دکتر فدائی : نباید بزرگان شهرستان مرند را تخریب کنیم

معاون فرماندار مرند : وی افزود مرند دارای پتانسیل های نیروی انسانی در سطح کشور است ولی متاسفانه بزرگان شهرستان را زده ایم و یک روز به اتاق آنها سر نزده ایم و درخواست نکرده ایم .

نشست خبری دکتر حسن فدائی رزمنده دوران جنگ تحمیلی و معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ویژه شهرستان مرند با اصحاب رسانه رسمی و غیر رسمی .


به گزارش خبرنگار #جوان_فردا از مرند دکتر فدائی در این نشست گفت اصحاب رسانه رکن چهارم جامعه است ما از رسانه واهمه نداریم بلکه رسانه را رکن چهارم نظام میدانیم وی افزود همچنانکه به پلیس درراستای ایجاد امنیت در جامعه در تلاش هستند باید مورد احترام و تجلیل قرار گیرند و همینطور اصحاب رسانه هم باید مورد تقدیر قرار گیرند وی از اصحاب رسانه خواست بعنوان بازوی توسعه و عمران و فرهنگ سازی مسئولین دست بکار شوند. نقش رسانه هم افزائی در یک امر مهم است هم افزائی اصحاب رسانه در حل مشکل صد در صد می باشد هم افزئی حل مشکل را به ۱۰۰ می رساند باید با قلم خود تعصب خود را به مرند نشان دهید . خبرنگار باید با صدای مردم با مسئولین باشند اگر چنین نباشد تمام تلاشها مساوی صفر خواهد بود باید اصحاب رسانه و مسئولین باین نقطه برسند که درک متقابل داشته باشند . فرمانداری آماده است با اصحاب رسانه همکاری صددرصد داشته باشد.
فدائی افزود فکر نمیکنم در بین اصحاب رسانه مرند کسی باشد که با پول یک خبری را انتشار دهد .
دکتر فدائی گفت من یک اصلاح طلب هستم و با توجه به انتقاداتی که به اصلاح طلبان دارم ممکن است مرا دوست نداشته باشند ولی باید قبول کنیم پیامبر ص برای اصلاح جامعه مبعوث شده بود و با اخلاق حسنه خود اسلام را به دنیا صادر کرده است . اصلاح طلب باید انتقاد پذیر باشد . البته انتقاد کننده هم نباید وجدان خود را زیر پا بگذارد.
معاون فرماندار مرند در مورد برنامه های خود گفت اولا تمام برنامه ها تحت نظر فرماندار انجام می گیرد . ولی طبق سلیقه فرماندار امورات جاری باید اولویت بندی باشد و طبق نظر کارشناسی انجام گیرد .
وی افزود مرند دارای پتانسیل های نیروی انسانی در سطح کشور است ولی متاسفانه بزرگان شهرستان را زده ایم و یک روز به اتاق آنها سر نزده ایم و درخواست نکرده ایم .
فدائی با تاسف تمام عیار گفت متاسفانه در مرند بزرگان خود را تخریب میکنند بجای تخریب باید از این بزرگان در توسعه مرند استفاده کنیم .
اگر روزی از شما بپرسند در معرفی صنایع مرند چقدر تلاش کرده اید چه پاسخی خواهیم داشت ؟
فدائی گفت ما در جای شهدا نشسته ایم ولی جسارت نداریم وقتی مدیر جسارت نداشته باشد نمی تواند قطعاً موفق شود . مدیر باید تحمل شان را بالا ببرند تا اصحاب رسانه و جامعه اشتباهات مسئولین را بگیرند چون اشتباه گیری موجب افزایش هنر مدیریت میشود باید کار کنیم از تمام پتانسیلهای بومی و غیر بومی در راستای توسعه مرند استفاده کنیم
وی گفت یکی از اهداف فرمانداری مرند تکریم ارباب رجوع است . باید از مراجعین بخصوص از رزمندگان و جانبازان تجلیل و تکریم کنیم. چون از برکت مردم و خون شهدا ما در پشت میز نشسته ایم . باید از خانواده شهدا و عوامل امنیتی تجلیل کرد .
وی در مورد مدیران گفت باید از مدیران کارآمد و توانمند تشکر کرد وباید مدیران ناکارآمد و ضعیف را ارشاد در غیر اینصورت باید پست مدیریت را ترک کنند . مدیران همیشه باید اخلاق حرفه ای خود را با هنر مدیریت خود بالا ببرند با رسانه ها شفاف باشند و انتقادات سازنده را با جان ودل قبول کنند و از انتقادات تخریبی هم بی بهره نباشند. باید در فرهنگ سازی جدی باشیم با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی میتوانیم قدمهای توسعه را برداریم و مرند را از حالت رکود به حرکت در آوریم . جلوگیری از التهاب در جامعه با خبرهای مسرت بخش و امیدوار کننده میسر میشود
فدائی در مورد وحدت در جامعه گفت مردم ایران عاشق وحدت و همدلی هستند و امروز هم از مسئولین میخواهند وحدت خود را حفظ کنند .مسئوئلین نباید از بطن مردم دور باشند مسئولین باید خود را برای خدمت به مردم آماده کنند .
وی از اصحاب رسانه خواست بر ای تقویت مجمع مردمی توسعه و عمران مرند افراد کلان نگر معرفی کنند در مجمع هرچقدر صاحب نظر خبره بیشتر باشد کار تخصصی تر خواهد بود
فدائی در مورد کار در مرند گفت
برای کار کردن در مرند بسترها فراهم است باید مدیران با ابتکار خود بر ای توسعه مرند برنامه داشته باشند .