آل هاشم : پس بخود آئیم و با مردم به تواضع رفتار کنیم

جوان فردا : دکتر آل هاشم در سفر رسمی خود به مرند بعداز بازدید از مدرسه طلابیه م برداران امام زمان عج شهرستان مرند در سالن اجتماعات ساختمان دفتر امام جمعه مرنددر جمع روحانیت مرند حضور یافت وبعداز خوش امدگوئی حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده نماینده ولی فقیه در شهرستان مرند و امام جمعه مرند به ایراد سخنرانی پرداخت .

 حضرت آیت الله دکترسید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه دراستان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در جمع روحانیت مرند حضور یافت.
به گزارش جوان فردا از مرند/تصویر از کانال آل هاشم

دکتر آل هاشم در سفر رسمی خود به مرند بعداز بازدید از مدرسه طلابیه م برداران امام زمان عج شهرستان مرند در سالن اجتماعات ساختمان دفتر امام جمعه مرنددر جمع روحانیت مرند حضور یافت وبعداز خوش امدگوئی حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده نماینده ولی فقیه در شهرستان مرند و امام جمعه مرند به ایراد سخنرانی پرداخت .
آل هاشم در شروع سخنان خود شهادت ام ابیها حضرت فاطمه الزهرا س را به تمامی شیعیان بخصوص به مردم ولایتمدار شهرستان مرند و جامعه روحانیت تسلیت گفت .
آل هاشم در ادامه سخنرانی گفت انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود در این مدت در حوزه اقتصاد ، اجتماعی، صنعتی ونظامی به موفقیت های بزرگی دست یافته است وی تاکید نمود باید از دست آوردهای انقلاب به مردم بگو.ئیم از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی که با تعطیلی دانشگاهها روبرو شدیم نشان از یک حرکت فرهنگی بود .


نماینده ولی فقیه در استان افزود امروز دشمنان نظام مارا تهدید می کنند و خط ونشان می کشند بعید است که دشمن با عملیات نظامی ایران اسلامی را تهدید کند و دشمن خوب میداند ایران به کجا رسیده است .
دشمنان ایران خوب میدانند در حمله زمینی نمی توانند با ایران درگیر شوند مگر با چند هواپیما و یا با چند کشتی دزدکی به ایران حمله کند حمله دست اوست ولی نتیجه با ایران خواهد بود .
آل هاشم خطاب به روحانیت گفت ولی دشمن از ترفند های خود بر علیه ایران مایوس شده است ولی امروز با توطئه دیگر وارد صحنه شده است ودر تلاشند این نظام اسلامی را از داخل از بین ببرند باید هوشیار باشیم با بصیرت خدائی تمام جریان داخلی وخارجی را رصد کنیم اگر چنین نکنیم رمز موفقیت در دست انهاست . با بی بصیرتی نخواهیم توانست در مقابل توطئه های دشمنان پیروز شویم باید با بصیرت خدائی یعنی شناخت لحظه ها را تشخیص دهیم تا کار خود را انجام دهیم اگر بصیرت خدائی نداشته باشیم قطعا ناآگاهانه به هدف دشمن کمک خواهیم نمود .پس باید بگوئیم انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود شما روحانی در این انقلاب فرهنگی نقش بسزائی داشتید باید تداوم ان هم این مسئولین را به آخر برسانید .
وی اضافه نمود چه کسی باید در مقابل هجمه دشمن ایستادگی کند؟ و به مردم خط دهد آیا غیر از روحانیت و فضلای طلابیه مرجع دیگری است که در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن وارد میدان شود .؟
آل هاشم افزود رهبری معظم انقلاب با اگاهی و بصیرت خدائی ۲۶ سال پیش اشاره تهاجم فرهنگی و شبیه خون فرهنگی و ناتو فرهنگی و نفوذ فرهنگی و جنگ نرم اشاره فرموده اند دشمن میخواهد با این ترفندهای انقلاب اسلامی را از ایران با مشکل مواجه نماید
امام جمعه تبریز اشاره به اغتشاشات اخیر در بعضی شهرها نمود وگفت اعتراضات باید به راهش که معقول است انجام گیرد تا دشمن سوء استفاده نکند دشمن خواست موج سواری نماید ولی با حضور مردم ایران با پشیمانی روبرو شد مردم مشکلات اقتصادی دارند نباید این را منکر شد البته این مشکلات در یک روز انباشته نشده است . بلکه با توجه به نقشه های دشمن و کم کاری یا عدم آگاهی به مسئولیتها بوجود آمده است ولی با این اوصاف مردم پاسخ دندان شکنی به موج سواران دادند
آل هاشم خطاب به روحانیت حاضر گفت وقتی در گفته هایمان موفق خواهیم شد که به گفته خودمان عمل کنیم نه اینکه در منبر صحبت کنیم ولی بعد از منبر خبری از عمل سخنان خود نداشته باشیم .
این درست نیست که دیگران را نهی کنیم ولی خودمان به این نهی توجه نکنیم .لازمه تاثیر گذاری سخنان علما   و راهنمائی علما عبارت است از عامل بودن . علمای یعنی به گفته خود عمل کند تا دیگران از رفتار وکردار و اعمال علما درس بگیرند تا آنها هم عملی کنند.
امام جمعه تبریز گفت عامل بودن علما یعنی به گفته های خودشان عمل کنند تا دیگران از رفتار وکردار و عمل علما درس بگیرند تا انها هم عمل کنند
آل هاشم گفت افرادی با سخنان علما به بهشت خواهند رفت ولی آن علما منتظر خواهند ماند . برادران گرامی طلاب خیلی لذت بردم در حضور امام جمعه مرند خیلی خوشحال شدم در بین طلاب دانشجویانی در سطح کارشناسی و ارشد و دکترا در این حوزه مشغول در س خواند هستند
نماینده ولی فقیه در استان گفت مقبولیت امام در جامعه افتادگی و متانت و تواضع بود باید بخاطر خدا غرور خود را بشکنیم به دانش آموز سلام دهیم که با ارزشتر از سخنرانی عمل است . میزها ، روسا و مسئولین و کارکنان را فریب ندهد اگر در کاخهای مجلل زندگی کنبم و در نماز خواندن شب و روز روزه گرفتن بدون عمل تاثیر ندارد.
آل هاشم گفت پس بخود آئیم چرا به مردم تواضع نشان ندهیم ؟رمز موفقثیت طلاب و فضلا تواضع با مردم است احترام به آرای مردم و عقاید مردم است که باید در رفتار و کردار عمل کنیم
وی به روحانیت گفت وقتی وارد مسجد شدید دنبال جا در گوشه منبر نباشید تزکیه نفس یک عامل خودسازی است تزکیه نفس یعنی پاکیزگی است باید در مقابل ترفندهای نظامی تهدید نمود.
اگر خود را اصلاح نکنیم چطور میتوانیم دیگران را اصلاح کنیم نباید همیشه دنبال فکر دنیوی باشیم باید آخرت را درنظرگرفت تااینکه در فکر خودمان باشیم ضمن فکر کردن به مال دنیا کمی به آخرت فکر کنیم
وی خطاب به روحانیت گفت شما بعنوان مبلغان دین ومذهب در هرکجا صحبت نمودید مبتلا به اطاله کلام نباشید . چون کوتاه سخن گفتن دو فایده دارد اگر خوب صحبت کنید و کم حرف بزنید مستعمون خواهند گفت ای کاش دوباره سخنرانی مینمود دوماً اگر بد سخن گفتید خواهید دید حاضرین خواهد گفت خدا امواتشان را بیا مورزد با کم حرف زدن ما را راحت نمود .


حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرند ورئیس حوزه علمیه شهرستان مرند وعضور شورای سیاتسگذاری مدارس علمیه استان در این مراسم با شکوه گفت الحمدالله از روزی که وارد این شهرستان شدیم کارهای فرهنگی را پیش گرفتیم و وحدت را حول محور ولایت سرلوحه برنامه های خود قراردادیم و یاخت ساختمان طلابیه برادران و خواهران دستور کار بود الحمدالله به پایان رساندیم . حسینیه امام خمینی ره را با یاری مردم تمام نمودیم الان بعنوان محل برگزاری نمازجمعه می باشد
نعمت زاده درمورد آمار شهدای شهرستان مرند گفت ۶۸۰ شهید در سطح شهرستان داریم وتعداد رزمنده در جبهه ۷۷۷۰نفر بودند.