افتتاح همزمان چندین پروژه عمرانی با حضور استاندار آذربایجان شرقی

جوان فردا : استاندار آذربایجان شرقی، روز شنبه در آئین افتتاح همزمان پروژه های دهه فجر این شهرستان افزود: خدمت گزاران انقلاب اسلامی باید توجه کنند حاجت مردم نعمتی برای مسئولان است. مجید خدابخش افزود: مدیریت جهادی به معنای کار شبانه روزی و مراجعه دولتمردان جهت رسیدگی به مطالبات مردم است. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت […]

جوان فردا از مرند به نقل از روابط عمومی فرمانداری مرند

استاندار آذربایجان شرقی، روز شنبه در آئین افتتاح همزمان پروژه های دهه فجر این شهرستان افزود: خدمت گزاران انقلاب اسلامی باید توجه کنند حاجت مردم نعمتی برای مسئولان است.
مجید خدابخش افزود: مدیریت جهادی به معنای کار شبانه روزی و مراجعه دولتمردان جهت رسیدگی به مطالبات مردم است.


استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی اظهار کرد: اصلی ترین وظیفه ما اشتغال زایی بوده و این کار به دست بخش خصوصی محقق می شود و وظیفه دولت فراهم کردن زیرساخت است.
خدابخش به ظرفیت و پتانسیل مرند در اشتغال زایی اشاره کرد و ادامه داد: شهرک های صنعتی بهترین پتانسیل برای ایجاد اشتغال زایی است و در این شهر با همکاری سرمایه گذاران ترکیه ای شهرک صنعتی احداث شود.
وی گفت: نباید اجازه دهیم جوانان تحصیل کرده مرندی از این شهر به شهرها دیگری کوچ کنند و تنها راه رسیدن به آن ایجاد اشتغال است.

فرماندار ویژه مرند نیز در این آئین گفت: ۵۲ پروژه با اعتبار بیش از ۷۷۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال در این شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
علیار راستگو افزود: سیلو ذخیره آرد گندم با ظرفیت ۲۵ هزار تن، کلینک تخصصی مرند با ۵۰ میلیارد ریال و ام آر آی و اندوسکوپی با ۱۳۰ میلیارد ریال امروز به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری مرند مستقر است، اظهار کرد: در حوزه های مختلف خدماتی، گردشگری و کشاورزی این دبیرخانه فعالیت می کند و اقدامات خوبی در سطح شهرستان مرند انجام شده است.
فرماندار ویژه مرند یادآوری کرد: در راه سازی، پل سازی، جمع آوری فاضلاب و شبکه داخلی شهر اقدام های اساسی انجام شده و در اواخر بهمن کلنگ تصفیه خانه مرند به زمین زده می شود.
راستگو ادامه داد: پایبندی به قانون، عدم ورود به حاشیه توسط دستگاه های اداری و وحدت و انسجام درونی شهرستان از جمله محورهای مهم در مرند به شمار می رود.
وی گفت: از سال ۱۳۹۵ تاکنون بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال در مرکز سلامت و درمانگاه، هزینه شده است و علاوه برآن نیز امروز شاهد افتتاح کلنیک تخصصی مرند هستیم.

امام جمعه مرند نیز در این آئین با بیان اینکه بدترین و بزرگ ترین خطری که کشور و نظام را تهدید می کند، کم اعتمادی یا بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان است، گفت: عملکرد مسئولان نقش اول را در این زمینه دارد.
حجت الاسلام علی نعمت زاده افزود: تداوم حضور مردم در صحنه های مختلف و راهپیمایی ها، انتخابات و در بحران های خطرناکی که همیشه مملکت را تهدید می کند، مثال زدنی است و باید نسبت به رفع مشکل آن ها اقدام اساسی انجام شود.
وی اظهار کرد: عدم همراهی مردم این خطه با اغتشاشگران اخیر، مدال بزرگی برای استان آذربایجان شرقی است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: مشکل اصلی این شهرستان آب بوده و اولین مطالبه مردم از مسئولان است که با وجود اعتبارات در این بخش مسئولان استان نسبت به این مشکل بی تفاوت هستند.
محمد حسن نژاد نماینده قانونی افزود: جابجایی اعتبار از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای آبرسانی به دشت های هرزندات و یکانات به صورت مکتوب اعلام شده اما تاکنون موفق به اخذ این مبلغ نشده ایم.
وی تامین آب شرب را از دیگر مشکلات مرند عنوان کرد و از استاندار آذربایجان شرقی خواست نسبت به جذب اعتبار فاینانس در زمینه آب شرب این شهرستان دستورهای لازم را صادر کند.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با تاکید بر اینکه مرند از نبود اشتغال نیز رنج می برد، اظهار کرد: وزرای صنعت معدن و تجارت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی ۲ پروژه صنعتی را در مرند کلنگ زنی کرده اند اما وقتی این پروژه ها اجرایی نمی شود مردم نسبت به حاکمیت، دولت و مجلس بدبین می شوند.