شورای اداری مرند در دفتر امام جمعه مرند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند همچنین اظهار داشت: ۸۰۰ زن سرپرست خانوار، ۲۴۲ چندقلو و ۵ هزار و ۱۰۰ معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان مرند هستند.

‍به گزارش خبرنگار جوان فردا ازمرند

جلسه شورای اداری شهرستان مرند به ریاست دکتر گرشاسبی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در دفتر امام جمعه مرند تشکیل شد

این جلسه با کلاس اخلاق که هر هفته توسط امام جمعه مرند تشکیل میشود شروع شد

حضرت حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده امام جمعه مرند  ضمن توصیف اوصاف مدیران در نظام جمهوری اسلامی اشاره به خوش اخلاقی امیر المومنین اشاره کرد و گفت چنانچه مشکل ارباب رجوع را نمی توانیم حل کنیم لااقل با زبان خوش آنها قبول کنیم

در این جلسه محمد زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند شروع به ارائه گزارش کرد و در مورد

 جرای طرح‌های جلوگیری از معلولیت در مرند گفت

در اجرای طرح غربالگری بینایی هزار و ۲۵۰ کودک زیر ۶ سال دچار تست بینایی قرار گرفتند.

  حسین محمدزاده افزود: با این اقدامات از ورود هزار و ۴۹ نفر به جمع معلولین شنوایی جلوگیری شد.وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح غربالگری اضطراب در کودکان مهدها تصریح کرد: کودکانی که نامزد آسیب‌های اجتماعی است با اجرای این طرح، از گرفتار شدن در مشکلات در آینده رهایی یافتند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند با اشاره به اینکه ۲۵ درصد جمعیت مرند در سال‌های آینده به سالمندی می رسند، ابراز داشت: هزار نفر برای پیشگیری از اختلال روان شناسی در دوره سالمندی، از آموزش‌های لازم بهره مند شدند.

  محمدزاده در ادامه تاکید کرد: به جای تمرکز بر آسیب‌ها و آمار و ارقام، باید بر سلامت اجتماعی و الگوهای سالم اجتماعی تاکید کنیم.

  وی با اشاره به برنامه‌های ۶ ماهه دوم امسال عنوان کرد: سامانه طلاق در شهرستان مرند راه اندازی می شود تا براین اساس، زوجین متقاضی طلاق، در حوزه روان شناختی، مورد مشاوره قرار می‌گیرند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند همچنین اظهار داشت: ۸۰۰ زن سرپرست خانوار، ۲۴۲ چندقلو و ۵ هزار و ۱۰۰ معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان مرند هستند.

#جوان_فردا

@jjavanefarda