اطلاعیه روحانیت شهرستان رمند به اعتراض به سخنان حسن نژاد

آقای حسن نژاد!

اطلاعیه

نامه سرگشاده شورای روحانیت، اداره تبلیغات اسلامی، طلاب و روحانیون حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان مرند

بسمه تعالی

آقای دکتر حسن نژاد؛ نماینده مردم حوزه انتخابیه مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی

در حالی که کام مردم شریف و همیشه در صحنه شهرستان­های مرند و جلفا با حضور قابل تحسین در انتخابات مرحله دوّم مجلس شورای اسلامی شیرین شده بود کلیپ صوتی- تصویری شما در فضای مجازی و گوشی­های همراه انتشار یافت که در آن بخشی از احکام نورانی و روشن دین اسلام مورد اهانت و زیر سوال واقع شده بود و موجب تکدّر خاطر و جریحه دار شدن قلوب جامعه روحانیّت و خانواده­های محترم شهدا و ایثارگران و طبقات متدین جامعه گردید.

اوّلاً گفته­ اید:«در تریبون­های نماز جمعه اضافی گوئی می شود و من نمی­دانم در کدام بُعد نماز جمعه ذکر شده است که نسبت به صحّت انتخابات اظهار نظر شود.»

ثانیاً در گفته­ های شما آمده استمی­گویند در جشن پیروزی حسن نژاد رقصیده ­اند. خیلی هم کار خوبی کرده ­اند. چه کسی گفته است که رقص در اسلام قدغن است؟!»

آقای حسن­ نژاد! در بخش اوّل بیان شما، از یک سو همۀ خطبای محترم نماز­های جمعه مورد اهانت واقع شده ­اند که گویا آنان در خطبه ­های نماز جمعه اضافی گوئی کرده و خارج از اختیارات خویش سخن می­گویند. و از سوی دیگر خطبه دوّم نماز جمعه را که اصولاً خطبه سیاسی است، زیر سؤال برده ­اید.

مطلب دومی هم که بیان کرده­ اید خارج از دو حال نیست؛ یا نشان دهنده عدم آگاهی شما از احکام بدیهی و روشن اسلام است که جای تأسف دارد و یا اینکه از خط قرمز و حکم شرعی روشن اسلام که مورد اتّفاق همه فقهای عظام است عبور کرده ­اید.

آقای حسن نژاد! چند روز پس از انتشار کلیپ مذکور، بیانیّه­ ای از طرف شما در فضای مجازی منتشر گردید و در آن تلاش کرده­ اید در خصوص بخش اوّل سخنانتان پیوند میان خویش و جامعه روحانیّت و ولایتمداری خود را اثبات کنید و سخنان خویش در باره رقص را اشتباهی دانسته و مدّعی شده ­اید که کلیپ منتشر شده تقطیع شده و همۀ گفتارتان در آن نیامده است.

در مورد بخش دوّم نیز از جایگاه نماز جمعه تکریم نموده ­اید که هیچکدام از تلاش­هایتان ایرادات و ابهامات موجود در کلیپ را بر طرف نکرده است.

لذاانتظار می­رود همچنانکه دو مورد مذکور را بصورت رسانه ­ای و کلیپ تصویری در فضای مجازی منتشر کرده ­اید، اوّلاً کلیپ کامل سخنان خود را که به ادّعای شما آن قسمت اشتباهی را تصحیح نموده ­اید، منتشرکرده و قلوب جریحه­ دار متدیّنین جامعه اسلامیمان را التیام بخشید و در غیر این صورت بایستی در قالب کلیپ تصویری از مقام معظّم رهبری و مراجع عظام تقلید اعتذار کنید.

والسلام