فرش قرمز پهن شده زیر پای مبل فروشان وارداتی درمرند به خاکستر تبدیل شد

جوان فردا : طبق قرارداد منعقده فی مابین افتتاح کننده نمایشگاه با اتاق اصناف موجب شد مبل سازان با خسارت دادن از جیب خود بدون هیچ معامله ای فرش قرمز پهن شده را به خاکستر تبدیل کنند اتاق اصناف باید معقول تر از این وارد عمل می شد .

فرش قرمز پهن شده زیر پای مبل فروشان وارداتی درمرند به خاکستر تبدیل شد

همه می دانند شهرستان مرند قطب مبل در کشور شناخته میشود وجود بیش از ۲۰۰۰ تولیده کننده مبل که لااقل بیش از ۸۰۰۰ هزار نفر دراین صنعت مبل سازی مشغول کار هستند تمام مسئولین در  کاگروههای اشتغالزائی در فکر ایجاد شهرک صنعتی برای این صنف صحبت های می نمایند

ولی متاسفانه یک ماه مانده به عید که فصل بهار برای کارگران امر تولید مبل می باشد بدون در نظر گرفتن حق و حقوق این صنف قرارداد فروشگاهی بنام نمایشگاه در سالن ورزشی ولیعصر تدارک می بینند .طبق شنیده ها تولید کنندگان وصاحبان فروشگاه های مبل در مرند از چنین تصمیمی مطلع نبودند .

لذا کارفرماین و تولید کنندگان مبل در شهرستان مرند بعداز پی بردن به نداشتن مجوز قانونی از منعقد کننده قرار داد خواستند باید این قرار داد لغو گردد . بعداز رایزنی معترضین به این فروشگاه مقرر میشود ضررو زیان وارده را تولید کنندگان به مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰۰ تومان بپردازند این مبلغ معلوم نیست از چه بابی خواهد بود به مقاله دیگر موکول می گردد .

لذا یکی از فرزندان مبل فروشان به جوان فردا گفت قلک عیدی خودرا شکستم و ۲۵۰هزار دادم تا از حریم شغل پدرم حفاظت نمایم .

جوان فردا دراولین ساعات طبق بازدید از باصطلاح نمایشگاه دید از تمام صنوف در این فروشگاه بزرگ وجود دارد . از ادویه گرفته تا لوازم خانگی و فرش و شکلات ودیگر وسایل

جوان فردا طی تماسی با محمد بخشی که در صنف مبل فعالیت دارد گفت

? محمد بخشی عضو اتحادیه مبل سازان ومبل فروشان مرند به خبرنگار جوان فردا درمورد نمایشگاه مبل توسط غیربومی به جوان فردا گفت :
❗️متاسفانه اطلاعات ما درموردمبل مرند یه خورده کم هست.چون اکثرمبل فروش هادرمورد محل تولید مبل مشتری را گمراه می کنند مثلا در تبریز و سایر شهرهای آذربایجان وزنجان و کردستان و چندین استان حتی تهران مبل سلطنتی مرندبنام ملایرفروخته میشه.واما مبلی که از ترکیه وارد بشه یه دروغ واقعی است و تمام مبل های راحتی با کیفیت بالا درکارخانجات بزرگ خوی که در شهرک صنعتی با نام های ایپک وهدف تولیدوبه تمام نقاط کشور پخش میشه و اکثر مبل های تولیدی تهران مجهول الهویه بوده وبی کیفیت می باشند.این واقعیت کلی تولیدی مبل در ایران است.وبنده و سایر مبل سازان مرندی توانایی تولیدی مبل از صفر تا صدش را ازهیجده سال پیش در زمانی که کارگاه تولیدی داشتم در اختیار داریم.بنده با ایجاد نمایشگاه درصورتی موافق هستم که اولا بومی ها اولویت داشته باشندچون حدود۱۲۰۰کارگاه درمرند بصورت خودجوش درمرند وجود دارد که چندهزار کارگرواستاد ماهرمشغول کارهستند.این در حالیست که در مرندکارخانه و محل اشتغالزایی زیادی نداریم.وازمسئولین گرانقدر شهراستدعا دارم عنایت ویژه به این مسئله داشته باشندواگر قراراست نمایشگاهی دایر شود نادیده گرفته نشوند.

 پیشنهاد به اتاق اصناف :  تصمیم ناشیانه اتاق اصناف مرند آشیانه مرند را لکه دار نمود.

طبق قرارداد منعقده فی مابین افتتاح کننده نمایشگاه با اتاق اصناف موجب شد مبل سازان با خسارت دادن از جیب خود بدون هیچ معامله ای فرش قرمز پهن شده را به خاکستر تبدیل کنند اتاق اصناف باید معقول تر از این وارد عمل می شد .