مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی: رسانه‌ها در خط مقدم صیانت از اعتماد عمومی قرار دارند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه کشور است، افزود: رسانه‌ها در خط مقدم صیانت از این سرمایه قرار دارند.

به گزارش جوان فردا javanefarda.ir به نقل از سایت استانداری آذربایجانشرقی  محمدباقر آقایی در جلسه کارگروه اطلاع رسانی و آرام بخشی قرارگاه پدافند زیستی استان، اظهار داشت: مدیریت افکار عمومی باید مورد تجدید نظر قرار گیرد و این امر نیازمند تشکیل تیم های تخصصی و استفاده از تمام ظرفیت هاست.

وی بر جدیت در برخورد با افرادی که مغرضانه و عامدانه، امنیت روانی مردم را هدف قرار می‌دهند تأکید کرد و گفت: امنیت روانی مردم و آرامش جامعه تعارف بردار نیست.

آقایی با بیان اینکه آموزش و اطلاع رسانی مردم در قالب های مختلف انجام می شود، افزود: مشکل اساسی در شرایط کنونی در زمینه آرامش بخشی به جامعه است.

وی تصریح کرد: شایعات موجود در جامعه باید رصد شده و با ترویج آموزش‌های خودمراقبتی و همگانی پیشگیرانه، امنیت روانی مردم حفظ شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی درخصوص آمار مبتلایان به کرونا نیز گفت: مغایرت آمارهای مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، به مغایرت زمان اعلام نتایج آزمایش برمی گردد و دلیلی بر کتمان آمار وجود ندارد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز با اشاره به تلاش های سایبری گروهک های منافقین و وهابیون برای ایجاد نگرانی در جامعه، گفت: متاسفانه میزان خبرهایی که این رسانه‌ها در رابطه با شیوع کرونا در ایران تولید می‌کنند، چندین برابر چین است که منشأ ویروس کرونا بود.

مرتضی صفری افزود: با بازنمایی محیط‌های بیمارستانی، سعی داریم ترس و نگرانی ایجاد شده در فضای مجازی را کمتر کنیم و قطعا نشان دادن توانایی، مجرب بودن و با انگیزه بودن کادر درمان، در آرامش بخشی جامعه موثر است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع انتشار ویروس یک مقوله است، اما آنچه که این مشکل را دو چندان می کند، موج سواری ضد انقلاب بر روی این فضا برای التهاب آفرینی است.

صفری افزود: به نظر می رسد با توجه به سابقه فرهنگی کشور و استان، افکار عمومی در این مدت کم، همراهی خوبی داشتند و باید برای غنا بخشیدن به مطالب آموزشی در استان، مطالب تخصصی نسبت به مناطق مختلف با محتوای خاص مناطق، تولید کنیم.