پاسخ رئیس جمهور به درخواست یک هموطن بلوچ

رئیس جمهور : کنارتان ایستاده‌ام

پاسخ رئیس جمهور به درخواست یک هموطن بلوچ
کنارتان ایستاده‌ام
#اختصاصی

روز گذشته در همشهری گزارشی چاپ شد که طی آن خبرنگار اعزامی همشهری از مردم یک روستای سیل‌زده پرسیده بود: «اگر رئیس‌جمهور را ببینید به او چه می‌گویید؟»

حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان پاسخ به درددل این هموطن بلوچ را برای روزنامه همشهری ارسال کرد:

هموطن عزیز بلوچم
سلام

گلایه نجیبانه‌ات را به گوش جان شنیدم. روزی که ردای مسئولیت به تن کردم، رویای ایرانی آباد و سرفراز را در سر داشتم و در تمام این ۶ سال برای تحقق همان رویا کوشیده‌ام.

ایران آّباد و سرفراز بی‌تردید و بی‌مسامحه، رنگین‌کمانی از همه اقوام و شهروندان است و جز با توسعه همه‌جانبه، متوازن و بدون تبعیض به دست نخواهد آمد. از مشکلات‌‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم.

برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اقدامات و برنامه‌های زیادی در جریان است اما از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم گَردِ محرومیتِ نشسته طی سالیان دراز را از چهره زیبای این استان بزداییم متاسف و شرمنده شما مردم دوست‌داشتنی هستم.

در کنارتان ایستاده‌ام، نه فقط برای عبور از بحران سیل، که ان‌شاءالله تا زمان رفع همه مشکلات و آبادانی کامل این دیار. هموطن عزیزم؛ من رئیس‌جمهور همه مردم ایرانم و به تک تک شما از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین نقطه ایران عزیز عشق می‌ورزم.

حسن روحانی،‌ رئیس‌جمهوری اسلامی ایران