رییسی: کنوانسیون‌هایی را که به ضرر مردم باشد، قبول نخواهیم کرد/سرنوشت روحانیت و انقلاب به هم گره خورده است

ابراهیم رئیسی با یادآوری نقش روحانیت در عمل به آنچه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم عنوان کردند، یادآورشد: معظم له با بیان این بیانیه و تبیین گام دوم انقلاب اسلامی صراط المستقیم را به مردم و مسئولان نشان دادند.

به گزارش جوان فردا به جماران، سید ابراهیم رییسی در اجتماع عظیم حوزویان با عنوان حوزه و گام دوم انقلاب اسلامی که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: مسئولان و مردم باید برای این بیانیه اهمیت جدی قائل شوند، روحانیون نیز باید به جامعه در مواقع حساس و ضروری کشور هشدار بدهند.

وی تصریح کرد: دولت و جامعه اسلامی باید به عملکرد این انقلاب باز نگاهی کنند و ببینیم که در طول این چهل سال گذشته چه پیشرفت‌هایی داشتیم و در چه مواردی شکست خورده ایم.

وی ادامه داد: انقلاب و روحانیون مبدا و حامی انقلاب بوده اند و سرنوشت روحانیت و انقلاب به هم گره خورده است و کسی این انقلاب را رهبری کرده است که خود از طلاب حوزه علمیه قم بوده است.

رئیسی در ادامه بیان کرد: حوزه‌های علمیه باید اطلاعات لازم را از جامعه و زندگی خود و مردم داشته باشند و یکی از موارد که چندین سال مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند همین گزینه است.

وی گفت: در حوزه‌های انقلابی باید با تفکرهای ضد انقلابی مقابله بشود، همان تفکراتی که نمی‌خواهد، مشکلات مردم در جامعه رفع بشوند، عده‌ای در حال تلاش هستند که این حوزه‌ها به مردم کمک نکنند.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: مسئله زمان شناسی در عصر کنونی، خیلی مهم و حساس است، امام راحل و مقام معظم رهبری یک زمان شناس حرفه‌ای و واقعی بوده و هستند، مقام معظم رهبری چندین بار هشدارهایی درباره فتنه‌ها و انحرافات داده اند و یک زمان شناس واقعی محسوب می‌شوند و این زمان شناسی برای همه طلاب خیلی مهم و اساسی است که باید آن را در حرفه خود استفاده کنند.

رئیسی گفت: گام دوم انقلاب باید در عمل به مردم نشان داده شود، شعار ندهیم، بلکه در عمل امید به آینده را به مردم نشان بدهیم.

وی تصریح کرد: در چند وقت گذشته، دوران سختی به مردم متحمل شده است و در این راه همچنان مردم در سختی در حال عبور هستند، اما یک امید برای این مردم از طرف رهبر انقلاب اسلامی وجود دارد؛ چراکه ایشان در پاسخ به یک جوان انقلابی در حرم رضوی فرمودند آینده این کشور آینده روشن و نورانی است و اصلاً نگران نباشید، این دوران بزودی سپری خواهد.

وی خاطر نشان کرد: عده‌ای در جامعه و فضای مجازی در حال تلاش هستند که رژیم طاغوت و جنایت‌هایی که آنها در این کشور انجام داده اند را تطهیر کنند، عده‌ای زمان آنها را درک نکردند و نمی‌دانند که آن رژیم و خاندان شاه (پدر و پسر) چه جنایتی علیه ملت ایران انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن نقطه جوشان چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بوده است، بیان کرد: جوانان، حوزویان و رسانه‌ها، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای ملت بازگو کنند که این کشور چه بوده و در حال حاضر چه خدماتی را ارائه می‌کند و در گام دوم انقلاب اسلامی، صحیفه نور امام خمینی (ره) را برای مردم بازگو کنیم، که سخنان امام راحل در عصر کنونی بسیار مهم و ارزشمند است.

رئیسی ادامه داد: گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری تاکید کردند را باید در حوزه‌های علمیه طلاب ما بیاموزند و آن آموخته خود را برای مردم بازگو کنند، اگر اینگونه نباشد در تبیین گام دوم رهبری کوتاهی کرده ایم.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در خصوص گام دوم انقلاب بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در تلاش باشند که این سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص دهه پنجم انقلاب و گام دوم این حکومت را به خوبی برای مردم و جوانان تبیین کرده و منتشر نمایند.

وی به نقش روحانیت در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: کمترین دریافت حقوق در کشور، متعلق به طلاب و روحانیت است و این شاگردان امام صادق (ع) با تمام تخریب‌های که علیه آنها انجام داده اند، ایستادگی کرده اند، چون با رمز و الگوی شهدایی که روحانیت تقدیم نظام کرده است آشنا بوده، لذا در کنار این انقلاب همچنان هستند و این راه خود را ادامه می‌دهند.

وی در ادامه گفت: روحانیت از جنس مردم هستند، آنها در کنار مردم زندگی می‌کنند لذا دغدغه مردم نیز همان دغدغه روحانیت محسوب می‌شود و اگر هم احساس مسئولیت می‌کنند به خاطر این است که روحانیت زندگی ساده و همانند مردم دارند و هیچ وقت اشرافی‌گری را قبول ندارند و خودشان را بالاتر از مردم نمی‌دانند.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: روحانیت باید در اقتصاد مقاومتی با جدیت وارد میدان شوند، عده‌ای از مسئولان باید به اقتصاد مقامتی توجه بیشتری داشته باشند، وگرنه نگاه کردن به دست بیگانه هیچ سودی برای کشور ندارد و آینده این حکومت اسلامی در دستان جوانان این مرز و بوم به اوج می‌رسد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی هیچ زمانی در مقابل فساد چشم پوشی و کوتاهی نمی‌کند، اگر در جامعه فساد را مشاهد کردید آن را پای انقلاب ننویسید، بلکه بدانید انقلاب درباره فساد کوتاه نخواهد آمد.

وی بیان کرد: زندگی انقلابی در جامعه جمهوری اسلامی وجود ندارد، متأسفانه تشریفات و اشرافی گری در جامعه به چشم می‌خورد، امام، رهبری و تمام مراجع تقلید تاکید دارند که زندگی ساده و در کنار مردم سبک زندگی انقلابی این حکومت محسوب می‌شود.

رئیسی گفت: عده‌ای فکر می‌کنند ما مخالف برخی از کنوانسیون‌ها هستیم؛ اینطور نیست، اگر آنها به نفع مردم باشد ما آن را قبول می‌کنیم، اما اگر به ضرر مردم باشد آن را قبول نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: دولتمردان در این شرایط کنونی باید مراقب بیشتری انجام بدهند که دشمن به این مردم و حکومت ضربه وارد نکند، باید در این شرایط که دشمن استقلال این جامعه را هدف قرار داده است به نفع مردم و این نظام تلاش کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: دولتمردان به لبخند دشمن اعتماد نکنند، دشمن برای این حکومت نقشه‌های فراوانی کشیده است، و دشمن برای ما فرقی ندارد چه کسی است و در مقابل آنها ایستادگی کرده ایم و از آرمان‌های این انقلاب، امام و شهدا دفاع خواهیم کرد.

وی در پایان بیان کرد: در جامعه کسی ولایی محسوب می‌شود که پشت سر امام و رهبری حرکت کند، وگرنه در هر لباسی باشد برای ملت ایران، غیر ولایی محسوب می‌شود و امیدواریم به برکت شهدا و امام راحل (ره)، دهه پنجم را هم به خوبی سپری کنیم.