تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران| تداوم شرایط قرمز کرونایی در ۱۰ شهرستان شمالی / تغییر وضعیت برخی استان‌ها ‌+ نقشه

گروه استان‌ها ـ براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا بعد از اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی در کشور خوشبختانه سیر نزولی ابتلا و فوت ناشی از این ویروس منحوس کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان فردا به نقل از  خبرگزاری تسنیم، آخرین هفته دی ۱۳۹۹ اگرچه همچنان تعداد بستری‌های کرونایی در کشورمان روبه کاهش داشته و به دنبال آن میزان فوتی‌ها هم سیرنزولی به خود گرفته است، اما با توجه به تغییر ناگهانی شرایط در استان‌های گلستان و مازندران هم اکنون مجموعا ۷ شهرستان در این دو استان از نظر وضعیت شیوع کرونا قرمز شناخته شده‌اند.

مسئولان بهداشتی و درمان مناطق یاد شده تأکید دارند تغییر ناگهانی شرایط در این مناطق  به دلیل بی‌توجهی هموطنان به پروتکل‌های بهداشتی و افزایش سفرهای غیرضروری علی‌رغم محدودیت‌های تردد بوده است که درصورت ادامه این بی‌توجهی قطعاً در روزهای آینده مشکلات بیشتری در دو استان خواهیم داشت.

اما خوشبختانه با اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه‌تر در استان گلستان  و البته هماهنگی میان نهادها و دستگاه‌های مرتبط این استان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد و در محدوده نارنجی قرار گرفته است.