اگر نبودن شهدای مرزبوم و انقلاب اسلامی و مدافعین حرم قطعا امنیت پایدار نداشتیم .

جوان فردا:جلسه برگزاری مراسمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اجتماع بزرگ عزاداران شهرستان مرند به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید

جلسه برگزاری مراسمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اجتماع بزرگ عزاداران شهرستان مرند به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید

به گزارش جوان فردا    javanefarda.ir از مرند

هفته دفاع مقدس را باید شناخت . این روز اهمت فراوانی دارد تا اینکه این روز یک روز ملی است ورسالت این مراسمات این است که تاریخ را به نسل های امروزی و آینده انتقال دهیم . وی افزود اگر این فرهنگ دفاع را نتوانیم به نسلهای بعداز خود انتقال دهیم قطعا مقصر هستیم . همه باید جوانان را به امر دفاع مقدس آشنا سازیم .

راستگو گفت ، نباید مدافعین مرزبوم ایران ومدافعین حرم را از یاد ببریم باید بدانیم در جامعه چه می گذرد . اگر نبودن شهدای مرزبوم و انقلاب اسلامی و مدافعین حرم قطعا امنیت پایدار نداشتیم .

راستگو در مورد پدافند غیر عالما و آشنائی و آمادگی جامعه گفت . باید جامعه را در موضوع پدافند غیر عامل آماده کنیم . و نباید غافل از ترفندهای دشمنان باشیم . اگر ربتوانیم برنامه های هفته دفاع مقدس را به جامعه انتقال دهیم یعنی آشنا نمودن نسل امروز و جوانان از فرهنگ دفاع مقدس است .

فرمندار مرند متذکر شد تمام روسای ادارات برنامه ریز کاری خود را در برگزاری هرچه با شکوهتر مراسمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس با دبیر ستاد که بر عهده سپاه است اعلام دارند و مسئولین درونی هر برنامه بر عهده اجرا کننده برنامه می باشد .

راستگو خبر از انتخاب دکتر بهبودی رئیس سازمان برنامه بودجه استان از سوی نماینده ولی فقیه وامام جمعه تبریز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند داد وگفت باید برنامه های گرامیداشت نشانگر حماسه های رزمندگان باشد .

در این چلسه خوش ترکیب رنماینده سپاه در جلسه گفت ۱۶ کمیته برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس تعریف شده است باید تمام برنامه در این راستا به دبیرخانه ستاد تا۹۶/۰۶/۲۵اعلام تا در لیست اجرای برنامه ها درج گردد.

خوش ترکیب افزود مصادف شدن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم را به فال نیک می گیریم .وباید برنامه های ما نشانگر پیوند دفاع مقدس با عاشورای حسینی باشد

وی خبر از اجرای طرح کرامت در مناطق محروم خبرداد وگفت برای ۱۲۵۰دانش آموز در امر تهیه لوازالتحریر ودیگر امکانات در مناطق مورد نظر واجرای طرح کرامت پیش بینی شده است .

حاضرین در این جلسه نقطه نظرات خودرا بیان داشتند .

حسین زاده مسئول پرورشی وتربیتی آموزش و پرورش از تجمع دانش آموزان در ایام دهه محرم خبرداد دوگفت این تجمع دانش آموزان آشنائی دانش آموزان با سنت عزاداری حسینی است.

وی افزود مصادف شدن هفته دفاع مقدس با بازگشائی مدارس و شروع دهه پرفیض محرم گفت این ایام را هفته دفاع را با نام مقاومت و بازگشائی مدارس را با نام مهر و ماه محرم را با نماز شروع خواهیم نمود . 

رجب زاده نسبت به تجمع هیاتهای عزاداری یک نظر دیگر داشت . وی گفت باید دراین تجمعات فرهنگ سنتی عزاداری منطقه انتقال یابد این تجمع یک فرهنگ انتقال یافته از یک استان است .بیائید فرهنگ سنتی شهرستان را به رخ جامعه بکشیم . فرهنگ سنت عزاداری شهرستان در تاریخ زبان زد خاص وعام است .

رجب زاده خبر از چهار همایش داد وگفت ۱_ هماسه عاشورا با حضور مسئولین و مداحان ۲_ همایش طلایه داران تبلیغ که ۶۰۰طلبه در قم و ۱۳۰روحانی در سطح شهرستان و دیگر طلبه های که در طلّابیه مرند مشغول تحصیل هستند می باشد وهمه اینها بومی هستند۳_ ورود به آسیب های اجتماعی ۴_ هیات های مبلغان

فرجی رئیس اداره ارشاد مرند خبر از برگزاری محلاتی نمایش ها با نام خانه خون داد وگفت در این ایام هنرمندان مرندی در انتقال فرهنگ دفاع و سنت عزاداری حسینی کارهای خوبی انجام داده اند که در این ایام در محلات و سالنهای شهرداری ،ارشاد، سپاه برگزار خواهد شد .

فرجی گفت در ایام ددهه فجر برای عموم مردم بلیط سینما نیم بها شده است .تا عموم مردم از این امر استفاده نمایند .