سه پروژه بزرگ گردشگری به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در کاروانسرای یام مرند افتتاح شد.

جوان فردا : #روحانی رئیس جمهور، عصر سه شنبه در ارتباط ویدیو کنفرانسی جهت افتتاح سه پروژه بزرگ گردشگری در محل کاروانسرای یام شهرستان مرند، مرمت بناهای تاریخی را کار شایسته و درستی دانست.

‍ افتتاح کاروانسرای #یام با ارتباط ویدیو کنفرانی با رئیس جمهور

 

دراولین روز سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی چندین پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش جوان فردا به نقل از ایرنا

سه پروژه بزرگ گردشگری به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در کاروانسرای یام مرند افتتاح شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن #روحانی رئیس جمهور، عصر سه شنبه در ارتباط ویدیو کنفرانسی جهت افتتاح سه پروژه بزرگ گردشگری در محل کاروانسرای یام شهرستان مرند، مرمت بناهای تاریخی را کار شایسته و درستی دانست.
همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم ابراز کرد: در سفر هیات دولت به استان آذربایجان شرقی سه پروژه بزرگ گردشگری شامل کاروانسرای یام، موزه صدا و خانه ایرانی افتتاح می شود.
علی اصغر مونسان بهره برداری از کاروانسرای قدیمی یام را از دیگر این پروژه های گردشگری عنوان و ابراز کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، کاروانسرای «یام» #مرند را به یک سرمایه گذار بخش خصوصی دارای مدرک مرتبط با این زمینه واگذار کرده که در این راستا بخش خصوصی با تجربه و دانش علمی اقدام های قابل تحسینی در این کاروانسرا انجام داده است.
گفتنی است، کاروانسرای «یام» در ۱۰ کیلومتری شهرستان مرند واقع و در زمان صفویان احداث شده است.