاست ماهم عضو شورای ترافیک هستیم هرگونه تصمیم بگیرند نیروی انتظامی درراستای راحتی مسافرین آماده گی کامل داریم.

دهقانی در پاسخ سوال دارا خبر گفت : سیاست و وخواسته فرماندهی نیروی انتظامی رفتار خوب با مردم است رفتار پلیس باید نمونه باشد نحوه برخورد باید طبق موازین عرفی و شرعی و قانونی باشد رفتار خشن باید وقتی انجام گیرد که متخلف سوءاستفاده می کند .

دهقانی در مورد شعبه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت این شعبه در کنار اداره آگاهی در حال فعالیت هستند. با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب بر اثر فعالیت شبانه رئوزی نیروهای انتظامی پلیس امنیت ومبارزه با مفاسد اقتصادی در چهار ماهه اول ۹۶ ۴۰% کشفیات در سال ۹۵ کشفیات داریم .

دهقانی در پاسخ سوال تریبون آزاد گفت باید با اصل موضوع سرقت مبارزه کرد سارق بر حسب نیاز باین سرقت دست می زند باید خودمان در ایجاد امنیت از سارقین اقدام کنیم .وی گفت ما در مرند تیم سرقت سابقه دار نداریم بلیکه سارقین از معتادین هستند که با جمع آوری معتادین آمار سرقت کاهش یافته است این یعنی رابطه مستقیم معتادین با موضوع سرقت .

دهقانی در پاسخ خبرنگار دو هفته نامه طلوع آذربایجان گفت موضوع یک طرفه بودن خیابان طالقانی از مصوبات شورای ترافیک می باشد . وی در مورد فعالیت رانندگان شخصی در امر مسافرکشی گفت در این مورد باید نیمه لیوان را دید . باید تمام جوانب را رصد کرد. پلیس در برخورد عاجز نیست ولی باید حال مردم را درنظر گرفت

دهقانی از کاهش تصادفات در سطح شهر گفت کاهش فوت در تصادفات شهری ، نشان از بالا رفتن فرهنگ رانندگی در سطح شهر است با اجرای قانون این امر محقق شده است .

وی در مورد کشف مواد مخدر گفت ۵۷% افزایش در کشف موادر مخدر داریم . وقطعا بدانید پلیس بیدار وهوشیار است  و کلیه رفتار متخلفین را رصد می کند . و کلیه فروشندگان مواد مخدر و مشروبات الکی تحت کنترل پلیس می باشند و اخیرا تعدادی از افراد مخل امنیت را دستگیر و تحویل مقامات قضائی داده ایم .

سرهنگ یدالله  امجد رئیس اداره حفاظت واطلاعات نیروی انتظامی مرند در نشست خبری با خبرنگاران کانون خبرنگاران شهرستان مرند گفت ،فقط پلیس نیروی انتظامی است که از اولین دقایق تا آخرین دقایق در عرض شبانه روز در خیابانها در راستای امر به معروف و نهی از منکر در حال فعالیت است .

امجد گفت در سطح استان ،شهرستان مرند در بحث حفاظتی و صیانتی در سطح استان مقام عالی کسب نموده ایم . وهمکاران از بدو استخدام تا بازنشستگی زیر پرچم ولایت وزیر نظر بازرسی می باشند.

امجد شماره تلفن های ۱۱۰ _ ۱۱۶ _ ۱۹۷ را برای تماس واعلام انتقاد وتشویق اعلام نمود. و همچنین شماره تلفن همراه خود را اعلام کرد وگفت در تمام ساعات شبانه روز در خدمت مردم و خبرنگاران هستیم .