فرماندارمرند:مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما دارد .

فرماندارمرند:حفظ و تثبیت مالکیت موقوفات از وظایف اصلی اوقاف است و باید به جد پیگیر این موضوعات باشد .

فرماندار

به گزارش خبرنگا جوان فردابهنقل از سایت فرمانداری مرند:به مناسبت هفته وقف ، رئیس و کارکنان اداره اوقاف مرند با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند . به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرماداری ویژه شهرستان مرند ،در این دیدار معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از تلاشهای مجموعه اداره اوقاف، خاطر نشان کرد : مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما […]
به مناسبت هفته وقف ، رئیس و کارکنان اداره اوقاف مرند با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرماداری ویژه شهرستان مرند ،در این دیدار معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از تلاشهای مجموعه اداره اوقاف، خاطر نشان کرد : مساله وقف ریشه در فرهنگ دینی ما دارد ، و در طول سالیان متمادی موقوفات زیادی از طرف مردم مسلمان انجام شده است .

کرمی با اشاره به آثار فرهنگی و اجتماعی وقف در جامعه اسلامی گفت: وقف سنت حسنه ای است که ریشه در دین مبین اسلام دارد و اصلی ترین فلسفه وقف حذف فقر در جامعه و گسترش روحیه انفاق در جامعه و پر کردن خلا ها و برطرف کردن نیازهای فرهنگی در جامعه است .

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به وجود اماکن و بقاع متبرکه در شهرستان افزود: وجود فضای کافی و نیز حضور مردم در این اماکن ، ظرفیت خوبی برای فعالیتهای فرهنگی و مذهبی است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند بیان داشت : مهمترین کار در ترویج فرهنگ وقف اعتماد سازی است و اداره اوقاف و امور خیریه باید در جهت اعتماد سازی در بین مردم تلاش کند چنانچه در سال ۹۳ وقف ۲۰ درصد افزایش یافته که نشان از تحقق این امر است.

وی با اشاره به وظیفه خطیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گفت: حفظ و تثبیت مالکیت موقوفات از وظایف اصلی اوقاف است و باید به جد پیگیر این موضوعات باشد .

کرمی در پایان خواستار همکاری و همیاری با سایر نهادها در جهت کمک به مستمندان و اجرای برنامه های فرهنگی در امام زاده ها شده و تاکید کرد : امیدوارم اجرای برنامه های فرهنگی مختص ایام عزاداری نباشد و در سایر روزها و مناسبت ها برنامه هایی جهت حضور مردم اجرا شود.

در ابتدای این دیدار حجت الا سلام جباری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گزارشی از عملکرد این اداره در طول یکسال گذشته پرداخت.

۱